bugün

Eskiden kasetler vardı çizgi film izlerdik.Çocukluğumuzun en güzel zamanlarıydı onlar şimdikiler gibi de değildi çizgi filmler üstelik.Acayip acayip robotlar,yaratıklar falan yoktu.Hayallerimiz gibi masum ve güzeldi onlarda.Kaset dediler mi onlar aklımıza gelir mutlu olurduk

* * *

Eskiden kasetler vardı belgesel izlerdik.Bütün sınıfı toplarlardı,belgesel izlemeye götürürlerdi.Nasılda ilgiyle izlerdik o zamanları,hiç görmemiş olmanın yarattığı merakla.Bizim için verilen mücadeleyi belki idrak edemiyorduk ama yinede önemsiyorduk yapılanları.Birileri bizler için o kadar zort şartlarda bulunmuşlar.O zaman film izler gibi izliyorduk şimdi ise ne zaman görsem,duysam,okusam gözümden düşen damlaya dur diyemiyorum.

* * *

Eskiden kasetler vardı özel günlerimizi izlerdik.Düğünleri,sünnetleri mesela.Nasılda hoşumuza giderdi kendimizi o ekranda görmek.Tabi her zaman güzel gözükecek değiliz ya, kötü çıkmışsak tamam tamam kapat demeye başlar mızıkırdık hemen.Yinede kendimizi hiç beğenmesek bile yalnızken bir daha açar izlerdik.Güzeldi bir anıyı tekrardan görebilmek.

* * *

Şimdi kasetler var birilerini istifaya götüren.Birilerinin özel hayatlarını doğru yada yalan halka arz eden.Şimdi kasetler var ortaya çıkmasın diye birilerinin istifası istenen.Düşünüyorum da eskiden de kasetler vardı lakin böyle değildi hiç birisi.Ne olmuştu da değişmişti ki kasetler?Ben galiba biliyorum değişen kasetler değil,değişen suretler.

Eskiden kasetler vardı insanı mutlu eden,eskiden iNSANLAR vardı iNSANA değer veren...