bugün

entry'ler (48)

bodrum a tatile giderken saçını boyatan türbanlı

tatilden dönerken de eski rengine boyatır.
konya'da, bursa'da siyah saçlı; bodrum'da sarışın; konya'da, bursa'da tekrar sarı saçlı.

bakire olmayan kızların bahaneleri

komik olmaya çalışan gerizekalıların espiri yapmaya çalışmasına yeğdir.
sana ne elalemin bekaretinden. ahiret günü defterini sen mi tutacan. herkes kendinden mesuldür.
canı istemiş çatır çatır sevişmiş işte.
siz napıyosunuz sevgilinizle örgü mü örüyonuz amk?
evlilik iki insanın birlikte olma iradesini açıklaması değil mi?
allah huzurunda buna bakılmayacak mı?
illa nikah dairesine mi gitmeleri lazım.
annenin babana bakire gittiğini nerden biliyosun peki?
gidip onun da hesabını sordun mu? baba gerdek gecesi annemden oluk oluk kan aktı dedin mi?
bakire gitmediyse annen için de geçerli mi bu komik bahaneler?

şşşt oğlum koy o palayı yerine anne kesilmez, kutsaldır.

ramazan ayında halka açık yerde içki içmek

canı çeken müslümanın kendini sorgulaması gerekir. alkol oğlum o dinimizce yasak. helva yiyip öyle niyet ettiysen ve orucun son saatleriyse bile, karşında lıkır lıkır içilen biranın bünyende bir istek yaratmaması lazım. yaratıyorsa kendini sorgulayacaksın. içinin de günahı kendisine. ahiret gününde hesabını sen vermeyeceksin o verecek. sana ne amk adamın içtiği biradan. ağzın mı sulandı yoksa?

şşşt genco bırak bakayım o palayı. şer duygularla tuttuğun oruç kabul olmaz haberin olsun. allah'a kuluna şiddet uygularken ettiğin ibadet kabul edilir mi sanıyosun?

fetoş tanrımız tayyip peygamber

başlığı x tanrımız y peygamber diye algılıyorum, malesef bir müslüman olarak objektif yaklaşırsam bu kafada cahil, sömürülen, günahkar insanlar vardır. oysa dinimizde allah tektir, islamiyet için aracı kıldığı peygamber tektir ve bu vesileyle gönderdiği kutsal kitap tektir. geri kalan her şey fasa fisodur. her şey allah ile kulun arasındadır. önemli olan iyi insan olmaktır. kuran hakkında, dinimiz hakkında her yerde konuşan insanlara inanacağınıza en büyük kaynak kuranı kerim önünüzde alın okuyun. ziyanı yok türkçe'sini alıp okuyun. arapça bilen insanların hakkında söylediklerine inanmaktan çok daha iyidir. doğrudur. çünkü doğrudan bilgidir. hem azıcık da islamiyet yolunda kafanızı çalıştırırsınız. çok güzel kuran çevirileri var. dahası kuran'ı yanlış çevirmek bir suç. dolayısıyla diyanet tarafından yayınlanan her kuran'ı güvenle okuyabilirsiniz.

izmir teleferik

bütçeden manisa'dan bile az pay alan izmir'de belediye tarafından yeniden yapılmaya çalışılandır. tabi ki belediyenin her iyi niyetli çabasında olduğu gibi akp'li şirketler ihaleleri alarak, işi yavaşlatma adına şirketi batırmakta ve süreci uzatmaktadır. nitekim metro da senelerdir bu yüzden bitirilememekte. neyse ki izmir insanı bu siyasi komploları görüyor ve halka yalan söylemekten başka bir şey yapmayan, seçmeni eli palalı orospu çocuklarından oluşan kimi partilere oy vermiyor.

bir tatlıya kerhane adı veren zihniyet

günümüzde kerhaneye gitse kendini etiketleyecek insandır. nitekim amsterdam red light district'te kendisini gururla etiketlemiş arkadaşlarım var.

sözlük yazarlarının itirafları

müslümanım. allah kabul etsin hacca da gittim.
bana içinde bulunduğum imkanları sağladığı için büyük önder atatürk'e minnettarım.
türkiye'de oy vermeyi arzu ettiğim hiç bir siyasi parti yok, buna en başta akp dahil.
cahil insanların din duygularının sömürüldüğü bir sistemdeyiz ve ülkenin gidişatı için hiç umutlu değilim.

küfür eden sigara içen futbol fanatiği kız

açık fikirli olmak lazım. kimseye yakışmayan hareketler "bir" insana yakışabilir. işte o bir insan da küfür eden, sigara içen ve futbol fanatiği kız olabilir.

ancak ne zaman palasıyla rakip takım taraftarına saldırır, işte o zaman bendeki kredisini kaybeder.

gezi eylemcilerinin erdoğan dan özür dilemesi

tayyip erdoğan vatandaştan ben size büyük haksızlık ettim diyerek özür dilediği gün, kusura bakmayın sayın başbakanım biz sizi çok yanlış tanımışız diyerek gerçekleşecek olaydır. ben şu yaşımda hacca gitmiş bir insan olarak tasvip edemiyorsam başbakanın davranışlarını, dünya görüşü olarak kendisiyle aynı düzlemde olmayan türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına gerçekten ama gerçekten hak veriyorum. gezi eylemlerinde aktif olarak yer almasam da yakınen izledim. insanlar kötü olan hiç bir şey yapmadılar.

eline palasını alıp, arkalarında polis desteğiyle terör estirenler hariç...

zaman gazetesi nin coca cola reklamı alması

para için yapmayacağı şey olmayan sözde müslüman'ların işidir.
bak güzel kardeşim. zaman gazetesi ticari bir müessesedir aynı zamanda ve bu açıdan bakıldığında coca cola reklamı alması son derece normaldir. fakaaaaaaaaat; inandığını, savunduğunu iddia ettiğin tüm değerlere aykırıysa bu hareket ben senin ticari müesseseni de, değerlerini de sorgularım arkadaş. bana hava hoş. isterse alkol reklamı alsın. yadırgamam, eleştirmem bile. hayatın içinde olan bir şey alkol ama ben kendimi biliyorum. bi reklam beni yolumdan döndüremez. hatta o bir sınavdır ve hesap günü geldiğinde inancımı daha değerli kılacaktır. fakat sen kendine bir takım ilkeler koyduysan ona uyacaksın. kendi doğrularına uyamayan, nasıl allah'ın doğrularına uyacak? ben mesela alkol satmadığını beyan eden bir süpermarket grubu alkol satarsa onun ürünlerinde domuz eti kullanmadığına nasıl bilicem? doğru insan para, seks yada başka çeldiriciler uğruna önce kendi prensiplerini çiğnemeyendir.

malesef samimiyet sınavında sınıfta kalmasına neden olmuş harekettir.

kızların bekaretini kızlardan çok düşünen erkek

bir müslüman olarak, uçkuruna hakim olamadığını düşündüğüm arkadaşımızdır. niye bir kızın cinsel organının durumu namuslu bir erkeğin aklına gelir anlamıyorum.

soruyorum şimdi bu arkadaşlara

namus bu mudur?
namuslu bir kız sizin sikinizin durumunu düşünse hoş karşılar mısınız?
mesela kız kardeşiniz mahallenin namusu adına, mahalledeki erkeklerin sikini hayal etse, bunun üzerine teoriler üretse, bu adam şöyle şöyle yaşıyor siki muhtemelen şöyledir dese? afferin mahallenin namusunu mu düşündün dersin?
dur lan kızma mümin kardeşim, koy o palayı yerine.
sadece ders çıkar.
önce sen adam ol ki dünya düzelsin.

gürültü yapan komşuyu susturma teknikleri

155'i ararsanız kimliğiniz dahi ortaya çıkmadan polis kendilerine gerekli uyarıyı yapar. ne kavga olur ne de kırgınlık. ancak ertesi gün uygun bir vakitte gidip konuşunuz. apartman yaşamı fedakarlık ister. biraz siz biraz da o fedakarlık edecek. orta yolu bulmak çok zor olmayacaktır. yanlız konuşmaya giderken palanızı yanınıza almayın. özellikle sizden iri ve güçlüyse arkanızda çevik polis desteği de olmayacağından o palayı elinizden alıp köküne kadar götünüze sokabilir.

bekaret önemsizdir diyen kız

kendi seçimini yapmıştır. evde kalacağını da sanmam. dinimizce bir hayat kadınıyla evlenmek bile tövbe etmesiyle mümkün hale gelir. cenabı hak bile son ana kadar insanlara günahlarından dönme hakkını tanımışken sen kimsin ki kafir, allahın üzerine laf söylüyosun? ister evlen ister evlenme. mesela ben bakire olmayan bir kızla evlenmem. ama evleneni de hor görmem. şunu da söylemek lazım ki gerçek aşk ki tüm kutsal kitaplarca en çok öğütlenendir, bu tarz insani konularda geri adım attırabilir. çok mu seviyorum? o zaman durumu bir daha gözden geçiririm.

abdullah öcalan

türkiye cumhuriyeti başbakanı tarafından nasıl muhattap alındığını anlamadığım terörist başı.
kafirlerle anlaşma masasına oturmak dinimizce ne zaman caiz oldu?

kapalı bir bayana saldıran izmirli

fazla alkol almış bir şahsın gördüğü sanrıdır olsa olsa.

cepheye cephane taşımayan izmirli kız

o esnada cephede savaşıyodur.
bu kıza vatan haini diyen orospu evladının anası da büyük olasılıkla o esnada yunan askerine domalıp zevk çığlıkları atıyodu. tabi bu kurtuluş savaşı esnasında vuku bulmuş bir olay olduğuna göre mantıken bu kadının yunan dölü oğlu yaş itibarıyla şu an uludağ sözlüğe yazıyor olamaz. o sebeple lafım meclisten dışarı.

oruçlunun önünde yemek yiyen insan

afiyet olsundur. helal olsundur. böylece tuttuğum oruç daha kıymetli hale geliyor. allah'ıma olan ibadetimden daha büyük keyif alıyorum. yemek olmayan yerde oruç tutmanın espirisi ne sorarım size a dostlar? ben kendi nefsimi köreltiyorum, başkalarınınkini değil.

ne dediğimi anlamayan beyinsiz. gel sana da açıklıcam. gel gel, yaklaş.
türkcell süper lig şampiyonluğunu kazanınca mı daha çok sevinirsin, yoksa şampiyonlar ligi'ni mi?
şampiyonlar ligi'ni demi? çünkü gerçek sınav odur...

manga nın iron maiden dan daha büyük grup olması

tayyip erdoğan'ı büyük önder atatürk'e, diğer dinleri de islamiyet'e yeğleyen aptal inanabilir ancak böyle saçma bir önermeye.

terasta üstsüz güneşlenen komşu

iyi bir müslüman'ın evi sınırları dahilinde kimsenin haberi olmadan çıplaklık yaşadığını zanneden bu kişiye bakmaması gerekir.

tabi müslümanım diye gezinen godoşlar, uzun süre izleyip dinden imandan çıktıktan sonra kınayabilirler bu adice dikizlenmiş insanı. oysa bir müslüman orda kimse olmasa da komşusunun evini gözetlememeli.

türkiye de mini etekli kadın görmek istemiyoruz

siki kalkmayan adam lafıdır bu.
lan oğlum bir erkek neden mini etekli kız görmek istemez.
ne oluyor hacı? depresyona mı giriyon? nedir?
kandıramazsın bizi godoş. sikin kalkmıyo demi?
mini etekli kızı görüyosun, kalbin küt küt atmaya, hormonların vücudunda dans etmeye başlıyor... ama ama olmuyor işte demi? bizim uykudayken bile bayrak direği gibi dimdik olabilen aletimiz aklına geldikçe ağzın sulanıyor, benliğini kaybediyor ve depresyona giriyorsun.
ver panpa elindeki palayı da, kesivereyim o kalkmayan sikini.
zaten bamyadan hallice. muhtemelen kalksa da bir işe yaramayacak...