entry'ler (31)

5 vakit namaz kılan başı açık kadın

Namaz ibadetini yerine getiren, tesettür gereğini yerine getirmeyen kadındır. Bu kadar basit bir şeyi neden karmaşık bir hale getiriyor insanlar anlamak mümkün değil.

istemsizce ayakları sallamak

Genelde bulunduğun ortamda artık bulunmak istememe hissinin dışa vurumudur. Kronik bir durumdaysa hiperaktiviteyi akla getirir

namaz kılmayan başı kapalı kadın

Tesettürlü giyinerek dinin bir gereğini yerine getirmiş olan, namaz kılmayarak dinin bir gereğini yerine getirmiyor olan bir bacımızdır. Herkesin başkalarına yorduğu kafa kendisine lazımdır.

hoşlanılan kıza hoşlanılan kız olduğunu söylemek

Hoşlanılan kız için yüzde 98 ihtimalle sürpriz olmayacak şeydir.

9 gün tatile uzak olan özel sektör çalışanı

Her resmi tatil günlerini iş başında yaşlı gözlerle karşılayan ülkenin adeta üvey evlat çalışanlarıdır. (bkz: baldan tatlı) (bkz: sezercik)

aşık olmak

Mantığın devredışı kalmasıdır. Aşık olduğunuz kişi karşınızdaysa ve duygunuz karşılıklıysa paralel evrene geçiş söz konusu olur.

daha evlenmedin mi

Buna "Daha iş bulamadın mı" sorusu da eklenince nur topu gibi bir depresyonunuz olur

kokusundan nefret edilen şeyler

Bu sabah toplu taşımada acı şekilde yaşadığım üstünde parfüm şişesi kırmış kız kokusu. Havadaki oksijeni bağladı resmen kız ya.

gün aşırı profil fotoğrafını değiştiren kız

Aksi uç noktası olarak 2 buçuk yıl facebooktaki profil resmimi değiştirmeyen bendeniz vardır efenim.

özgüveni yüksek erkeklerden hoşlanma saçmalığı

Herkes ukala olmayan ama özgüveni yüksek olan kişilerle vakit geçirmekten hoşlanır çünkü gereksiz komplekslerle uğraşmak zorunda kalmazlar. Bu hemcinslerin arasında da karşı cinsler arasında da görülebilecek saçma değil doğal bir durumdur

kızların whatsapp grubu

Rastgele sohbete baktığınızda ekranda harften çok emoji görme olasılığınızın çok yüksek olduğu gruplardır. ( (bkz: Allah ını seven beni gruptan atsın)

ilkokul arkadaşlarının evlenmiş olması

Daha kötüsü evlenip çoluk çocuğa karışan üniversite arkadaşlarıdır.

çay bağımlısı olmak

Kahve bağımlısı olmaktan daha az zararlı bir bağımlılık türüdür.

ızmirde şort giyen kızların azalması

Böyle bir şey gerçekten olduysa izmirdeki şortlu kızlar istanbula taşınmıştır.

doğum gününüzü hatırlayan insan sayısı

Gerçekçi bakacak olursak sizin doğum günlerini hatırlayıp kutladığınız arkadaş sayınız kadardır.

üniversiteyi kazananlara tavsiyeler

Kazandığın bölümün mezunlarının (kaliteli) iş bulma oranlarını tekrar gözden geçir (keza bunu tercih yaparken yapman gerekirdi) eğer vardığın sonuç "neyse ya bitirince bakarız, illa ki yaparız birşeyler " ise yapma evladım. Yapma canım benim. Ya adam akıllı tekrar hazırlan, (Kayıp olarak görme 3. Sınıfta sınava tekrar hazırlanandan tut mezun olduktan sonra ikinci universite okuyanlarını biliyorum) ya da ben bundan iyisini hayatta alamam diyorsan, iş hayatına bir yerlerden giriş yap. Herkes üniversite mezunu olacak diye bir şart yok. Ülkece buna çılgınlar gibi inandığımız için şu an kocaman bir üniversiteli işsiz ordumuz var.
He bir de, atlanmaması gereken şey : bir bölüm vardır, ahım şahım iş imkanları yoktur ama ilgi alanının dibidir, boş kaldığında bile o alanla ilgili bir şeyler okumaktan/araştırmaktan zevk alıyorsundur, hiç düşünme sonuna kadar oku derim. Ama bu ihtimali biraz zayıf tutuyorum çünkü bu sistemde bir lise öğrencisinin kendini bu denli iyi tanıması, hangi mesleğe ilgi duyabileceğini bile bilmesi zor.
Hayat zor kardeşlerim. Şansınız bol olsun.

yalnızlığı tek cümleyle açıklamak

Cep telefonun ev içinde kaybolduğunda "bi beni çaldırsana" diyeceğin kimsenin olmamasıdır

kitap okuma alışkanlığı kazandırabilecek kitaplar

Benim için çocukluğumda büyük zevkle okuduğum güneşi uyandıralım ve harry potter serisi olmuştur.

dedikodudan kaçınmak

Kişi eğer kendine göre yeniden tanımlamadığı salt dedikodudan kaçınıyorsa (hatta duymak bile rahatsız eder hale gelmişse) sosyal hayatı büyük ölçüde çıkmaza girer. Çünkü sosyal hayattan dedikoduyu ayıklamak artık imkansız hale gelmiştir.

selfie

Gelecek nesillere anlatmakta zorlanacağımızı düşündüğüm bir moda akımıdır. (Hele de çubuğu)