bugün

entry'ler (56)

hiç ama hiçbir türk ten çocuk yapmayı düşünmüyorum

Bir ırkı hedef alarak nefret suçu işlemiştir. Eğer ki birilerinden rahatsız olduğun için böyle bir şey söylemiş isen o kişilerin özelliklerini söylersin. Mesela yalan söylemekten çekinmeyen birinden çocuk yapmayı düşünmüyorum dersin. Ama nedir yani 72 millet arasından sadece birini seçerek çocuk yapmak istemiyorum demek. Hem diyelim ki sevmiyorsun Türkleri yapmazsın bir turkle çocuk. illa dile getirmek zorunda mısın? Sana soran mı var hangi milletten çocuk yapmak istemiyorsun diye.
Linç edilmeyi haketmiş bir kadın hezeyanı.

bülent arınç ın özgül ağırlığı

Çoğu kere geri vites atmasıyla sonuçlanmıştır. Bakalım bu sefer ki nasıl olacak.

2 yıl boyunca ekşi sözlük onayı beklemek

Olması gerekendir. içinde bulunduğunuz sözlüğe bir bakın. Bir ekşi olabilme ihtimali var mı?

başörtülü birine sıkmabaş diyebilen fahişe evladı

(bkz: Tdk)
Önce bir sözlüğe bak bakalım ne diyor.

ekşi ve inci ye url engelleme kararı verilmesi

Ekşi'de gündem olmayan olaydır. Baktım konuyla ilgili başlık göremedim.

akp ye oy verenlerin genel özellikleri

Bütün iktidarların hırsızlık yapacağına inanmaları. Hal böyle olunca bu iktidarın yaptığı hırsızlıkları pek önemsememeleri.

boka abdest diyen insan

Taharet de olmaz çünkü tuvalet sonrası temizlik için kullanılan bir sözdür. Galiba abdest bozmaktan gelmiştir. Büyük abdest bozacağım sözü zamanla büyük abdest halini almıştır.

akp nin oyu yüzde 32 34 arasında

Bir partinin genel başkanı olabilmiş birinin, istatistik verirken kaynak olarak götüm demesi olayıdır.

şeytan allah a karşı gelsiyse

Bütün alemi yarattığı halde, yarattıklarına peygamberler göndererek, kitaplar göndererek kendi varlığını ispat etmeye çalışan bir yaratıcıya inanmaması çok değildir.

hz ademin cenneti reddedip o meyveyi yemesi

Kendisinin bedel ödemesi gerekirken, sonsuz merhamet sahibi tarafından bedeli bütün soyuna ödetilmiştir.

fuatavni nin dünya lideri rte ye verdiği ayar

Şimdi dünkü havuz medyası manşetlerini bir düşünelim. Tayyip'in rızası olmadan çıkabilir mi o manşet? Hayır. Manşet içreği kızı ile ilgili, suikastla ilgili. Haberin yalan olduğu da en aptal canlının bile inanmayacağı kadar belli. Hatta o kadar belli ki koskoca cumhurbaşkanının kızına suikast girişimi haberi ulusal kanallarda haber değeri bile taşımadı.
Şimdi bir adam düşünün ki gücü elinde tutmak için kızını bile hedef gösterebilsin. Emri altındaki gazetelere böyle bir manşet attırsın. Sırf birazcık mağduriyet için kızının suikasta gidebileceği fikrini insanlarda oluştursun.
Bu kadar zavallı biri için fuatavni' nin ayarının ne değeri olur.
Utanmayan insana ayar verilmez. Olmayan ayardır.

sümeyye erdoğan a suikast yapılması

(bkz: Zaytung un artık demode olması)

adana limanına taşınalımmı yazan adam

Soru ekini ayrı yazmadığına göre ilkokul terk olabilir.
(bkz: Adana Limanı na taşınalım mı)

ttnet vs superonline fiber internet

Ttnet kesinlikle rezillik ötesidir. Süperonline hakkında bilgim yok ama ttnet'in altyapısını kullanıyor diye biliyorum.
Tamı tamına bir ay hizmet alamamışlığım var ttnet'ten. Üstelik kol gibi fatura göndermişler bu ay için. itiraz ettim sadece sekiz günü düşmüşler faturadan.
Ne yapmam gerekir bilen arkadaşlar bilgi versin lütfen.

türkiye nin ak parti ye ihtiyacı vardır

(bkz: Hırsızlığın ihtiyaç olması)

erhan güleryüz

seni bu halde mi görecektik dediğim çocukluk günlerimin en sevilen şarkıcısı.
ulan akp sevilecek bir şey bırakmadın memlekette.

kapitalizmi öcü gibi göstermek

öcü değildir. kimisinin çocuklarına parayı sıfırlamak için beş villa aldıran kimisinin çocuklarını da ucuz işgücü olarak ölüm kuyusuna gönderen sistemdir.

öğretmenlerin düşük zekalı olma nedeni

mevcut eğitim sisteminin, müfredatın, hitap ettiği kitlenin çokta yüksek bir zekayı gerektirmemesindendir. misal bu başlığı açan kişinin de bir zamanlar öğrenci olduğunu düşünürsek, böyle birine yüksek bir zekayı gerektiren bir tutumla genellemelerin ne kadar yanlış olduğunu anlat anlatabilirsen.

okuyarak dünyayı kurtaracağını sanan dingil

okuyan insan dünyayı kurtaracağını sanmaz. bu durum okumayanlara has bir dingillikdir. dünyayı kurtacakları için okuyacak zamanları yoktur. kahvehanede son derece aydın arkadaşlarıyla ne olacak bu memleketin hali konulu bilimsel analiz yaparlar kendileri.

500 dk heryöne 2 gb internet 1000 sms

1000 dk her yöne 1000 sms 2gb intrnet 24.5 lira. avea olanını kulandığım içn mennunum.