entry'ler (98)

fmde 2 şut atıp galip gelmek

FM nin yapay zekasından herkes şikayetçi. Pek üzerine düşmüyorlar rakipleri olmadığı için. 17 kasım da geliyormuş inşallah biraz daha gelişir.

sözlük yazarlarının favori kitapları

Saatleri Ayarlama Enstitüsü-Tanpınar
ivan ilyiç'in Ölümü-Tolstoy
Dönüşüm-Kafka.

heisenberg

Dizi tarihinin en efsane karakteridir benim için. Dizinin kendisi de öyledir.

heisenberg şapkası

Başlığın açılmasına sebep olması dahi bu şapkanın dizide bir figür olduğunu gösterir.

heisenberg

Walter White'ın ikinci karakteridir. Meth imparatorluğunun imparatorudur Heisenberg. Yüce Heisenberg. Çok yaşa Heisenberg.

her şeyin özeti olan tek cümle

Ölüyoruz demek ki yaşanılacak.

sözlükte kafaların sadece trollüğe çalışması

Başlık açık ve net. Herkes anlık trollük peşinde. Bugünde iyi güldük falan filan.

uludağ sözlük kültür seviyesi

Herkesin belki haftada belki iki haftada kaliteli başlık açarak ya da sadece açılan kaliteli mantıklı başlıklara entryler girerek yükseltilebileceğini düşündüğüm seviyedir. Ben böyle yapmaya çalışıyorum.

sözlük yazarlarının yabancı dizi tavsiyeleri

arkadaşlar şimdi bu yüz kere söylenmiştir belki ama yine de yazacağım breakin bad'i açın
izleyin. 5 sezon 62 bölüm. son iki sezonu biraz yayarak izleyin. kesinlikle muhteşem ötesi bir dizi. onu izledikten sonra zaten başka dizi izleme isteğiniz pek kalmaz gibi.

çağ üniversitesi psikoloji

Bölüm ya da üniversite hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi?

bir yusuf masalı

ismet özel'in kara borsa olmuş kitaplarının başında geliyor 200 lira civarı felan. neyse bunları geçelim. türk şiirinin en büyük şairlerinden özel'in bir çığır kitabıdır. ve ilk olma özelliği de vardır. kitaptaki masalın babları harikuladedir onun dışında dibace, naat ve münacat da mükemmeldir fakat o tüm bunlara müsvedde demiştir 3 yıl önce şiiri bıraktığında artık bu kitapla ilgileneceğini duyurmuştur benim de dernekteki arkadaşlardan aldığım haber kesinse seneye tiyo'dan yeni baskısı çıkacaktır. bu arada merak edenler ve dinlemek isteyenler youtube dan dinleyebilir.

alparslan kuytul

Hocayı takip ediyorum uzun zamandır siyasi açıklamalarını felan dikkatimi çeken şey hükümete muhalif sayılabilecek açıklamalarının oluşu yani diğer cemaat ve hocaları düşününce bu garip geliyor. ikincisi siyasi açıklamalarının çok çarpıcı olması misal Rusya meselesinde dalga geçtiler sonra şuanki geldiğimiz durum dilenen özürler hata ettikler felan havada uçuştu hoca haklı çıktı. Ayrıca bildiğim kadarıyla hükümeti desteklemediği ve onlara oy vermediği için konferans yapacak spor salonları verilmiyor ama adam hala konuşuyor. Cesur olduğunu itiraf etmek gerek. Misal ben şimdi bana göre doğru olan şeyleri hakikate uygun olan şeyleri yazdım ama hazımsızlar ve gözleri perdelidir benden hazzetmeyecekler.

Bazı sözlük yazarlarının bir zamanların uğraştığı fakat yorulup vazgeçtiği de bir uğraş gibi gözüküyor ben onlara da kendi seviyemizi koruduğumuz müddetçe sözlüğün kalitesinin artacağını söylemek istiyorum. Bir de bu kadar konuştun sen ne yapıyorsun diyenlere bunun için gayret göstereceğimizi söyleyeyim.

Genel olarak bakıldığında pek yüksek olmayan seviyedir. Buraya sadece gırgır şamataya gelmiş bir yığın var. Ergenlik dönemini burada geçiren gençler var onları ve diğer yığını biraz daha ciddiyete ve kaliteye davet ediyorum. Sözlermin yanlış anlaşılmasını da istemem kimseye hakaret kastıyla yazmıyorum. Ben sadece sözlüğe girdiğimde biraz daha mantıklı, kaliteli başlıklar ve entryler görmek istiyorum. Vesselam.

hangi kitap olmak isterdin

Tanpınar ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü.

dünyadan sesler

Müziği keşfederek dinleyenlerin adresi.

salim nacar

Kendisi Adana'da yaşıyor. Edebi Düşünce, Edebi Müdahale, Başkalarının Hayatı, B Planı, Bakmaklar ve Japonya dergilerini çıkarmış. Günümüz şairlerinden. iyi şair.

Bakmaklar'dan bir şiiri: Debe

"hugh jackman mı burun sömürmek için ingiltere trafiğini gövdeleştiriyor
sinirimden londıranın ortasındaki kulübemden tarihsel süreçler diyerek çıktım
bize engelli ve hasta prosedürlerinden söz eden gezegene gittim,aşık oldum
etnisitelerde kendime julyen kesilmiş bir damar trafiğinin ortasında buldum
aşkımdan dönen başımı kurdeşen döktüren bir kasaba gecesine götürdüler
" diye devam eden uzunca bir şiir.

mohsen namjoo

Sesi insana dokunuyor, iz bırakıyor. Ne güzel söylüyor abimiz.

sözlük yazarlarının kitap sayısı

okuduğun kadarına sahipsindir, sahip olduğun kadarına değil.

acı çekmek

acı çekmek ruhun fiyakasıdır.