bugün

entry'ler (32)

fakir olmasına rağmen çocuk yapan insan

Mezar kazıp girsinmi? Ne yapsın fakirse.

ali babacan ın covid 19 testinin pozitif çıkması

Ali babacan covıd 19 testinin pozitif çıktığını açıklamış. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun. Corona iyicene yayıldı, sonumuz hayrolsun.

araç kilometre göstergesini düşürmek

Son derece yanlış bir eylemdir. Maalesef çok yaygın bir şekilde yapılıyor. Biraz dikkatle az çok farkedilebilir ve özellikle araç alacaklara tavsiyem, aracın muayene giriş tarihlerinede bakmaları.

türkiye nin en medeni şehri

Tabiki siirt.

günaydın

Herşeyin iyice boka sardığı şu günlerde, umarım şu hayatı anlamlı kılacak günlerde gelir. Günaydın herkese.

kendime not

sevgili ben; unutma ki senin senden başka dostun yok. her ne kadar insanları yeterince tanıdım dersende, bu hayatta her şeyin iyisinide kötüsünüde gördüm ve yaşadım sansanda, her geçen gün yine yanıldığını anlıyor sun. velhasıl yaşadığın sürece daha çok şey öğrenip yaşayacaksın. dik dur eğilme ve şunu bil ki, tüm olumsuzluklara rağmen hayat güzel, bozma keyfini.

sözlük yazarlarının şu anda dinlediği şarkı

https://youtu.be/qv5pT7Qw01c

Şu kanlı zalimin ettiği işler
Garip bülbül gibi zar eyler beni
Yağmur gibi yağar başıma taşlar
Dostun bir fiskesi yaralar beni beni beni
Yar beni beni beni
Dost beni beni beni
Yar beni beni
Dostun bir fiskesi yaralar beni beni beni
Yar beni beni beni
Dost beni beni beni
Yar beni beni
Dar günümde dost düşmanım belli'oldu
On derdim var ise şimdi ell'oldu
Ecel fermanı boynuma takıldı
Gerek asa gerek vuralar beni beni beni
Yar beni beni beni
Dost beni beni beni
Yar beni beni
Gerek asa gerek vuralar beni beni beni
Yar beni beni beni
Dost beni beni beni
Yar beni beni beni
Pir Sultan Abdal'ım can göğe ağmaz

uludağ sözlük

Genelde bel altı muhabbetin döndüğü ulu sözlük.

dinci ile dindar arasindaki farklar

Dinci, futbol takımı tutar gibi din taraftarlığı yapıp dinden, imandan bihaber yaşayan fanatik kişidir.

Dindar, yaşantısında allah rızasını gözeten, kul hakından sakınan mümin kişidir.

sözlükte beyinleri penis ucunda olan embesiller

Sözlük iyicene tımarhaneye döndü yada öncedende böylemiydi? Açılan başlıklardan görüldüğü gibi sürekli cinsellik ve bel altı muhabbetleri iyicene sıradanlaştı, seviye yerlerde. Kendinize gelin ulan, mahrem denen bişey var.

iz bırakan kitap cümleleri

benzer yanlarımız o kadar çok ki, dedim. ikimizde üzüntüyle zevki aynı derecede duyumsayan ender yaratılmış varlıklardanız. bizim gibilerin tüm duyguları bir araya gelince fırtınalar oluşur. böyle insanları düzensiz bir topluluğa yerleştirince fena halde rahatsız olduklarını görebileceğiniz gibi, hoşlarına giden varlıklar arasında mutluluklarına tanık olursunuz. fakat bizim için bir üçüncü ruh hali daha vardır. bu ruh halini ancak aynı hastalığa yakalanmış olanlar bilebilir ve ancak onlar birbirine dert ortağı olabilirler kötülük gibi, iyiliğinde bizi etkileyemediği anlar vardır.

( vadideki zambak - balzac)

sözlük erkeklerinin fotoğrafları

herkese iyi geceler

Edit: unutmuşum, taliplerimi bekliyorum
görsel

coronadan dolayı işçi ücretine göz diken patron

insanların ekonomik durumları zaten köyüydü, üstüne birde corona gelince insanlar dahada zorda kaldı. işten çıkarılmanın yasak olması, çoğu patronun işine geldiği gibi çalışanların aleyhine bir durum oluştu. Çıkartmak isteyen bir şekilde yine çıkarıyor. Kimi uyanıklarda nasılsa işler kesat diye insanları ucuz çalıştırmanın yollarına baş vuruyor. Her zaman olduğu gibi olan yine garibana oluyor.

dinlenilen müzikte tüylerinin diken diken olması

Eğer en sevdiğiniz türküyü veya şarkıyı dinlerken ya da beğendiğiniz bir müzik sizi kopma noktasına getirdiği anda tüyleriniz diken diken oluyorsa bilinki hisleriniz diğer insanlardan daha çok gelişmiştir. Yada böyle insanlarla karşılaşırsanız, bilinki daha az zararlıdırlar.

geceye bir türkü bırak

https://youtu.be/cuUE6IFUpXE

Baran bozyel-anlat turnam

coronadan sonra yapmak istenen ilk aktivite

Şu corona günlerinde o kadar çok şeyden mahrum kaldıkki, biter bitmez ilk iş en çok özlenen kişiye sımsıkı sarılmak olacak benim için.

pandeminin hayatımıza etkileri

Toplum olarak mesafeli durmayı pek sevmesekte, pandemi’den dolayı araya mesafe koymaya alıştık. Bugün bu hastalık tamamen bitse bile etkilerini yıllarca hissedeceğimizi düşünüyorum. Hem sosyal, hemde ekonomik olarakta, Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.

huzur veren müzikler

https://youtu.be/uQCjY_S1zR4

alizadeh, khaladj & hamavayan enseble

karıya kıza doymuş erkek

doymuştan ziyade şunu diyebilirim, her gördüğü su birikintisini deniz sanıp balıklama dalmayan erkektir. orda burda ruhunun incinmemesine özen gösteren ve nefsini terbiye etmiş, kişiliği ve karakteri oturmuş zatı muhteremdir.

gecenin şiiri

“..Yasak bir alfabeyle yazıyorum şiirlerimi.
Anarşist çiçekler kokluyorum.
Devlet sınırlarını ihlal eden
kuşlara yardım ve yataklık
yapıyorum.
Umudun propagandacısıyım.
Bütün sözcükleri örgütlüyorum.
Artık halkların değil,
Aşkın şarabın ve sevginin
ayaklanması var.
ilk eylemde sınır dışı oluyorum.
Bana gözlerini yurt eyle.
Mültecin olayım.