bugün

entry'ler (103)

23 ekim 2011 van depremi

vandaki halkımız büyük hasar görmüştür. battaniye, giyecek ve çadır gibi acil ihtiyaçları bulunmaktadır. yardım etmek isteyenler için twitter sayfası http://twitter.com/#!/vandayanisma . buradan yardımların nasıl ulaşacağı, nereden olacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz. ayrıca belirtmeden edemeyeceğim ki ölüme sevinen zihniyetden kendi adıma utandım bugün aynı havayı solumakta olduğum için. insanlık ölmüş, diyecek tek bir laf kalmamış, çok yazık, çok acı verici.

true blood

sürekli birileri düşüncelerimi okuyormuş gibi bir paranoyaya kapılmamı sağlayan canım dizim.

zeynebim

bileğimde de dövmesi olan güzel annemin ismi. bir de çok güzel bir türküsü var. daha ne olsun.

üniversite öğrencilerine sorulan kıl sorular

- ne okuyosun evladım?
- radyo televizyon ve sinema teyze.
- he siz napcanız ki ordan çıkınca oyuncu mu olunuyo sunucu mu oluyonuz yoksa?
- sen çok yanlış gelmişsin teyze, eyvah ya..

sonra da gel de anlat esas ne öğrendiğini ilerde ne yapacağını, hey gidi.

aile bireylerinden gelen komik sms ler

annemden çoğunlukla beybi ya da bebek hitaplı gelen mesajlar.
örn: beybi kapıyı kilitlemeyi unutma mucuks, bebek dogalgazı kısmayı unutma mucuks.
kadın çılgın gençler.

midnight in paris

dün izlediğim ve çok çok beğendiğim bir woody allen filmi. woody allen ın mizacını yazıdığı kitaplardan olsun, çektiği filmlerden olsun hep beğenmişimdir. o yüzden beklentiyle izlediğim ve hayal kırıklığına uğramadığım bir filmdi. ayrıca en sevdiğim woody allen filmi oldu.

sözlük yazarlarının an itibarı ile düşündükleri

ulan eyes wide shut ın müzikleri ne kadar da iyi.

kadının dayağı haketmesi

bir insanın bir insana şiddet uygulamasının hiçbir şekilde mantıklı açıklaması olamaz.

lys ye gireceklere tavsiyeler

erkek/kız arkadaşınızı düşünüp bunu mal gibi okul/şehir tercihlerinize yansıtmayın.

sinemalardaki film keyfinin evde olmaması

hissedilen en büyük eksiklik ses sistemidir kesinlikle.

dayatmayla sigara bıraktırmak

genelde sevgililer tarafından dayatılır.

sözlük yazarlarının dinlediği şarkı

vega-hafif müzik.

sözlük yazarlarının şu an aklından geçenler

kurşun mu döktürsem acaba.

yağmurlu havalarda yapılabilecek en güzel şeyler

güzel müzikler ve kahve eşliğinde sıcacık evinin camından dışarıyı seyretmek.

günü en iyi anlatan şarkı

bütün gün söyleyip durduğuma göre coldplay-fix you olmalı.

gecenin tek şarkılık özeti

jack johnson-from the clouds. klibi de ayrı güzeldir hani.

defterin sağ tarafına geçince gelen mutluluk

telli defter yaygınlaşalı yaşayamadığım mutluluk.

okan bayülgen

hıncal uluç kişiliksiziyle program yaptıktan sonra kendisinden soğuduğum insandır.

fatih aksoy

dizi setine sadece beş dakika geç kalan kuaföre bakarak yanında duran yönetmene biz hala şununla mı çalışıyoruz? kovmadınız mı hala bunu, hemen kovun diyerek insanların emeklerini, hayatlarını hiçe sayan iğrenç adam. sette önüne geleni kovar, herkesi sürekli azarlar ama kimse de gıkını çıkartmaz.

can alıcı şiir dizeleri

küçük iskender-bir nedeni yok yalnızca öptüm şiirinin her bir dizesi.