bugün

entry'ler (8)

evlenilen kızın bakire olmadığını öğrenmek

Afedersiniz (bkz: sikişerek modernleşmek)

linux a bedava diyen mal bilgisayarcı

linux'u işletim sistemi sanan insanın bilgisayarcıya çamur atması. kaldı ki hayatında hiç linux kullanmış mıdır?

çirkin kızlara tavsiyeler

çirkin/ güzel kız yoktur çünkü çirkinlik/ güzellik görecelidir.

karşı cinsle eve çıkmak

Eğer kanka olarak çıkacaklarsa, erkekler için eve kız arkadaşını getirme sorunu ortaya çıkar , kız arkadaşı büyük ihtimalle evde kızı görünce tekmeyi basacaktır, evdeki kız içinde aynı şey geçerli o da erkek arkadaşını getirince evde bir erkek görünce ben kıskanmam olayı %80 bırakılır, ama sevgili olarak cıkacaklarsa sıkıntı yok.

tekrar üniversiteye gidilse okumak istenen bölüm

bilgisayar mühendisliği okuamk isterdim. Gerçi programlama dillerininden birkaçını biliyorum ama diplomam olsa daha iyi olurdu...

berkin elvan

Suç evebeyinlerde. Madem dışarıda o kadar olay var niye gönderiyosun oraya buraya? Afedersin psikopatmısın? Ekmek almaya ben giderim ben ölürüm gerekirse ama çocuğumu göndermem. Ama şöyle bir konu da var acaba gerçekten bakkala mı gidiyordu? Yoksa anne babasının empoze ettiği düşüncenin görevlerini yerine mi getirmeye çalışıyordu? O da ayrı bir tartışma konusu.
Neyse ben anne babama ne kadar teşekkür etsem az çünkü hiçbir zaman yanımda siyaset yapmadılar kendi düşüncemin oluşmasına izin verdiler. Belkide Berkin'in anne babası böyle bir düşünceye sahip olsalardı şu an bunlar olmazdı.

çok iyi bir kızsın ama seninle olmaz diyen erkek

ne var şimdi bunda belki kız çok çirkin, belki onu dünya ahiret bacısı olarak görüyor...

kuran ı kerim deki hoşgörü çelişkisi

Bizim en büyük hatamız, okuma özürlü olup, istediği yeri istediği gibi anlayıp buda yetmiyormuş gibi bide yorum yapıp karar verip uygulamamız ve bunu yaymaya çalışmamızdır.