entry'ler (12)

erdoganın halk çocugu olması

Halk çocuğu olsa halk çocuğunun oturduğu gibi bir evde oturur hangi halk çocuğu Saray'da oturuyor ?

leyla ile mecnun

Kafam da hep Leyla'nın çok güzel bir kız olduğunu düşünmüştüm resmini gördüğümde yanıldığımı farkettim lakin Mecununda dediği gibi " Sen ona benim gözümle baksaydın ondaki inceliği, güzelliği, hakikati ve sırrı görebilirdin ."

en anlamlı türkü sözleri

Cahildim dünyanın rengine kandım hayale aldandım boşu boşuna yandım.

hayatta yalnız olmak

Kimsenin derdini dinlemediğin , kafanın rahat olduğu , istegimi yaparım kime ne dediğin kafa yapısının olduğu zaman dilimidir .

şiir

Baştan ayağa ,ıslanmalıyım .
Gam dağlarına çıkıp naralar atmalıyım...
içimde kaynayan bir mahşer var .
Bu mahşer , bir de annelerin kalbinde kaynar ...

doktor maaşı

Bırakında yüksek maaş alsınlar o kadar didinip tıp kazanıp üstüne 6 yıl okuyup , tus sınavına girip daha bir çok sınava girip doktor oluyorlar. maaşlarını hakediyorlar .

trabzonluların kendilerini üstün ırk sanması

Kesin aralarından " bizden cumhurbaşkanı çıktı " diye kendini üstün ırk sanan insanlar vardır .

sigara içmeyenler nasıl yaşıyor sorunsalı

Nefesini güzel alarak , elleri temiz kokarak , saçları daha temiz kokarak yaşıyor .

annesine karşı eşini koruyan erkek

Halk dilinde " kılıbık " denilen kişidir aslında karısının yanında olan olurken de annesini kıran kişidir .

reis denilince akla gelen ilk reis

Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı'nın yazdığı Babam Çatlı kitabını okuduğumdan bu yana ilk aklıma gelen "Reis Çatlı " oluyor .

bir adam karısını neden döver

Psikopat , sadece gücü ona yettiği için döver.
Kendini karısını dövünce bir şey oldum sandığı için döver.
Kadın haklıları söylediği için döver .

milli kütüphane

Piri reis salonuna girebilmek için 6 saat beklediğim yer . Neden büyültmek yerine küçültülür ki hala anlam veremiyorum. Güvenlik desen sadece su almak için binadan çıkmadığım halde tekrar arama yapılıyor bir yönden iyi bir şeyken bir yönden sinir bozucu .Sadece kahve ve sigara içme yeri için kullanan arkadaşları saymaz isek güzel ilim , irfan yeri .