bugün

entry'ler (36)

kürt kardeşlerine sahip çık kampanyası

Insansin bütün güzellikler için insanlar ve insanlık ortaktir. Kastamonu türkü diyarbakir kürdü hepimiz ayniyiz ayrımcılık yapan gebersin çeksin gitsin.

ne güzel demiş nazım hikmet

Akın var  güneşe akın!    Güneşi zaaptedeceğiz   güneşin zaptı yakın! 

kobane direnişini görmüş efsane nesil

Dünyada eşi benzeri olmayan bir nesil. Destan olacak bir nasıldır.

aquila non capit muscas

Duygularından arinip yanlislikla bilgilerinden arinan yazar. Tarihçi yazar belgeyle sallayan yazar hadi belgelerin nerde Kürtler yok diyorsun hadi belgele dilimiz de yokmuş hadi belge istiyoruz nerrrrdeeeee bu belgelerr tarihçiler sallama konuşmaz tabi sadece 4 yıl okumakla kalmadiysa sadece osmanli yi mi okudun yoksa bence sen osmanli yi bile okumadin ezberledin okulda ha ha ha bay bilgilerinden arinan yazar .....

kürtleri neden sevmiyoruz

Ezilmeyi sevmiyorlar. Zulme karşı isyan edip dağa çıkıyorlar bütün Ortadoğu ezilen halkın Yaninda lar (misal kobani ) haksizligi asla asla kabul etmiyorlar. ATATÜRK bile sakin ola EMPERYALiZM OYUNUNU KÜRTLER ÜZERiNDEN OYNAMAYA KALKMAYIN kaybedersiniz.sanirim bunlar açıklayıcı olmuştur. Insanlar in egolarin da zaten bu vardır kendinden ıyiyi sevmezler sizde hiç var olmayan ve hic bir zamanda olmayacak olan yürek var ha bide at gözlü digil

kürdü ve türkü birbirine düşman eden devlet

Yazılara bakıyorum da gerçekten herkes kendi ideolojisinin altında insanligini,insanlığı eziyor insanlığı olmayan hiçbir ideoloji ye hiçbir düşünceye mensup değildir olamaz da. Hic bir düşüncesi fikri de olmayan insan değildir. Lütfen insan olmayan hiç bir ideoloji ye mensup olmayan insanlar aptalca fikirlerinizi kendinize saklayın. Bu başlığı açan yazar da Türk hiç bir şeyi anlamaya yetmiyor sa Beyniniz sadece bunu anlayın yeter.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

Kalbinin sesini dinle.

berkin elvan

Hihi ot beyinliler var oldukça berkin Elvan gibi daha çok masum insan terör olur suçlu olur en azından berkin Elvan sizin gibi ot beyinli değil çocukça düşünceleri vardı.

yazar nicklerinden kime benzediğini tahmin etmek

Pederinoglu : Tarık Akan a benziyor.

yagmurun sesini dinliyorum gözlerim kapalı

Yağmur yagiyor huzur sevgi aşk kokuyor,dünyadaki bütün pislikler yağmurla beraber almış başını gidiyor. Toprak kokuyor her yer duyduğum en güzel koku.... yağmur yağıyor sesi de geliyorrr. ....

türkiye de adalet aramak

Türkiyede adalet aramak..... dipsiz bir kuyudur. Atlasan ne yazar atlamasan ne yazar ......

aşk nedir sorusuna verilecek cevaplar

Güzellik ,özellik ......

bilgi arttıkça ego azalır

Bilmek kaybolmaktir sonra dönüp yine kendini bulmaktir. Bilmek kendin olmaktır bildikce seversin sevdikçe güzelleşirsin ve özgürleşirsin. Özgürsen özguvenlisin Özgürsen egolarin da yoktur BEN ÖZGÜRÜM.

bu tarz benim

Bu yalakalar benim .

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

Önemli olan bir karar almak digil aldığın kararlar ile yaşamaktır.

kürte sormuşlar

Kürde sormuşlar bu kadar yazar diye geçinen salaklarin arasında ne işin var ? Cevap : belki akla ihtiyaçları olur.

evlilik

Bi sosyal düzen.

evliliği hakeden kızların gezip dolandığı yerler

Evde takilirlar. Evde kalan kızlar.

boğa burcu kadını

Gerçekten çok asıl dururlar. Ilkeleri vardır. Alış verisi severler. Sevdi mi güzel severler. Iyi konuşurlar sempatik tir.

zezenin mandalin agaci

Çok değerli bir arkadaş. Empati yeteneği olan kültürlü iletisime arkadasliga değer veren bir felsefeci,tanıdığım için son derece mutluyum.