bugün

entry'ler (47)

sözlükteki ergen başlıkları

Uzun zamandır girmediğim sözlüğe bir bakayım dedim eskisinden de beter olmuş anasını satayım. Troll başlıklar, magazinsel siyaset,seks, 30 yaşında teyzenin sözlükte yazması falan gibi konular var. Bu sözlüğün gidişatı berbat ama geleceği bilemeyiz.umudu kesmeyelim.
Edit:23 yaşındayım.

yahudilerin çok zeki insanlar olması

çok zeki olduklarını bilmem ama çok çalışkan oldukları kesin.

mezun olunan bölümde iş bulamamak

asıl sorulması ve sorun olması gereken konu bana kalırsa bu. haksız atamalar (azlık /çokluk) buna örnek verilebilir. birde üniversiteye giderken bile şöyle bir sorun var ki sanki giyim modası gibi bir bölüm revaçtaysa herkes onu okumanın derdinde. sonrası yine işsizlik.

üniversite mezunlarının işsiz kalmasının nedenleri

Kısa ve öz niteliksizlik.

yahudiliğin ırkmış gibi görülmesi

sebebi; yahudilik inancı, yahudilerin anlayışına göre doğuştan kazanılır. durum böyle olunca ha israiloğulları ırkını kastetmişsin ha yahudileri; ikisi esasında aynı kapıya varıyor din ırk ayrımı dışında.

mantıklı başlıkların okunmaması

bu sözlükte katıldığım durum.

fatih tezcan ın 450 bin takipçisi olduğu ülke

uyanmaya yüz tutmuş bir millettir buna 15 Temmuz başlı başına bir delildir.

benden bir bok olmaz çünkü

acayip tembelim.

sevdiğini ısırarak belli etmek

bu duyguyu en çok muhabbet kuşumda hissediyorum ama maalesef yapamıyorum içimde uktedir ve öyle kalacak.

lazların geçmişinden kaçması

sözlüktekilerin sürekli olarak lazlara laf olsun diye konuşmasından ileri gelir. halbuki herhangi birine realde laz olduğunu bilip bunu deyin bakalım tarlanıza kadar bellesin sizi.

türk edebiyatı

konu bu değil ama bu tamlamayı okuyunca kulağımı tırmalayan rahatsız eden bir olay oluştu; demek oluyor ki dilsiz edebiyat olmaz.

odtü ye olan nefretin sebebi

üniversitenin açılma amacı ve ilk öğretim üyelerinin kimler olduğu kısacası tarihini bilen herkes nefret eder diğerleri de gerçeği örter anca.

ramazan da ulu orta yemek yiyen terbiyesiz tipler

hastaneye yakın bir ortamsa gayet tabii karşılanması gerekendir. ama normal şartlarda oruç tutmuyorsan bile edepsizlik yapma kardeşim.yahudiler hıristiyanlar daha edepli bu konuda. gözlemim bu.

sol framein saçma sapan başlıklarla dolması

bu aralar çokça gözüme batan hadisedir.

okurken keyif alınan sure ler

zilzal. yalnız tecvidle okumaya kalktığında zor ama zevkli olur. birde tevbe suresi okunurken acayip hissedilir; çünkü sure besmelesiz başlar.

kahveyle iyi giden şeyler

tabi ki kahve ama kahve dediysek americano vs. ekspresso. bu arada americano, amerikan kahvesi değildir onu da açıklatmayın bir zahmet google'layın.

her sabah duş alır ve sert bir kahve içerim

Benim aktivitemdir fakat kahveyi artık açken içemiyorum; mideyi mafettim zamanında.

ahmet hamdi tanpınar

Dili günümüze kıyasla oldukça ağır, tüm edebiyat kitaplarında fikirlerine yer verilen, suretinden dahi kültür akan aydınımız.

adem kılıççı

alenen hakkı yenmiştir. zaten bir aydır sinyalleri verdi. ogeday'ın ilhan mansız 'ı (güya) elemesi nedir? biz yer miyiz bunları acun medya?çok şey olsa da en vahimi acun'un insanların zekasına hakaret etmesidir.

türkiye nin en büyük ve şerefli takımı

kara kartalların yer aldığı kulüptür.