bugün

Bence değildir , genç kavgası bu allah bilir , belki karı kız yüzünden bile çıkmış olabilir belki de başka neden .
ki ayağından yaralanmış, demek ki amaçları öldürmek bile değilmiş belki ufak bir gözdağı imiş amaç.
Allah rahmet eylesin ama bence şehit değildir .
şehit olmanın kıstasları bellidir.

ama gezidekiler bence şehittir çünkü orantısız güç ile katledilmişlerdir.

saygilar.
Şehit değil de nedir.
'fırat çakıroğlu şehitmidir' cümlesi türkçe midir ?

bence değildir.
Evet bence başlıkta şehit sayılabilir çünkü onuda ben katlettim *
(bkz: dayanamıyorum)
(bkz: soru ekleri ayrı yazılır)
(bkz: imla ekibinden arkadaşlarıma selamlar)
Tamam haklısınız gelin şunu tartışalım.
o zaman
başlık şehit midir değilmidir *
tartışılacak olan konu bellidir. alınganlık yapmayalım arkadaşlar.
tanım: cevabı yazarlardan tarafından tartışılacak olan sorudur.
ölen maden işçisi şehit oluyor da, üniversite de siyasi görüşü yüzünden ölen neden şehit olmasın.

bu ülke başı her sıkıştığında ölenleri şehit yapmadı mı zaten? bence tartışmanın bi anlamı yok komple anlamsız ülkenin içindeyiz zaten.
Şehit nedir? Anlamakta zorlaniyorum gerçekten. Irkla ilgili şeyleri anlarken zorlaniyorum. anlamıyorum. Neden kavga ettiler neden öldü bilmiyorum. Öldü evet genç birinin ölmesi çok üzücü. Ama sadece bu kadar. Diğer ırklara kin güdüp "en doğru ırk benim irkim" kafasıyla yaklasan birine daha fazla uzulemiyorum, içimden gelmiyor. Ulkecek şehit olduk vay anasini!
kendisi bir niyazidir bok yoluna aktarmasız gitmiştir.
Orasını Yaradan bilir ama ölmeyi haketmemiştir. Mekanı cennet olsun.
çoğunluk yazar arkadaşlara göre demek şehit değil

ama başlık kesin şehit çünkü ben katlettim *
Bunu sadece kendi bilebilir.

Edit: Ayrica, kari kiz davasi falan degildir. Sizin o faso diye sifatlayip ozgurlukcu gencler diye magdur gordugunuz pkk li picler tarafindan bicaklanmistir. Kendisi sinava bile girmekte zorluk cekiyormus pkk lilarin etkisi yuzunden. Bu kavgalar catismalar dogrusur demiyorum ama bir taraf olacaksam bu asla o itler olamaz.
değildir.

''ölen maden işçisi şehit oluyor da...'' diye başlayan bağımsız paralelliklerinizle kimseyi yüceltemezsiniz. hayat kazanmak için, çocuklarına ailesine bakabilmek için hayatını tehlikeye atan biriyle; ortada hiçbir şey yokken it dalaşına tutuşan ve sonunda iki tarafın da dava uğruna bir cacık kazanamadığı bir olayda maalesef ki canını yitiren bir genç şehit olmaz. sadece ülkücü hareket ya da devrim adı altında birbirini katletmeye niyetlenenlere ve kazara ölenlere şehit denmez.
değildir.
adam öldürmeye giderken ölmek seni şehit yapmaz
Öncelikle şehitlik mertebesi Allah'ın rızasında gizlidir.
Fırat Çakıroğlu davasını dinini korurken mazlumane bir şekilde öldüyse şehit olabilir. gezi olaylarında ölenler şehit olur mu tahmin yürütmesi biraz zor. ama olaya farklı bi boyuttan bakarsak gezi olaylarına katılan insanların görüşleri kaba taslak bellidir. o yüzden pek şehit olabileceklerini sanmıyorum. ama orasını Allah bilir. hepsinin mekanları cennet olsun.
benim varlığım doğru mu ?
ben bu dünyada niye varım ? gibi soruları da akıllara getirir.

fırat çakıroğlu sizin gibi kanı beş kuruş etmezlere peşkeş çektiği için şehitlik mertebesindedir. pkklılar tarafından öldürüldüğü için şehittir.

adı yok yiğit !
ebedi şehit.
milliyetçi değilim .
fırata acıdım .gencecik çocuktu .
bu memleket ,millet ,vatan düşmanlarına karşı mücadele eden herkes mübarektir .
şehitlik niyet meselasidir ,niyetini bilemeyiz ama çok büyük bir ihtimalle şehit hükmündedir .
inşallah bu yiğit çocuğun makamı cennettir .
Şehitlik allah yolunda ölümle ancak mümkündür diye biliyorum. Fıratın düşünceleri eğer türklük üzerine yogunsa yani ırkçıysa şehit olamaz. Ama bu çocuk müslüman ve milliyetçi ise orada islamiyete karşı bir durum var ve oda buna tepkisini koyuyordu da bıçaklandı dersek şehit olur diye düşünüyorum. Geziparkçıların şehit olma imkânı yoktur güzel kardeşim. Hangisi allah yolunda vefat ettiler?