bugün

entry'ler (35)

fake hesap açıp kendini eksileyen troll

interaktif mazoşist.

huysuz ayı

bazen nokta atışı yapan twitter fenomeni.

st valentine day kutlamak dinen caiz değildir

aziz valentine katolik bir din adamıymış zaten. yani adam hristiyan. roma'da aşıkları evlendirdiği gün olan 14 şubat tarihi yıllar içinde valentine's day; sevgililer günü olarak anılmış. olay bu. caizlik terimi islam çağrışımlı olduğu için zaten islamiyeti ilgilendiren bir gün değil sevgililer günü. zaten islamiyette sevgililik diye bir ilişki türü yok. evlilik caiz ve olması gereken ilişki türüdür bu inanışa göre. o yüzden siktir edin caiz olup olmamasını varsa yanınızda sevdiğiniz kişi tadını çıkarın bugünün.

iz bırakan kitap cümleleri

aşkı hiç tatmamak mı, yoksa tattıktan sonra yalan olduğunu anlamak ve kaybetmek mi?

aşık olan zaten alacağını almıştır. artık bir şey isteyemez. bundan sonra o verecektir, hep o verecektir.

sen yalnız sevdiğini kaybettin, ben ise, sevdiğimi de, sevginin kutsiyetini de.. en büyük acı sevmek ve günden güne ayaklar altında çiğnenip, paçavra edildiğini görmektir.

hafif müzik

vega'nın nirvana yaptığı albümdür kanımca. sonra deniz özbey ile tuğrul abimiz çocuk yaptılar, bitti gitti vega. hala konserler veriyorlar arada ama yeterli değil.

leyla ile mecnun vs işler güçler

leyla ile mecnun bir diziden fazlasıdır. behzat ç ile arka sokakları kıyaslayamayız arkadaşlar. ama ahmet kural candır elbette.

ali atay

bu adamı sevmemek mümkün değilmiş gibi görünüyor bana. sesi, oyunculuğu, içtenliği. kanka olunası ünlülerden. nasııılll?

resmim

saçma sapan ricalarda bulunan sözlük aparatı. neden boyut sınırlaması var ki? önemli olan işlevi değil mi? internet özgürlükse bu ulu arkadaşlar neden özgürlüğümüzü sınırlıyorlar ki? diye sorduran hede. vazgeçtim yok resim falan.

evlilik yıl dönümünde hanıma çeyrek altın takmak

eğer ev ekonomisi ders notu 5 pekiyi olan bir hanımsa, size 1 yıl sonra araba olarak geri dönebilir. kadınların finans işlerinde erkeklerden daha tutumlu olduğunu düşünürüm niyeyse. e tabi yengenin altınlarla ortadan kaybolma riski de ihtimaller arasında mevcut.

stark hanesi

(bkz: the north remembers)

kızların vereceği erkek modeli

kalıplarla tanımlanmayacak erkek modelidir bu bana göre. gereksinimler dostlar, gereksinimler. bu hayatı sonuçlandıran yegane olgu budur. anlık ihtiyaç ne ise onu tedarik eden adam alfa erkeğidir o kız için. kimine göre güçlü kollar, kimine göre kalın bir cüzdan, kimine göre kalın bir çük, kimine göre iyi bir dinleyici olmak...

saatlerce sayabilirim...

boy, pos, statü, karizma bunların hepsi geçicidir. doğru zamanda doğru tavırı sergileyebilmek işin özü. ilişki uzmanlığı yapacak halim yok elbette fekat bunca yıllık tecrübem bu yönde. şahsi kanaatim diyebiliriz. evet evet diyebiliriz.

hastası olunan sözler

evet şu an durum boktan ama geleceğimizin gübresi de budur.

sevdiği kızın gözlerine bakarak konuşamayan erkek

ikili ilişkilerde göz temasının ehemmiyetini kavrayamamış adamdır.

evlilik mi bekarlılık mı

bekarlar evlilere özenir, evliler bekarlara. iki durumun da kendine has avantajları-dezavantajları vardır. elbette özgürlük, hesap vermemek, an'ı yaşamak bekarlığın getirilerinden bazılarıdır ama bunun yanında evin kapısını anahtarla açmakla zile basıp eşinin seni karşılaması arasında ciddi bir fark oldugu yadsınamaz bir gerçektir.

kişiyle alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum. sapıkça aşık çiftlerin evlenip 6 ay sonra mahkemede ''şiddetli geçimsizlik'' nedeniyle tek celsede işi bitirdiklerini görüyoruz. öte yandan yalnızlık zor.

bilemedim. yaşayıp göreceğiz.

not: bekarım.

unutulmaz kezban sözleri

istisna bensem kaide bozulur.

ismail koncuk

bu adam benim ingilizce öğretmenimdi lisede. sonradan kulvar değiştirdi mhp'den aday oldu, sonra bir duyduk türk eğitim-sen başkanı olmuş. aktif bir adam. ama aklımda kalan en net olay sınıfta kendisinden yediğimiz sıra dayağıydı. enteresan bir deneyimdi aslında, şimdi hatırlamıyorum ama bir anda bir şeyler yanlış gitmeye başladı ve ''kalkın lan ayağa'' dedi, herkes ayağa kalktı. sırayla tokat attı herkese. çok çılgındı. iki değil tek tokat. şimdi gülerek hatırlıyorum ama o an bambaşkaydı tabi.

elmalı turta yapmayı bilen erkek

american pie serisini izlemiştir, ihtiyaçlarını ordan gideriyordur. stifler reyiz bu entry senin şerefine.

ai shinozaki

japonya'lı bir idol. aell adlı grubun üyelerinden biri.
normal değil.

iyi olmamasına rağmen iyiyim diyen insan

öğrenilmiş çaresizliğe örnek teşkil eden durumdur. kişi iyi olmamasına rağmen iyi görünmesi, güçlü durması gerektiğine inandırılmıştır. kötü hissetmek ayıp bir şeydir ve her ne olursa olsun iyiyim lafı durumu anlık olarak kurtarır.

diğer seçenek, karşı taraf önemsizdir, iyyim der geçer. ayrıntıya girmez.

yazarların en çok sevdiği gitar sololar

john frusciante'nin herhangi bir solosu. özelllikle live at slane castle performansındaki californication öncesi flea ile yaptıkları doğaçlama olayın sonu niteliğindedir.