bugün

aşağlık komleksine girenlerin sarf ettiği sözler olması muhtemeldir.

x candır // böyle sikko bir kullanım vardı . bir ara benim de dilimdeydi.
bir diğer kezbandan geliyor.
- en kötü özelliğim, herkese çabucak inanmaktır.
merak etme hayat biz seni her türlü yaşarız.
"fotografimi begenir misin tatlim"
-iyiki var 'dediklerim yanımda; ' keşke olsaydı ' dediklerim içimde;' hiç olmasaydı ' dediklerim aklımda;' hep olsa ' dediklerim kalbimde...
o kadar makyajı ben yapsam ben de öyle olurdum.
-beni sevmek (g)üven (ö)zveri (t)ecrübe ister.
bsg çay koy .
Şimdi o kadar makyajı yapmak güzel de silmesi bir kabus yaaaa.
- uff kezban ne demek ya?
- en azından kaşar değilim. hıh.
kezban hanım kendince zekice bir tespitte bulunur; sen itiraz edersin bir noktasına, açıklarsın güzel güzel. ve kezban hanım günün bombasını patlatır:
- neyse derin mevzular bunlar, çok da kafa yormamak lazım.
sen yorma kafanı güzelim, hiç yorma. yalnız sonra da sözlüğe gelip "ben bilmem beyim bilir diyen cahil kadın" diye başlıklar açıp, "modern türk kadını nasıl olmalı?" geyiklerine de girme olur mu canım benim. hadi şimdi iç sütünü de yat.

edit: anlaşılmamış, örnekle pekiştireyim:

kezbi - bence var yaa. nasıl biliyo musuuon. bence yaptığımız hiç bi şeyin kıymeti yok aslındaa. bence alnımıza ne yazılıyosa onu yaşıyoruz sonuçta yani.

ben- alınyazısı diyorsun yani?

kezbi- yani tam olarak öyle de demeyelim dee (lan sen dedin az önce?) kurgu desek daha güzel olur bence. (daha janjanlı olduğu için galiba?) evet yani, hayatın bir kurgusu var bence. o kurgunun dışına çıkamıyosun anlatabiliyo muyuuom? dinimizde de var zaten bu aslındaa. kader yani sonuçta.

ben- sen cennete ve cehenneme inanıyorsun değil mi?

kezbi- tabi ki dee. müslümanım ben sonuçtaa.

ben- e peki, bütün her şey alın yazısıysa ve biz bunun gidişine herhangi bir şekilde tesir edemiyorsak, biz neye göre cennet ve cehenneme koyulacağız? sonuçta o insanın yapabileceği bir şey yoktu hani? alın yazısıydı onun? kurguydu bunlar?

kezbi-.... (kısa süreli bir sessizlik) üfff, neyse yaa. derin mevzular bunlar. çok kafa yormamak lazım.

içses- peki. o zaman şey yapalım, sen bana şu sizin sınıftaki kızı derste nasıl bozduğunu anlat. ben de dinliyor gibi yapayım. böylece ritüel devam etsin.
dişilik tek gece, kişilik ömür boyu.
"ben senden daha çok şey yaşadım, o yüzden senden daha güçlüyüm"

intikam yemini ettirir bu söz ve 2-3 ay sonra çok güzel meyveleri toplanmaya başlar.
6 ay sonra ise gördün mü ananın amını dedirtir.
o derece pişman edilir kezban.
Uff snn be slk olabilir.
bana bir daha mesaj atma.
''benim başıma ne geldiyse hep insanlara güvenmekten geldi.o yüzden bana biraz zaman ver ve sana güvenmemi sağlayacak şeyler yap.''

edit:hatırlanan sözler.
"cildim hassas olduğu için sık epilasyon yapamıyorum."
(bkz: oğlum bak git)
"hııı anandır!"
erkek dediğin beni taşıyabilmeli

erkek mi arıyor eşek mi belli değil.
''SEVGiNiN GÖSTERGESi iLGiDiR, iLGi YOKSA YAKIŞAN SiLGiDiR.'' vay vay vay
(bkz: ay dibim düştü)
(bkz: ama ben seni arkadaş olarak görüyodumm)

e be ananın amı o kadar şey yaşa sonra arkadaş olarak görüyodum.sikerler.
(bkz: sebebimsin cane)