bugün

entry'ler (26)

sorun değil çözüm üretiyoruz

şişli belediyesi'nin çöp kamyonlarında ve kaldırımlarında yazan, yok bide sorun üretseydin dedirttiren çevre kirliliğidir.

hata yaptıktan sonra üzülen insan

normal olanı yapan insan (bkz: normal)

yazarların düzgün cümle yapma çabası

hiç gerek olmadığını düşünen, yeni nesil yazar topluluğunun yaptığı bir tür kendini belli etme çabasıdır.

murat murathanoğlu

tanımayanların tanıyormuş numarası yapıp, 100 kişiye sorsanız 50 tanesinin tanımayacağı söz yazarıdır.

yaran okul müdürü lafları

minimini birler, çalışkan ikiler, bi sike benzemeyen üçler ve taş gibi olan dörtler..

soruya yüksek sesle herkesten farklı cevap vermek

ingilizce dersinde çok yapardım. Mesela hoca "what's your name?" derdi ; bende o soruya Im name diye cevap verirdim. hoca tokat atıp gülerdi.

cem

bizim mahallede yeni liseli olmuş bir ergen.

cem erman

tanımayanlar tanımış numarası yapıp, ölümü sayesinde tanınılan bir senarist.

bursaspor

kendisini çok seven bir taraftar grubuna sahip, 2011-2012 senesinde şampiyon olması beklenen, efsane ve 1963 doğumlu futbol takımıdır.

akasya durağı

tırın tırın sinan diye bilinen adam sayesinde izlenmesini sağlayan ve çiçek taksiyi çok andıran bir dizidir.

100 sene sonra bile izlenecek filmler

Pulp Fiction önümüzdeki 50 sene için iyi bir film.

gammazlar

birden çok gammaz da denilenebilir. Bazıları çok havalı olmalarına karşın iyi insanlar bence.

takılı gözlüğü parmaklarla sapına basarak oynatmak

arkadaşımın güzel birşey yapıcam bekle dediği ve beklediğim ama yapamadığı amaçsız hareket.

haxball

topu sağından atıp, solundan geçmeyi marifet sanılan oyun.

aysun kayacı

100 kişiye sorsanız 50'si tanımayacaği kadın ressam.

uyanınca düşünülen ilk şey

saate bakıp "inanmıyorumm, saat 12 olmuş!".

hz muhammed in yakışıklı olmaması

fiziksel özellik değilde, asıl kimyasal özelliklerine bakılması gereken bir insandır.

pencereden dışarı bakmak

mutluysan, ellerin cepte olması durumudur.

tükürmek

inci sözlük yazarların facebook profiline bişey içerken poz vermesi gibi iğrenç birşey .

yazar olmak

çok heyecanlandıran , çok düşündüren ve çaylakken 1 ay bekledikten sonra "olm beni yapmazlar zaten" dedirttiren sözlükteki yüksek rütbe.