bugün

entry'ler (20)

14 şubat sevgililer gününün anlam ve önemi

Sevgilisi olanların çok önemliymiş, olmayanlarınsa çok önemsizmiş gibi yaptığı, klişe olacak ama kapitalizmin tüketmeye bi anlamda zorladığı bi uydurmasyon... ha bana kalırsa herkes doğumumdan ölümüne yalnızdır, sadece eşlikçilerimiz mevcuttur...

anlaşılmadığını hissetmek

Artık kimsenin kimseyi gerçekten dinlemediğine eminim, bu düşüncemin oluşmasında insanların bencilliği kadar internet/sosyal medya mefhumunun hayatımızın direkt merkezine girmesinin de etkisi var. Az buçuk ta olsa anlaşılabileceğimi hissettiğim ortamlara iki el yapışıyorum o yüzden.

sözlük yazarlarının görmek istediği yerler

New York, Finlandiya, Japonya, Atina, Amsterdam.

ayberk atilla

Vefatına üzüldüğüm oyuncu, spartaküsle birliktedir artık...

slav kızları

Elf kavmi mensupları, insan ayırmamak lazım ama güzellik ve tatlılıkta Master degree sahibeleri.

sonra döndüm dedim ki

Bak sırtım yerine yüzümü dönmüşüm Bi rahat dur artık.

pazar sabahına yakışan şarkılar

Her an a yakışsa da my friend of misery diyorum.

karşılıksız sevişmek

Dünyada, özellikle çağımızda karşılıksız hiçbir şey yapılamaz durumda bence. Asıl mesele bu "karşılık" ın sömürü ve menfaate dönüşmemesi, sevişirken de karşılık beklenir ama bu "karşılık" sevmenin tamamlayanı olan sevilmek olmalıdır en fazla. Ve keyif almak elbette.

tek derdi aşk meşk olan insan

hayranı olduğum kafaların sahibi. ulaşmak istedigim mertebe.

sen daha iyilerine layıksın

net bir şekilde fikrini söyle-ye-meyen kişi lafıdır. Halbuki denmesi gereken sadece "seninle olmak istemiyorum artık" tır fakat bazen söylenemez işte...

avm

alışveriş ihtiyacım olduğunda pozitif baktığım, insanların haftasonlarını çoluk çocuk geçirmesine asla anlam veremediğim, para harcatıcı beton yığını.

unutmak

gerçekten yapabilmeyi çok istediğim eylem.

sevgilinin aşkım sen ilksin demesi

şüphecilik konusunda master degree olduğumdan inanmam.

175 boyunda türk kızı

çok az gördüğüm, gördüklerimin bi çoğunda özgüven patlaması olduğunu düşündüğüm kızlar, ama iyidir güzeldir sevilesidir bazıları.

neden iyilik yaparız

kimisi "iyi"dir kimisi de değildir, iyi olan iyiliği yapar, balığın yüzmesi, müzisyenin müzik yapmadan duramaması gibi.

1 82 boyu olan insan uzun mudur sorunsalı

o zaman 1,95 ne oluyor sorusunu doğurandır.

kafayı boşaltma yolları

bazen family guy izleyerek, bazen enstrüman çalışarak, bazen müzik dinleyerek, bazen okuyarak.

ayak parmağı yüzüğü

ifrit oluyordum ama bazı hatunlara fena yakışıyor, bakılıyor, doyulmuyor.

bir kadını sevmeye neresinden başlanır

sevecek kişinin o "an" neye ihtiyacı varsa, hayatında ne eksikse onu tamamlayan yönünden başlanır genelde.

sabah kalkar kalkmaz bilgisayarı açmanın zevki

mesai günüyse acıyı yanında doğuran, mesai günü değilse anlatılmaz mutluluk kaynağı.