bugün

entry'ler (13)

ders çalışacağım diyen sevgilinin çevrimiçi olması

Periscope'da canlı yayında olabilir. Bi şansını dene derim...

a ile başlayıp m ile biten 2 harfli sözcükler

Am, is, Are..
I am ise you vagina?
Karışık mevzular bunlar.
itin birinden bahsederken it is demek doğru değil ni?

1993 ten sonra doğru dürüst insanın doğmaması

Teknolojinin köpeği olmaktan dolayıdır. Teknolojiyle adamlık ters orantılıdır diyelim.

sulasam büyür mü diye soran kız

Büyük olana ilgisi tamamen içgüdüseldir ama büyütmek için sulamak, sulanmak için de büyütmek gerekir. Bu böyle kısır bir döngüdür.

belgesel tavsiyeleri

(bkz: Keşke Olmasaydı) veya (bkz: NTV Dünya yı Sarsan Günler).

nalçacılılar

Nalçacı denilen caddeyle ilgili bir taraftar grubu değildir. Bugün 5-6 asırlık Nalçacı bilmem kim camisi isimli camiler ne kadar eskiyse Nalçacılı tabiri de o kadar eskidir.

eşkıya ve keje

Eşkıyalar... Ölünce... Hâlâ... Yıldız... Olur...

Dağlardayken geceleri binbir haşerenin, kurdun sesini duyarsın. Yatardım bir kayanın üzerine, seni düşünürdüm. Sonra bir yıldız kayardı ve derdim işte bir eşkıya daha ölmüştür. Çocukken sana eski zaman eşkıyalarının hikayelerini nasıl anlattığımı düşünürdüm.
Senin yıldızlara bakışını...

Bende geceleri yıldızları seyrediyem ama seni görmemişem. Yaşadığını anlamışem. Geleceğin günü beklemişem. Sesim bana şimdi tuhaf geliy. Sankim bir başkası konuşiy.

Ben ömrümce bu dakka için yaşamışam. Artık ne olursa olsun önemi yoktur. Seni gelip alacam, beni bekleyesen keje...

gece 3 den sonra balkonda oturmak

Efkarlanmak için uygun bir yöntem. Sabah Güneş'i karşılanırsa muhtemelen ertesi gün boka saracak demektir. Çünkü psikolojik problemlere sebebiyet verir.

süha turizm

Kayseri menşeili bir şehirlerarası ulaşım firması. Bir diğeri inci'dir. inci'ye bineceğinize yürüyerek gidin derim. Süha ise en son Kamil Koç ayarındaydı. 5-6 sene öncesinden bahsediyorum.

lakap

Eşkıya filminden güzel bir örnek için (bkz: Dodo Kemal). Bazı insnlarının lakâpları isimlerini unutturmuştur.

22 yaşında olup hala sevgili edinememiş kimse

27 yaşında olup sevgilisi olmayanlar da var. Sebebi belli baba! Bacınızın sevgilisi olsun istermiydiniz!

üniversitede sizi en çok şaşırtan şey neydi

Üniversitenin kerhaneye benzemesi, kızların orospu erkeklerin pezevenk gibi olması...

yazarların hayallerinde kalan meslek

Türk silahlı kuvvetlerinin şerefli bir subayı olmak... Astsubayı değil.