bugün

entry'ler (281)

bu ders benim ne işime yarayacak mantığı

ileride çok işine yarayacak mesela vizelerde finallerde.

asus zenfone 5

bellek(mb) 2 gb ram
bluetooth var ekran boyutu 5"
ekran çözünürlüğü (piksel) 1280x720 ekran tipi led ips+
garanti süresi(yıl) 2 işlemci hızı (mhz) 1.6ghz
işletim sistemi android kamera çözünürlüğü(piksel) 8 mp
klavye tipi dokunmatik marka asus
model zenfone 5 pil 2110mah
saklama kapasitesi (mb) 16 gb 3g var
wi-fi (kablosuz bağlantı) var edge var
gps var dokunmatik ekran var
ön kamera var desteklenen hafıza kartı micro sd
hafıza artıma kapasitesi 64 gb' a kadar çift sim yok

yukarıda bahsi geçen özelliklere sahip fiyat kalite endeksine girildiğinde eşi benzeri bulunmayan bir telefondur. ucuz olması birinci planda ki özelliğidir. 3 aydır kullandığım telefonum en ufak bir sorun çıkarmamıştır. işin en güzel yanı ise telefon güncellemelerin telefonun arayüzünü değiştirmeye yönelik olmasıdır. asus bu telefonla gerçekten ilgileniyor dostum.

kenan evren

kimse anlatıldığı kadar kötü, övüldüğü kadar da iyi değildir. salakça bir fanatizmin peşinden gidip insanları ve kavramları nefretçi bir yaklaşımla değerlendirmenin hiçbir anlamı ve yararı yoktur. Küfürleriniz ve nefret söylemleriniz -konu şu an kenan evren olduğu için bu örneği veriyorum- günümüzün hakim ideolojisinin dolayısıyla hükümetin size empoze etmeye çalıştığı fikirlerden başka birşey değildir. unutmayın bu millet kenan evren i de alkışladı ve darbe yapması konusunda teşvik etti dönemin gazetelerini inceleyebilirsiniz. aynı şekilde dönemin nefret söylemleriyle yaklaşılan deniz gezmiş ve fikirleri uğruna canından olan diğer güzel insanlarıda o dönemde şu an bizim kenan evrene baktığımız gibi görülüyordu. Herşeyden öte bu adamda bir vatanseverdi. Sütten çıkmış ak kaşık değildir ancak uygulamalarının hepsinin taraftarı olamayız.

hdp nin kuzu postunda kurt olması

Bdp ve kapatılan diğer partileri vakti zamanında şu anın eş genel başkanı demirtaşta olmak üzere asarız, asarız keseriz diyen bak salıyorum pkk yı diye meydanlarda tehditler savuran bir anlayışın son zamanlarda yöntem değiştirmesi ve milletin bunu yutmasını kabullenemiyorum. Selahattin demirtaşın iyi bir siyasetçi olduğu konusunda katılıyorum ancak bu adamın ve parti zihniyetinin mizahi ve yumuşak söylemlerine herkesin kanmasını anlamıyorum.
Amaçlarının ne olduğu gayet açık akp nin oy oranını düşürecekler ama bunun sebebi akp yi sevmemeleri değil. hdp istediği oy oranını aldığında, chp ve mhp nin kapısı akp ye kapalı olacağı için hdp nin kapısını aşındıracak ve bu adamlarda o zaman taleplerini takır takır sunmaya hatta dayatmaya başlayacaklar zaten akp nin zihniyeti ortada kendi amaçlarını gerçekleştirmek için vermeyecekleri taviz yok benim kuzu seçmenim de bilmeden kendi elleriyle bu adamlar ülkeyi bölsün diye de hdp ye oy verecek. yağmurdan kaçarken doluya tutulmak diye buna denir işte.
ha kime oy verilir bu ülkede diye sorarsın bak o tartışılır ama ideolojisi ne olursa olsun vatansever olmayan adama oy vermeyeceksin kardeşim.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

çarşı grubunun ambleminde bulunan daire içerisindeki A işareti, anarşinin sembolüdür. Anarşistlerin eylemlerinde ki yıkıcı ve kaotik tutumlarının aksine daire içerisinde ki A "Anarchy is Order" anlamına gelip aslında anarşinin düzensizliği değil akılcı bireyin önderliğindeki devletsiz düzeni savunduğunu anlatmaya çalışmaktadır.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

Türkiyeye 1974 senesinde ambargo konulmasının sebebinin kıbrıs barış harekatı değil, haşhaş üretiminin tekrardan yasallaştırılması olduğudur.

Edit: ...konulmasının "ilk" sebebinin...

erkeklerin boşalma sonrası

içinde tomurcuklanan aşırı istemsizlik ve bıkkınlık semptomudur. partnerin tekmelenmek suretiyle yataktan uzaklaştırılması hissiyatı doğuru ancak yapılması gereken "kaşık" olup uyumaktır. Hayvanlaşmayın o kadar.

ekşi sözlük te yazar olamayıp ulu sözlük e gelmek

üye olunmasının daha zor olunmasındandır. doğaldır. ben yaptım.

en güzel üniversite kampüsü

anadolu üniversitesi.

jackie dinorscio

Amerika federal mahkemesine damgasını vurmuş bir italyan suçludur. iki yıl süren duruşmada avukatlığını kendisi yapmış ve organize suçtan yargılandığı ve halihazırda otuz yıl cezasının olmasına rağmen FBI ile hiçbir işbiriliği yapmadan ailem dediği suç ortaklarının kendisiyle birlikte bu davadan tahliyesini sağlamıştır. Kendisi önceden hüküm giydiği için hapse geri dönmüştür. 2006 yapımı "Find me guilty" filminde Vin diesel tarafından başarılı bir şekilde canlandırılmıştır.

cafede sevgiliyle yiyişirken uyarılmak

uyarılmaktan kastının anlaşılmadığı konu. Tevriye mi yapıyorsun bilader ?

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

sütü seven kamyoncu teme.

en samimiyetsiz laflar

peki. dir.

işid unsurlarının orospu çocuğu olması

Önemli olan "anne"lerinin kim olduğudur. Köpeğe değil sahibine kızın beyler. Köpeğin tabiatı ısırmak. Who let the dogs out?

takdire şayan atasözleri

Rast gitse fakirin işi muhallebi yerken kırılır dişi.

kürtlerin her nedense chp ye oy vermemesi

Kardeşim Chp'liyim bastıra bastıra söylüyorum. Kürt kardeşlerimizin oy vermemesi çok normal, çok doğal. Eğitimsizlik ve aydın görüşlü olmamanın bu konuyla uzaktan ilgisi olabilir ancak. Asıl sebebi genel olarak Chp hükümetlerinde kürtlere karşı takınılan sert ve yer yer kanlı tavır. Kesinlikle katliam değil çünkü bu işin farklı bir boyutu. Bu yüzden kürt kardeşlerimizin bu tür kinci bir hassasiyetle yaklaşmaları çok normal olaya. Ne yazık ki ülkemizde siyasi partiler ideolojilerini futbol takımları gibi ayarlamaktadır. Taraftarları da bu fanatizmle cevap vermektedir. TFF ye bırakalım partileri diyeceğim ama onun da durumu içler acısı.

malibu vs erdoğan

Fox TV'nin haber müdürü Ercan Gün, Twitter’da Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimi için kullandığı logoya dair çirkin bir iftira attı. O iftira sosyal medyada paralel medya mensubu gazeteciler tarafından da paylaşılarak kısa bir sürede yayıldı.

Fakat çok geçmeden işin gerçeği ortaya çıktı. Ercan Gün’ün ‘Malibu’ logosu diye paylaştığı fotoğraf montajlı çıktı.
kaynak: yeni akit.

maga holding

https://twitter.com/OdunHerif

maga holding

Odun herifin bile nickini değiştirip maga herif yapmasını sağlayan yeni şirket ismidir. Asıl hedef network şirketleridir. odun herifin twitter hesabına bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Ben oldum olası bu network marketing sistemlerine karşı bir insanım ancak siz ne kadar sesinizi çıkartmaya çalışsanız da sizi dinleyen daha doğrusu sesinizi duyurabileceğiniz kişi sayısı bir elin on parmağını geçmiyor. Maga herifi acayip takdir ettim çünkü gerekli olan buydu, sosyal bir fenomenin bu duyarlılığa dikkat çekmesi; artık savaş başladığına göre bizim de safımızı belirlememiz gerekiyor. Amaç insanları bilgilendirmek belki biz yanlışızdır belki onlar. Aslolan bu tür işlerin gizli kapaklı, oldu bittiye getirmeden kanuni temelleri sağlam bir şekilde yapılmasıdır. Lütfen destek olalım bu bilinçlenmeye network mü karlı çıkacak yoksa anti-tez i mi bunu zaman gösterecek ne olursa olsun insanlık kazanacak.

dota 2

iyi, güzel oyun lakin dikkat edilmesi gerekiyor az bir çabayla hele arkadaslariniz baslattiysa kendinizi kaptirmaniz çok normal ve bir başladımi da ardı arkası kesilmiyor oyunların. çok zevkli lol e ve benzerlerine nazaran oyuna para yatırmaya mecbur etmemesi güzel.