bugün

entry'ler (524)

sıkan gerçekler

ne kadar uğraşırsan uğraş, karmaşık durumlar karmakarışık oluyor.

mutlu olabilmenin koşulları

doğru bildiğin şekilde yaşayıp sinek vızıltılarına kulak kapamak. ha bu arada yapıcı eleştirilere de açık olmak. tevazu, açık fikirlilik, mücadele gücünü elden bırakmamak ve sadece bir insan olduğunu unutmamak. en baba plazalarda yaşayan, şık takımlar ve elbiseler giyen insanların bile bir nefeslik canı olduğunu unutmamak. Allah'a yakın, hırs ve kibire uzak olmak. ya da sadece aptal olmak, o da geçici mutluluk getiriyor.

derin anlamlar barındıran kelimeler

sadakat.

yazarların verdiği en doğru kararlar

işim konusundaki kararımı tek geçerim.

evliliği cinsellikten ibaret zanneden ergen

sadece ergenlerin değil meşrepsiz kocamışların da zannıdır ki 50 lik godoşlar 25 lik hatunlar için eşlerini çoluğu çocuğu bırakıp gidebiliyorlar.

gecenin tek cümlelik özeti

gönül öyle olmasa da artık kafa rahat.

gözlüklü şirin

bilmiş olduğundan sürekli kötek yiyen dörtgöz şirindir.

bir aşk acısının insana kazandırdıkları

'acıyorsa hala yaşıyorum hamdolsun' dur ve yine mutlu olduğunuzda tebessüm olacaktır her ızdırap.

brad pitt in artık 48 yaşında olduğu gerçeği

aldığı growth hormon sayesinde 40 yaşında bile göstermeyen oyuncunun artık ciddi ciddi yaşlandığı gerçeğidir.

yazarların küs olduğu kişi sayısı

tanım: yazarların hayatına tüküren kişi sayısıdır
iki, onlarla da konuşuyorum da mecburiyetten.

ben bu yazıyı sana yazdım

ben hayatımda senin gibi bir kadın ne gördüm ne duydum, keşke şimdi uzatmadan bitirip gideydin. bir halt değilsin bunu bildiğin için herkesi aşağılaman, herkesle dalga geçmen, herkesin yarasına tuz basman. Hayatındaki tek başarın uysal bir eş bulmak, onu da gitgide kendine benzetiyorsun, daha acımasız daha ruhsuz oluyor sana baka baka, ha unutmadan onu da aşağılıyorsun, çünkü istediğini alamamışsın, aldığın da sana yetmemiş. Namusa iftira, etrafındakileri yaftalama, bunları yaparken de histerik bir zevk duyma nasıl bir düşünce akışı ile oluyor Allahını seversen. El pençe divan durayım sana yine de bana iyi davranabilecek misin, iyi davranma hadi, yine de bana çamurunu bulaştırmayabilecek misin. Arkamdan ettiğin lafları bir zaman bana saygı ve sevgi duyan insanlardaki davranış değişikliklerinden anlayabiliyorum da yine çamurun bana bulaşır diye elimden bir şey gelmiyor. oysa ki etrafındakilerin tek bir amacı var, ekmek parası, o kadar, daha fazlası değil. Bir kere de insanların güzel yönlerini gör, o kin dolu gözler etrafa sevgiyle baksın, vallahi iyi gelecek sana. Beni göndermek için, istifam için elinden geleni ardına koymuyorsun, bazı yaptıkların o minnacık boyunu da aşıyor. Ben başka yere gitsem yine canımı dişime takar çalışırım, yine etrafa umutla sevgiyle bakarım şimdi senin çabanla solmuş gözlerimle de sen kimi takacaksın o kanlı pençelerine, kimle o vahşet ihtiyacını karşılayacaksın, o merakım. Gitme fikri de koymuyor değil, emeğimle geldim buraya, senin hasedin fesadın yüzünden niye gideyim sevdiğim alıştığım yerden, onu yediremiyorum, bunları rahatlamak için yazdım, sana da söylerim de başlattığım konuşmalarda topu hep taca atıyorsun, senle dürüst tartışılmıyor. Allah'a havale ettim seni, acı çekmeden ıslah olasın, onu diyorum.

yazarların kızları olursa koyacakları isimler

yazarların en sevdiği kız isimlerine denk gelmektedir. (bkz: kayra)

30 yaşında hala bilgisayarda oyun oynayan insan

sorumlulukları ve hayatı ertelemiyorsa on numara insandır.

sıradan biri olduğunu anlamak

ergenliğin bitişidir. bunu yaşamayanlar yaşadıkları olumsuzlukları, sıradan tatsızlıkları dramatize eder, onların altından kalkamaz.

sus yoksa saçını kopartıp ağzına tıkarım

ing. shut up or i will cut your hair and put into your mouth
not: ingilizce öğretmeniyim, her hafta quiz yapıp bebeleri ağlatıyorum

bize her yer ankara

bmw leri aydınlık'taki gelerilerden ödünç aldıkları belli olan grubun şarkısıdır, ankara dolmuşlarını anımsattıkları için teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.

gerçek aşkı bulamamak

gerçek aşkı bulmak diye birşey yoktur, aşka yüreği yetmeyen kişiler vardır, ki kibar olmaya çalıştığımdam yürek diyorum. emek yok, yemek yok, herşey gibi aşkta da böyle. aşkı bulmaya çalışmak bir yerde gömü hazine aramaya benzer, ya da piyango beklemeye. aşkı tatmak istiyorsanız eski radyoları atmak, yenisini almak yerine tamir edin atalarımızın yaptığı gibi. 'ali bana kaba davranıyor, veli de olur, aysun kaprisli, çekemem gelsin aslı' ile olmaz bu işler, yürek ondan önce ama illa ki de emek gerek. sevdiğine taktik yapmadan neyse huzursuz olduğun onu söylemek gerek, bazen göz yummak bazen de göze göz dişe diş çekişmek gerek. ama neme gerek di mi, laylaylom şimdiki sevmeler, hopaşinanay şimdi herkese göre sevilmeler.

dominant bir arkadaşa sahip olmak

dediğim dedik bir arkadaşa sahip olmaktır ki bazen saatlerce süren keyifli fikir tartışmalarına neden olur, her değinize 'peki, olabilir' diyen biri de yalnız hissettirir.

aktarım

Aktarım bireyin çocukluk çağında kendisi için önemli kişilerle yaşamış olduğu duygu ve tutumları şimdi ilişki kurduğu kişi ya da kişiler ile yeniden yaşaması; bu kişileri kendi çocukluğundaki algı ve duygulara göre değerlendirerek tepkiler göstermesidir.

hiç tanımadığın birini tanıyormuş gibi hissetmek

aslında işin tılsımlı, sihirli bir yanı yoktur, aktarımyapılması durumudur.