bugün

kondanın yaptığı çalışmayla ortaya koyduğu istatistiktir. hani şu başbakanın yerel seçimlerden önce anket yaptırttığı konda.

bakın ne çıkmış: http://imgim.com/partise%C3%A7mengrafi%C4%9Fi.png

bu da raporun orijinali: http://www.konda.com.tr/t...014_YerelSecimAnalizi.pdf

sağlam bir kaynak olamayacak belki ama bunlar da odtüden gelsin: http://odtuluden.com/odtu-secim-sonuclari.html
http://odtuluden.com/odtu...m-oylamasi-sonuclari.html

bilkentte, boğaziçinde, hacettepede, itüde ve daha nice geçmişten bugüne kadar bu ülkeye hizmet etmiş, nice bilim adamları, siyasetçiler, doktorlar, mühendisler, akademisyenler, işadamları... kazandırmış üniversitelerde de durumun çok farklı olmadığını oralarda okuyan arkadaşlarımız gayet iyi bilirler.

madem ki seçim sonuçları bu kadar anlam ifade ediyor ülkemizde, madem ki milletin tercihlerini bu kadar önemseyen bir başbakanımız var. o zaman bunu da önemsesin ve şuna cevap versin: neden bu ülkenin üniversite mezunları, üniversiteli öğrencileri, eğitimli insanları milletin bu kadar sevgisini kazandığı halde akpye oy vermiyor? neden ülkenin geleceği olan bu gençler akpyi desteklemiyorlar?

edit: türkiye geneli üniversite mezunlarının yüzde 29u akpye oy vermiş. aranızda daha grafik okumasını bilmeyenler var. aynı tabloya göre lisansüstü mezunların arasında da (türkiye genelinin) sadece ve sadece yüzde 12si akpye oy vermiş. bunlar akpnin yüzde 12si değil. türkiyede lisanüstü mezunlarının yüzde 12si. anlayın artık şunu amk.

adam daha hala elitist bilmem ne diyor. lan dingil, odtüde okuyup da annesi ev hanımı, babası işçi emeklisi olan adam elit mi oluyor? ben sana nişantaşındaki seçim sonuçlarından bahsetmiyorum.
Tekzip raporu şudur: (bkz: chp nin gerici kültürsüz ve cahil bir parti olması)
tekzip raporu olarak chp ile ilgili bir bağlantı paylaşılan rapor. he canım, oldu.

rapora üşenmeyip bakarsanız akpnin eğitimli kesimden daha az oy aldığını görüyorsunuz. hele hele odtü, bilkent, itü, boğaziçi, hacettepe vs gibi üst sınıf üniversiteleri ele alırsanız, akp basbayağı yüzde 10u bile bulamıyor buralarda.

soru belli, akp neden bu kesimden oy alamıyor? chp ile ilgili yazacaklarını git onun başlığına yaz. bana ne amk? ben chp ile ilgili bir şey mi yazmışım burada?

başbakan her fırsatta sormuyor mu bahçeliye, urfadan ileriye niye gidemiyorsun diye? bunu siz de alkışlamıyor musunuz? ki bence haklı da bunu sormakta. şimdi ben de soruyorum: akp neden eğitimli kesimden oy alamıyor?

edit: aynı raporda "Eğitim seviyesine göre yerel seçim oyu" kısmına bakarsanız orada akpnin oylarının üniversite mezunlarında yüzde 29a, yüksek lisans kısmında da yüzde 12ye kadar düştüğünü ve üçüncü sıraya kadar gerilediğini de görürsünüz.

edit: al bir tane daha. la oğlum ne chpli ne mhpli ne de akpli değilim. al tatmin oldun mu? araştırmayı yapan da konda isimli şirket. bu kadar mı okuduğunu anlamaktan aciz insanlarsınız lan? aynı şeyi bir adama iki defa anlatırsın tamam. ama aynı şeyi defalarca yazdırmak nedir lan?

bak bir daha yazıyorum. kondanın yaptığı araştırma bu. o kondanın seçim anketlerini bütün akpliler burada sevinç çığlıkları eşliğinde paylaşıyorlardı yerel seçim öncesinde.
(bkz: akp lilerin sığ insanlardan oluşması).
Hiç bir akpli yetkilinin de çıkıp cevaplayamayacağıdır. Akpliler mi? Onlar zaten başbakanlarının cevap veremediği şeye cevap veremez. (bkz: ben bilmem Başbakanım bilir)
partilerin aldığı oyların yüzdelerine bakıp, ama sayılarına bakmayan kişilerin salakça tesptlerine maruz kalmış tanımdır.
ulan sayısal olarak versene. akp nin yüzde 20 si chp nin ya da mhp nin kaçta kaçına geliyor onu da belirtsenize.
ben sana sayısal olanını söyleyeyim.
en yaşlılar chp ye
en eğiimsizler mhp ye,
eğitim seviyesi en yükseklerde akp ye oy verir.
kaldı ki ulan türbanlıları üniversite ye mi alıyordunuz, halka üniversite mi açıyordunuz eğitim alsınlar. çok ükür artık her yerde üniversite var, zorunlu eğitimde 12 yıl.
geçti o günler. milleti eğitimden uzak tutup kullanma dönemi bitti paşaaa.
akp ye oy veren kişi sayısını önüne koyacaksın sonra o sayı chp de ve mhp de yüzde kaça geliyor bakacaksın.
yanar dönerde olmayacaksın.
daha hala saçma salak argümanlarla savuşturulmaya çalışılan rapor. ulan raporu hazırlayan diyorum, konda diyorum, kime diyorum. adam demiş ki akpnin yüzde 20si chpnin kaçta kaçına geliyor. lan oğlum bir lafı anlamanız için kaç yüz defa yazmamız gerekiyor. chpden mhpden bana ne lan? benim sorum açık:

iç anadolu şehirlerinde yüzde altmış, yetmiş oylar alan, ülke genelinde yüzde 45 alan bir iktidar partisi; neden üniversite mezunlarından yüzde 29,
yüksek lisans/doktora mezunlarından ise topu topu yüzde 11 oy alıyor?

ayrıca bu rakamlar akpnin yüzde 29u, 12si değil, türkiyenin oranı. ona bak o zaman. onu da vermişler raporda. ama bakmazsın tabi. sonra bir şey deyince biz suçlu oluyoruz.
chplillerin zeka ama çalışmıyor olduğunun resmi. eğitim cahilliği alır belki. ama...
akıllı oldukları söylenemez.
üniversite mezunu seçmen sayısı olarak chp'nin akp'yi ikiye katladığı dağılım. akpli üniversiteli mi olur lan ?
ankete gerek olmayan gerçektir. bir programda bu konuda taner yıldız bile itiraf etti mk.
O üniversiteli kız düşürme ayağına solcu takılanların 2000'in başlarını hatırlamamasından ileri gelen durum. Mis gibi refah düzeyi yüksek ülke olarak biliyorlar Türkiye'yi. Akp elbet gidecek, götünüze gireni o zaman çıkarmaya çok uğraşır, çok ararsınız ama.
chp lilerin eğitim ve zeka seviyelerini göstermiş dağılımdır. ulan adam diyor ki chp nin oranı akp nin oranını ikiye katlıyor. zaten bu cevap bir chp linin zekasını da matematik bilgisini de ortaya koymaya yetiyor. ulan çünkü akp nin oyu chp yi ikiye katlıyor.
akplilerdeki zekaya hayranım. neymiş akp'nin %20'si muhalefete karşılık geliyormuş. e iyi o zaman, bilmiyorduk öğrenmiş olduk *

şaka bi yana akpnin tabanı baştan aşağı bu tip insanlarla doluysa eğer bu yandığımızın resmidir. neymiş akp'nin %20'si muhalefetin kimbilir kaçta kaçına denk geliyormuş...

al işte kaçta kaçına denk geldiği:

muhalefet(chp-mhp) %43'e, akp %45'e karşılık geliyor. yani akp'nin %20'si neyse muhalefetin de %20'si o gibi.

eğitim verileri ortada. sanılanın aksine türbanlıların üniversiteye girmesi de bir şeyi değiştirmez çünkü türbanlıların hepsi akpli diye bir şey yoktur.

tam da tahmin ettiğim gibi çıkmıştır eğitimliden eğitimsize doğru sıralama: chp, mhp, akp, bdp.

bu güzel bir sıralama. çünkü eğitimsiz adam uzun vadede hükümeti belirleyen olsa da aklı üstün şeylere basmaz. ileriye dönük streteji benimseyemez. vizyon sahibi olamaz. bu da bize eğitim seviyesi arttıkça gericiliğin ve bölücülüğün sonlanacağını gösteriyor. haydi aslanlarım ülkemizi eğitimle kalkındıralım ve akp'nin en büyük panzehiri olan eğitimle onların sonunu getirelim.
bdp'nin daha iyi bir yeri hak ettiği dağılımdır. sayın öcalan'ın izinden gidinlerle tayyip'in götünün kılları bir olmamalı bence.

bdp up up up
Akp'nin % 50 oy alırken % 30 alan bir parti ile karşılaştırılması durumu. Biz herkesin partisiyiz efendiler! 70 milyonu da kucaklıyoruz! Okumuş cahil zengin fakir diye ayrım yapmıyoruz, kürt Türk demiyoruz, biz onları kimlikleri için sevmiyoruz! Bizi yaratan Allah onları da yarattı diye seviyoruz! Kendini elit gösteren sarı kafalı kokoşları bu başlığın 2. Entrisinde bulabilirsiniz zaten. işte bu yüzden her seçimde mağlup oluyorsunuz. Kafanız basmıyor, bu ülke artık sizin gibi sığ kafalı olup aydın geçinen, milleti aşağılayan dalkavukları istemiyor, reddediyor!
Şurada bile kendisini belli edendir. AKP'nin oyu CHP'nin iki katı zaten diyen herifler ilkokuldan nasıl mezun olmuşlar acaba? Raporda türkiye geneli istatistikler verilmiş zaten, AKP'nin oy oranıyla falan ilgisi yok ki. Türkiyede yüksek lisans mezunu her 10 kişiden biri sadece akademik oy veriyor diyor raporda, bu mallar hala AKP'nin oyu diyor.

Vallaa ben itüdeyim, rapora inanmayan gelsin buraya baksın. itüdeyim yüzde beş bile yok Akpliler. Eskiden Gülenciler falan idare ediyordu durumu da şimdi onlar akpye benden daha düşman.
hiç şaşırmadığım rapordur. çok yakın akpli bir arkadaşım yurt dışında tıp okuyor*. fakat kız kardeşlerinin ilkokul 5. sınıfa kadar okumasına izin verdi.
insanda olmazsa edep
neylesin medrese mektep
okuyup adam olsada
yine merkep,yine merkep.