bugün

entry'ler (8)

sözlükteki beşiktaşlı yazarlar

(bkz: riffriff)

ilhan mansız vs burak yılmaz

ilhan mansız türk milli takımına dünya üçüncülüğünü getiren golleri atmıştır.
burak yılmaz türk milli takımı adına henüz bir başarı gösterememiştir.

ilhan mansız beşiktaş taraftarı için çok şey ifade eder.
burak yılmaz beşiktaş taraaftarı için "galatasaray maçında" kendini yere atan adamdır.

ilhan mansızı türkler dışında uzakdoğu ülkelerinin birkaçı tanır..
burak yılmaz için uzakdoğu ülkeleri "kim la bu" der..

behzat ç

artık bitmesi ve efsaneler arasında yerini alması gereken dizi..

the big bang theory

how i met your mother, friends, modern family, blue mountain state dizilerini bitirdikten sonra boşluğa düşmemek adına başladığım, bu bitirdiğim 4 dizi kadar etkili başlamasada ilk 10 bölümünü sürekli tebessüm halinde izlediğim bilim-komedi dizisi..

sherlock holmes vs hercule poirot

hercule poirot tecrübelidir, sherlock holmes zekidir..

real madrid takım değil

"takım oyunu oynamıyorlar" manasında söylenmiş bir sözdür..diyicem ama adamlar çatır çatır top oynuyolar..ne saçmalamış la bu

üniversitede tercih edilmeyecek bölümler

(bkz: jeoloji mühendisliği)

hiçbir zaman mühendis olarak görülmediği gibi, okuması da, iş bulması da, iş bulunduğunda çalışması da zor mühendisliktir..

erken kaybedenler

--spoiler--
rastgele bir numara çevirdim, genç kız açtı.
- "pardon devlet memuru musunuz?"
- "sapık mısınız?"
- "hayır. memur musunuz?"
- "değilim."
- "güzel. ben sapık değilim siz de memur değilsiniz. peki o zaman bu şehrin en işlek caddesi hangisi acaba? herkesin bir gün mutlaka geçeceği cadde."
- "ne bileyim, istiklal caddesi herhalde. sen kimsin?"
- "bu hayatta rastgele çevirdiği telefon numaralarında karşısına çıkan seslerden başka kimsesi kalmamış biriyim. belki de ben senin şuuraltınım."
- "kaç yaşındasın sen?"
- ''beni boş ver. konu ben değilim ki. hiçbir zaman da olmadım. asıl sen kimsin? senin heyecanların neler, tutkuların neler, hayal kırıklıkların neler? şu hayatta başın sıkıştığında ilk kimi ararsın? seni karşılıksız seven insan kimdir, ne bok yersen ye seni bağrına basacak kimdir? eğer böyle biri varsa bu akşam onu ara, halini hatırını sor bu vesileyle. yoksa sen de bir gün benim gibi yapayalnız kaldığında, ufacık bir şeyi danışmak için bile arayacak kimseyi bulamazsın. bu sözlerimi harcanmış yıllarımın manifestosu olarak kabul edebilirsin. çünkü büyük bir tecrübeyle konuşuyorum, tecrübe ıstıraptır güzelim ve zannettiğinden çok daha fazla ıstırap çektim. istersen sonra yine araşalım, daha 64 dakika bedava konuşma hakkım var çünkü." ...( s. 16-17).

--spoiler--