entry'ler (73)

sevgiliden geriye kalan

mok afedersin. aldattığı kızla çekindiği ihanetin fotoğrafı. uzay boşluğu gibi hissizlik. yanmış derinin hissizliği... korkak bakışlar, düşük omuzlar. güvendiğin dağ başına yıkılınca, derme çatma bir kulübe bile kuramayacak bir harabe.

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

ahi evran üniversitesi
sebest çağrışımlara açıktır.

türkiye de cinsel özgürlüğün olamamasının sonucu

sözlükte açılan her 10 başlıktan 7 sinin cinsel içerikli olmasıdır.

yunan tanrıları yazar olsa açacakları başlıklar

o son ambrossiayı içmeyecektim.

sözlük yazarlarının cevabını merak ettiği sorular

insan çocuğunun adını neden satılmış koyar? örneği ile katkıda bulunduğum başlık.
yok inanış, yok cin peri diyen olursa ağzının ortasına kürekle vuracağım. satılmış nedir? satılmış diye isim mi olur?

genç kızlara uygulanan türban baskısı

özellikle 4+4+4 sistemi ile kız çocuklarının 4. sınıftan sonra ergenliğe girdiğini, "örtünmesi" gerektiğini dikta eden (bkz: pedofili) mağduru beyinlerin meşrulaştırdığı baskıdır.

yunan tanrıları yazar olsa açacakları başlıklar

yunan tanrılarının dedikodularını öğrenebileceğimiz başlıklar olurdu.
(bkz: apollonun defne tacını nymphe daphe onuruna taşıması)

şarkılara en çok ihtiyaç duyulan zaman

Şu andır efendim. Yalnız -tam anlamıyla-, alkol alırken ve doğum gününüzdeyseniz. Patlat ordan bi apocalyptica-i dont care.

sevgiliye her şeyi anlatmak

Yapılmaması gereken hededir. En yakın arkadaşınız değil o. Sonra yerini karıştırıyor. Ve sizi aldatsa da arayıp onunla konuşmak istiyorsunuz canınızı yakan bir şey olduğunda. Sakıncalı hede efendim. Bırakın bilmesin her şeyi. Siz zaten öğrenmiyorsunuz onunla ilgili ne varsa... Sonra hop başka bir kadın kokarak geliyor.

sözlük yazarlarının gerçekleşmemiş hayalleri

48 dk sonra doğum günüm, Ölene kadar içmeyi hayal ediyordum Sözlük. Niye Pazartesi diye bir gün yaparlar ki?

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Kirpiklerin yol olsun,
Bir de ay düşse. (bkz: erdal güney)

Aramızda yüz yıllık zaman,
Yol yüz yıllık. (bkz: aynı daldaydık) (bkz: Ahmet Kaya)

Yeter, Çek git güneşimden ya da beni bana bırak ne olur,
Hiçbir şey istemem ayrılırken. (bkz: Düş Sokağı sakinleri) (bkz: seni tanımayan yok bu şehirde)

ilk buluşmada ne zaman sevişicez diyen erkek

sesli düşündüğünü, kendi sesini duyduktan sonra fark eden erkektir.

hogwarts ta hiç türk öğrenci olmaması

okulda türk öğrenci yoktur ama 4. kitapta quidditch dünya kupasında bir türkiye quidditch takımı tek satırda geçmektedir. yanlış hatırlamıyorsam (bkz: charlie weasley) bahsediyordu.

kadın yazarların sütyen renkleri

erkek yazarların sütyen rengini merak etme sorunsalı.

ülkemde kürt istemiyorum

uzun uzun anlatmaya gerek yok, beğenmiyorsan ülke değiştir dedirten beyan. sen hala "benim ülkem" edebiyatı yapıp, kürtlere ülke vatandaşlığını bile hak görmemekte ısrar ediyorsun, sonra da vay efendim bu kürtlerin damarına basınca tatavası yapıyorsun.
(bkz: sen içme sedat bokunu çıkarıyosun)

yazarların arşivlerindeki komik fotoğraflar

yazarların zaman zaman bakıp da deşarj oldukları fotoğraflardır.
görsel
fırlama üniversite arkadaşlarının binlerce komik fotoğraflarından biri.

36 numara ayaklı güzel zeki bekar sözlük hatunu

boyu 1.50 diyenler için, boyu 1.70 ayakları 36 numara kızla yolda yürümek istemezsiniz. hepiniz ville valosunuz zaten. 1.60 kız buldunuz da, burun kıvırıyorsunuz.

içerisinde göreceli kavramlar barındıran başlıktır. ayrıca evet, ayak numaram da 36.

serdar ortaçın en iyi şarkısı

Henüz yazmamış ve söylememiş olduğu şarkıdır. Zira bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterdiğinden, bir ihtimal dişe dokunur bi şarkı yazabilir. Bir ihtimal ama.

babalar yazar olsa alacakları muhtemel nickler

Chenin purosu
Kominisk(!)dir kendisi, evet.

muhammed in 9 yaşındaki çocukla evlenmesi

gelmişsin bilmem kaç yaşına, kendine göre bir dini reddetmiş, inanmamayı seçmişsin. ne diye mok atıyorsun şimdi? bir fotoğrafı bile olmadan, 1500 yıl sonrasını etkilemiş bir adamdan bahsediyorsun. istese tüm arap yarımadasını üzerine yapabilecek, yedi sülalesini refah içinde yaşatabilecek bir adamdan. ağzını açtın mı "özel hayat", "tercih" diye lümpen lümpen konuşursun bir de. inanmazsın, çelişkiler bulursun, mantığın kabul etmez tartışırsın, tamam. tarih her zaman dönemin şartları ile değerlendirilir. kimin yazdığını, yazanın nesnel olup olmadığını bilmediğin konularda bi yeter, bi bit artık arkadaşım.

ağzı olanın konuştuğu, din alimi kesildiği başlıktır.