bugün

entry'ler (11)

adana da polisin suriyeli genci öldürmesi

Adamı yakalamak için bacağından vurursun anlarım da, o tam kalbe isabet eden kurşunun açıklamasını merak ettim.

bana mı sordunuz beni yaparken diyen ergen

Doğurdu diye hayatının her alanına burnunu sokmayı kendine mübah gören anaya ya da babaya yapılmış haklı feryattır.

yahudilerin başarılı olmasının en büyük sebebi

islam ve hristiyanlığın aksine faizin yasak olmamasıdır.

"Para faizi olsun, zahire faizi olsun, yahut ödünç verilen bir şeyin faizi olsun, faizle kardeşine ödünç vermeyeceksin. Yabancıya ise faizle ödünç verebilirsin; fakat kardeşine faizle ödünç vermeyeceksin." (Tevrat, Tesniye Bölümü, Bab: 23, âyet: 19-20).

Zengin olmalarının sebebi budur. Başarının kaynağı para mıdır orasını bilmem.

barış manço erkin koray ın ancak gitarını taşır

Erkin koray'ın bütün şarkılarının çalıntı olduğundan haberi olmayan yazar beyanıdır. Şarkılarının çoğunun orijinali arap halk müziklerinden araktır.

Kendisi de "araplarda güzel şarkı çok. aldık, kullandık" demiştir defalarca.

üçüzlere verilebilecek isimler

Ahmet, necdet, sezer.

gözleri çekince daha iyi görmek

Astigmat belirtisidir. Daha net görünmesinin sebebi de eliptik bir şekli olan korneanın olması gereken hale girmesi, yani yuvarlak bir hal almasıdır.

Yalnız göz çekme olayı biraz ilkel kalmış. Göz kısmak daha pratik.

okurken ağlatan kitaplar

Hayvan çiftliği.

Boxer'ın ölümü çok acıtmıştı.

ingilizce kelime öğrenme teknikleri

Yazı okuyun, merak edin, üşenmeden anlamına bakın. O kelimeyle bir anınız olur bu şekilde. ikinci kez karşılaşınca "haa doğru ya" dersiniz. Öyle boş boş ezberleyince hem uçup gider hem de cümle içinde kullanmak zor olur.

ezberlenen en saçma şey

Çılgın korsan jack adındaki çizgi dizinin neredeyse her repliği. Evet, çok boş bir çocukluk geçirdim.

yapıldığında iq yu 50 puan düşüren şeyler

Anime izlemek.
Beğendiğim animeler de vardır ama güvendiğiniz biri önermeden izlemeyin böyle şeyleri. Sonra pişman oluyosunuz.

bilimi değil dini seçin

Kolay yolu seçmektir.