bugün

entry'ler (21)

sözlük yazarlarının itirafları

Tamam biliyorum sosyal fobim var insanlardan fellik fellik kaçıyorum. Eski arkadaşları mı görünce yolu mu değiştiriyor, yeni insanlarla tanışmamak için elimden geleni yapıyorum. Fakat çok yalnızım be sözlük.*. Hindi gibi düşünmekten, far görmüş tavşan gibi donup kalmaktan yoruldum. Kalabalık içinde yalnızlık daha fazla yaşamak istemiyorum Diyeceksin ki sabret zaman her şeyin ilacıdır bunlarda geçer. Tamam da zaman her şeyin ilacıysa, şimdiye kadar zaman zehirlenmesinden ölmem gerekirdi benim. Lütfen sözlük uydurmayalım.*

fıstık sarması

insanın yedikçe yiyesi geldiği inanılmaz güzel bir tatlıdır.Lakin tanesi neredeyse 1 tl civarında olduğundan dolayı ağzının tadını bilenden çok cebinde parası olanın tatlısıdır.

Asosyal olmakla beraber hayatta neden yaşadığını dahi bilmeyen, soluduğu nefesi bile hak etmeyen. Çevresi tarafından hiç sallanmayan sallanmaması ile birlikte buna üzülüp üzülmeyeceğini bilemeyip arafta kalan, hayatta sadece tek dostu olan ve onun tarafından da artık dışlanan yüzüne bakılmaz olan biri oldum. Neden böyle oldu bende anlayamadım. Nerde yanlış yaptım bilemiyorum.Haaa bu arada ağır depresyon geçiriyorum belki bunların sebebi olabilir.*

ne yaptıysam yaranamadığım, fedakarlık noktasında tüm sınırlarımı zorladığım, kendisini dostum diye nitelendirdiğim ama ne olduğunu tam olarak bilemediğim bana ne yaparsa yapsın yine de affettiğim , bunu neden yaptığımı da bir türlü bilemediğim bir ikinci bedene sahibim.**

Neresindeyim bu hayatın, düşüyor muyum yoksa bir yerlere tutundum mu bilemiyorum, bilememekle birlikte sanki hiçliğin içinde boğuluyor, zamanın tüm baskılarına rağmen bu bitmiş ciğerlerimle nefes almaya çalışıyorum. Neydi beni böyle yapan zaman mı yok, yok kesinlikle olamaz çünkü o yıllarca zihnimizde ki tek ilaçtı en derin yaralarıma, acılarımı dindiren tek dermandı. Ne oldu da birden diğer yüzünü gösterdi neden hayatımın her anına tecavüz etti bilemem belki de bu onun tedavi biçimi. Neresinde bile olduğumu bilmediğim bu dünya oyununda canlarım bitmeden game over oldum itiraf ediyorum.

teravih namazında bol bol geğiren adam

ağzından yemek borusuna doğru pırasa sokularak etkisiz hale getirilebilecek, insanlıktan nasibini almamış insanımsı varlıktır kendileri.

türklere özgü davranışlar

Rüzgarlı havalarda küller uçmasın diye küllüğe su koymak.*

fatima

Kutsallığı Hz. Meryem'in görünmüş olmasından kaynaklanan Portekiz'deki Fatima şehrine yapılan haccı konu alan Ali Murat Yel tarafından kaleme alınan kitaptır. (bkz: field work)

başlıkları alt alta okumak

(bkz: sevilmeden sevmek)
(bkz: zall)

sözlüğün eski sevgili sendromuna katkısı

Negatiftir üstadım *
Sayesinde eskisini unutup yeni aşklara yelken açamadık. *
(bkz: eski sevgili eşyaları)
(bkz: eski sevgili dönsün diye söylenecek şarkılar)
(bkz: webcam açan kızın eski sevgili çıkması) * *

kitap defter açmanın serbest olduğu sınav

(bkz: Advanced Thermodynamics)*

mülksüzler

ursula k. leguin nin yazmış olduğu, arsist ve anarşist iki dunyanin süper kar$ila$tirmasinı yapıldığı bir

romandır. orijinal adi the dispossessed/1974
--spoiler--
"vermediniz seyi alamassiniz,kendinizi vermeniz gerekir.
devrimi satin alamassiniz
devrimi yapamazsiniz
devrim olabilirsiniz ancak.."
--spoiler--

belki ustumuzden bir kiz gecer

(bkz: abazan duası)

kucukken deli tarafindan kovalanmak

kovalanmakla kalmayıp enseye alınan darbe ile ön dişlerin dökülmesi.

arkadaşa sözlüğü anlatmak

deveye hendek atlatmaktan daha zor olan olay özellikle (bkz: bkz) kısmını anlatana dek göbekte ufak çatlamalar olabilir aman dikkatli oluna.

kadınları kızdırma yolları

tarkandan gelsin;
(bkz: başkası olma kendin ol)

hey genc dukkanin acik kalmis

Hizmette sınır tanımamak. (bkz: 7/24 açık olmak)

ağlamak

Ruh tutuşunca vicdan kavrulmaya başlar ve ışte o zaman insan da ağlar. Tam bu esnada gözyaşları imdada yetişir ve ruhun ateşini söndürür.

universite ogrencilerinin okumus cahil olmasi

Her üniversite mezunu için geçerli olmasa da doğruluk payı olan bir önermedir. Çünkü cahil demek bilgisiz demek değildir. Hakiki cahil, doğruyu hissetmekten mahrum olandır. Böyle bir insan, çok bilse de, yine cahildir.

iki kişiyi sevmek

bir kalpte iki sevginin bulunamayacağını bilmeme durumu.