bugün

entry'ler (64)

siyah saçlı erkek mi sarı saçlı erkek mi

bir kere adam dedigin rengarenk olmaz. sari saclar, mavi ya da yesil gozler, bugday ten falan. cogu genc kizin hayali belki boyledir ama hayallerde yasiyor bazi kizlar.

erkek dediginin siyah sacli, kara kasli, kara gozlu, uzun boylu ve komur gibi olmamakla birlikte esmeri makbuldur.

(bkz: uuu beybi guzel bi hareketlenme oldu bende)

erkeklerdeki 30 yaşında evlenme hevesi

anlasilabiliritesi olan bir heves. soyle ki;

otuz yasindaki bir erkek, yirmili yaslardaki bir erkeler kiyaslanirsa, tecrubelidir. az cok ne istediginin, hayattan ne gibi beklentilerinin oldugunun bilincindedir. bu yasa gelene kadar bir cok sey yasamis ve gormus olmasi ise yuksek bir ihtimal.

bir erkegin isteyip isteyebilecegi butun heyecanlari yasamis bile olabilir. istedigiyle gezmis, istedigiyle birlikte olmus, istedigini yemis, istedigini icmis, aklinda "sunu da yapsaydim keske" hevesi kalmamis bir adam dusun iste. geriye sadece evlenmek ve cocuk sahibi olmak kalmis. hevesten cok cevre baskisi da olabilir. bu da hafife alinmayak bir konu. baska bir baslikta inceleriz.

aşktan korkan salak kadın

bir sekilde, super bir basarililik ornegi gostererek, yanlis zaman, yanlis yer ve yanlis kisi kurbani olmus kadindir. salak demek, sebebini bilmeden agir bir sekilde itham etmek demektir. herkes asik olmak ister. herkes aski bir omur sursun, mutlu olsun, mutlu etsin ister. zorla guzellik olmuyor derler ya hani, heh, oyle bir sey iste. bazen o kadar cok yanlis kisiye denk gelip uzulursun ki, dogru kisiyi buldugunda bile ona bir sans vermezsin.

asktan bir kere bile olsun yuzun gulmez ve insanlar sana asktan korkan salak kadin derler. agzi olan herkes bilip bilmeden konusur ve sen sadece gulup gecersin.

herkes değil herkez

herkez degil, herkes. yanliz degil, yalniz. dahi anlamindaki "de" de ayri yazildigi gibi, baglac olan "ki" de ayri yazilir. tabii istisnalar kaideyi bozmaz.**
ayrica "sey" de nerede olursa olsun ayri yazilir. bilmek gerek, zira bir gun dogru duzgun yazmak isterseniz lazim olabilir.

tuvaletten çıktıktan sonra ellerini yıkamayan kişi

kendi sagligina dikkat etmeyen insandir. kendi yasam alanindan disari cikmadan bunu yapsa bir nebze kabul edilebilir ama bu insanlar bir sekilde bizim disaridayken dokundugumuz yerlere dokunuyorlar ve hatta yedigimiz yemekleri bile mincikliyor olabilirler.
sizin icin kucuk surprizler yapmak istiyor, kendilerinden bir seyler katmak istiyor da olabilirler. neyse, sonuc olarak igrenc bir sey.

bunun bir ust versiyonu da tuvalete girmeden once ellerini yikar, isini gordukten sonra da ceker gider.

öğretmenliği para için yapan gavat öğretmenler

ya ne icin yapacağğğğdi diyerek arkasinda durdugum ogretmendir. sonucta cok kisa bir sure sonra ben de ogretmen olacagim ve bittabi ben de bu kutsal meslegi gecimimi saglamak icin yapacagim. kaciniz, aranizdan kac kisi meslegini manevi yonden tatmin oldugu icin yapiyor lan? konusturmayin simdi beni.

menapoza girdiği halde ped alan kadın

simdi soyle ki, insanlar menapoza girdiklerinde hemen regl bitmez. ara ara tekrar regl olabilirler.
kaldi ki bi dunyada gunluk ped kullanan temiz insanlar var. yargisiz infaz yapmamak lazim.

çivili yatakta sevişmek

yatakta yeni aksiyonlar arayan ciftlerin tercihi olabilir. altta kalanin cani ciksin oyununun gercek hayata uyarlanmis hali.

kadınların erkeklerde aradıkları en önemli özellik

ask evliligi yapmak isteyen kadin bir erkekte sevgi arar, sefkat arar, sadakat arar, sonsuz sevebilen bir kalp arar. gerekli mutlulugu saglayabilmek icin ev arar, araba arar, miras arar.

mantik evliligi yapmak isteyen kadin bir erkekte basari arar, akil arar, calisma azmi arar; o hic pes etmesin, hic yikilmasin ister. tecrube arar. bir seyleri birlikte kazanip birlikte keyfini sursun ister.

erkek bazen sadece sakadat ararken kadinin aslinda ne aradigi belli olmaz.

uludağ sözlük çok bozdu

"henuz" gecerliligi olmayan onerme.

(bkz: dur daha yeni basliyoruz)

21 yaşında cinsel deneyimi olmayan erkek

yakinda kafasina huni takip gozu donmus bir sekilde kendini sokaklara atabilir. bir rivayete gore korkmus kizlarin kokusunu alabiliyorlarmis; aman diyeyim.

bu gece beni düşün

bir ahmet kaya sarkisi.

Bu gece beni düşün
Gözlerin bulutlansın
Sırtlan karanlık altında koyup da gittiğini
Düşün ki ciğerin yansın
Ben her gece sendeyim
Bir gece de sen düşün
Dün gibi hatırımda
Saçlarını okşarken o gamzeli gülüşün

Sen beni unutamazsın
Ellere satamazsın
Kaçmak o kadar kolay mı
Kendini aldatamazsın
Bu gece beni düşün yar
Seni bekleyen biri var
Bu gece beni düşün yar
Seni bekleyen biri var

Bu gece beni düşün
Yeminlerin utansın
Pişmanlığın namlusu
Bu gece ansızın yüreğine dayansın
Bu gece beni düşün
Duvarların ardında
Hala resmin duruyor ve pulsuz mektupların
Yastığımın altında

Sen beni unutamazsın,
Ellere satamazsın.
Kaçmak o kadar kolay mı
Kendini aldatamazsın
Bu gece beni düşün yar
Seni bekleyen biri var
Bu gece de beni düşün yar
Sana tapan biri var
Bu gece beni düşün yar
Seni özleyen biri var
Bu gece beni düşün yar
Sana yanan biri var

güzel sesli erkekler

ah, o erkekler ki bilmezler kendilerine lutfedilen bu ayricaligin kiymetini. sesleri dinlemeyi bilen kulaklara cennet gibi gelir.

bak mesela cok guzel siir okur bunlar. o siir okur; sen dinlersin. o baskasina siirler okur; sen o siirleri dinleyip kahrolursun, icin acir. bir siiri de aklindan beni gecirerek okusaydi dersin. hep o soylesin, en cok o konussun istersin ama o seninle hic konusmaz. seni yokluguyla cezalandiran bir adam icin yapacak hicbir seyin yoktur. keske beni anlayabilseydi.

en çok küfür yiyen eşyalar

kesinlikle tuvaletteyken bitmis bir tuvalet kagididir.

(bkz: where is your god now)

aşk ne zaman biter sorunsalı

prensipte olmayan bir sey bitemeyecegi icin aslinda var olmayan sorunsaldir.

mum ışığında sevişirken evi yakmak

romantizm yapacaksiniz diye evin mnkymanizin bir geregi yok. insan gibi sevisin.

kızlık zarı dikimi yasaklansın

olur da bu kampanya eskaza yasallasirsa falan aklina kurban oldugum turk halki buna da bir kilif bulur.
ayrica milletin kizlik zarindan size ne lan, birakin millet sevissin.

sözlük yazarlarının itirafları

sabahtan beri alakali/alakasiz basliklara bilincli/bilincsiz bir seyler yaziyorum. biri de cikip senin derdin ne demedi. o kadar cok dikkat cekmiyorum ki, intihar etsem kimse iplemicek. o derece.

sigarayı hiç kül düşürmeden içebilmek

ruzgarsiz bir havada cok kolay yapilabilecek bir sey. bu kadar mi beceriksizsiniz cik cik cik.

aşık olunan kişi ile çarpışarak tanışmak

ben daha kucucuk bir cocuk iken, gorucu usulu evlenmeyip de bir zamanlar sevgili olan, kisacasi ask evliligi yapan herkesin boyle tanistigini saniyordum; cunku bu hikaye o zamanlar cok revactaydi ya da herkes beynini romantik kitaplarla/filmlerle yikiyordu. isin en bok tarafi ise, bir omur sevecegim insanla bu sekilde tanismayi duslemis olmam.
(bkz: ben kucukken cok salaktim)