bugün

entry'ler (58)

bağımlı milletvekili adayı

ters mantıklı ortaya atılan önerme. seçilemezse altın vuruş yapabilir.

ya dindar ol ya tinerci

seçenekler çok kısıtlı olunca kendini sorgularken hayrete düşüren durumdur.
* ''dindar değilim. bu durumda tinerciyim. oha, ben tinerciyim'' gibi.

sokağın ortasında hayvanlar gibi çiftleşen kediler

sokağın ortasında kedi gibi çiftleşen hayvanlar yerine tercih ettiğimdir.

ilk kez rakı içeceklere tavsiyeler

o son kadehi içmeyin.

selvi boylum alyazmalım ı hiç izlememiş insan

o, samet'i hiç tanımamış insandır. özellikle samet'in gocuk, atkı, bere üçlüsü içinde yalpalaya yalpalaya koşmasını bilmeyendir.
(bkz: samet ona baba demişti)

sözlük yazarlarının itirafları

hayatımda bazı değişiklikler yapmaktan çok korkuyorum ben. hastayım böyle bir anda radikal kararlar alan insanlara. ben daha facebook'ta zaman tüneline geçemiyorum lan o derece.

atatürk ün namaz kılarken hiç fotosunun olmaması

Normal olandır. inanç, ibadet Allah ile kul arasındadır dolayısıyla fotoğrafı olması gereken bir kare değildir.

saçını sarıya boyatan esmer kız

bir tarık mengüç değil.

bir haftadır et yemedim diyen chp li vekil

(bkz: ay canım kıyamam)

fransız ürünleri açıklansın

Türkiye'de, otomotiv alanında Renault, Peugeot, elektrik alanında Schneider, otomotiv yan sanayiinde Valeo, çimento alanında Lafarge, gıda alanında Danone, parekendede Carrefour, sigorta alanında Axa, Groupama, finans alanında BNP Paribas, yiyecek hizmetleri alanında Sodexo, turizm alanında Accor, Club Med gibi büyük şirketler faaliyet göstermektedir.

Kaynak : http://www.haber3.com/tur...115650h.htm#ixzz1hC5RJg00

fransa yı protesto etmek için laikliği kaldırmak

(bkz: laikliği kaldırmak için bahane aramak)

artık sende herkes gibisin mesajı atan sevgili

acaba doğru şekli ''herkez'' olsa, bu defa ısrarla ''herkes'' yazar mıydın diye sorulması gereken sevgilidir.

sevgiliyle ilk yıl dönmü

bazen kutlanmayandır. zaten sevgili bile değilsinizdir ki. tanıştığınız tarih kalmıştır bir fotoğrafın sağ alt köşe hafızasında. kutlamaya gelince, şampanyalar yerine; patlayan tek şey sessizce elinizde tuttuğunuz kalbinizdir.

düzeltme: ben bu kadar hüzünlü yazınca, ilk entry mutlu kutlamalarından utanıp gitmiş.*

duyması zevk veren ingilizce cümleler

congratulations.
bir de telaffuz edebiliyorsanız, kralsınız.

sönmüş sigarayı içmeye çalışan çocuk

of diyorum sana. biz* bahçeden toplayıp içerken babam kesmiş bizi uzaktan, asayişe* bidirmiş gecikmeden. eve bir gittim dayağın nirvasını yaşadım bildiğin. yer misin yemez misin. başlığı görünce bile tüylerim diken diken oldu yeminle.

not:o gün bugündür içiyorum efendim.

başlıkları alt alta okumak

benim gibi olmayacak (2)
ya ne olacağıdı

yılbaşına bir gün kala seneye görüşürüz diyen kişi

sınav tarihini ''seneye şu gün'' şeklinde açıklayan öğretmenle kanımca aynı örgüte üyedir.

öyle muhteşem geçer kuzey ki

biraz hürrem memesi, fazlaca kuzey atarı*, biraz da cemile'nin kederi* ekledik mi al sana.

türk erkeği vs türk kızı bıktırdı

annesi babası ingiliz kraliyettenmişcesine yazanlardan usanmak, sanırım genel bir sorun haline geldi. yok türk erkeğinin pipisi, yok türk kızına kese kağıdı. don lastiği gibi uzuyor böyle bu liste. arkadaş sen hangi ülkede yaşıyorsun, hangi kafayla yazıyorsun daha önemlisi ben anlamadım gitti. avam kamarasına selamlar. öptüm.

iltifat mı küfür mü belli olmayan sözler

biri erkek, diğeri kız olan iki kardeşe sürekli ne kadar benziyorsunuz denmesi. hangimiz sevinsin, hangimiz üzülsün açık konuşun kurtarın bizi bu ikilemden.*