bugün

öyle bir laf ki iyi niyetle söylenmiş olsa da, buna inansanız da şeytan bi taraftan dürter "ulan ne dedi şimdi bu bana". hemmen bir örnek veriyorum:
kendini çok iyi yetiştirmişsin
(bkz: bir ovgu kelimesi olarak pic)*
kendine iyi bak demek de bu başlığa örnek teşgil edecek bir cümledir. iyi ki söyledin ben de kendime ne yapsam diye düşünüyordum, diye cevaplanabilir. aslında tamamen iyi niyetlice söylenmiştir.
lenslerinde güzelmiş.
gözünüzde lens falan yoktur. lenslernde güzelmiş diyen kişi aslında göz rengini de beğenmiş sayılmaktadır.lenslerin güzel dediği için insan dumur olur ağızdan sadece şu kelimeler çıkar;
onlar lens değil, orjinal.*
-çok zekisin.

yere göre değişir. dalga geçmek için de kullanılır iltifat için de.
(bkz: allah belanı versin)

ben kötü diye biliyordum ama eleman sevincini dile getirmiş. ıı şey tabi iyi anlamda diye de açıklama yaptı yalnız.
-mmnsktiğimn evladı, çok fırlama yaa.. bayılıyorum.
+ehehhehehe..tam bir orsp çocuğu o yaa. geçen gülmekten yerlere yatırdı bizi..

komedyenler hakkında veya aynı ortamda bulunduğunuz fırlama bir arkadaşınız hakkındaki genel yorumlar bu yönde olur. ne kadar hoş değil mi?
dünyayı dolaştım senin gibisini görmedim!
ne emmeye geliyorsun ne gömmeye..
lutfiye fidillioglu tarafindan mukremin citira soylenen sozlerin mukremin citir algi seviyesindeki karsiligi.
(bkz: ay ne tatlı çocuk bu aynı iguana)
(bkz: hadi ananı al git buradan)
türk milletinde olan bir huy diğer milletlerde var mı acaba merak ettiğim konudur.beğendiğimiz şeylere beğenizimi belli etmek için onca iltifat sözcüğü varken gider küfür kullanırız.

+lan baksana şuna
-vay anasını satayım adam yapıyo be!(ana avrat sövüyo iltifat mı küfür mü?)
(bkz: bizde iltifat küfürle gelir)*
çikita muz da bunlardan biridir. bir karma derecesi olarak baktığımızda 150 falan ne güzel hey be diyorsunuz ama bunun bir ajdar anık eseri olduğu hatırlandığında çelişkiye düşüyor insan.
- bespring, canim kilo mu aldin sen?
+ ?!?!?!?!?! öylemiiiii görünüyoooo?!?!?!?!
- eveeet, ama cok yakismis!!!

yada, "tombik güzel" diye sevenler vardir ki, hic konusmayalim hic! ne üdü belli degil vallahi. *****
+++yuzmeyi bilmiyorum ogretirmisin feyzullah.
---ogretemem canim hem sen cok kolay ogrenirsin kendin ogren.
+++nasil yani.
---duba gibisin masallahin var batmassin sen hadi gir.
seneyi hatırlamıyorum karagümrük - zeytinburnu maçı tribündeyiz. bizimkiler 1-0 öne geçmiş. zeytinburnu santra ile oyuna başlıyor emre bizimkileri maymun edip golü atıyor. selim abi yanımda "vay a.k.duğmun oğlu ne gol attı yaa bravo" diyor ve bizler yarılıyoruz.
"oo t-shirt ün çok güzelmiş babaannen mi aldı?" şeklindeki sözler.
yakışıklı değil ama sempatiksin *
Dönemin divan katibi Tahir Efendi, Nefi'ye kelp (köpek) diye saldırmış. Ozanımız şu dörtlükle cevap vermiş:

Bize kelp demiş Tahir Efendi
iltifatı bu sözde zahirdir (bellidir)
Maliki mezhebim, zira
itikadımca kelp tahirdir

Tahir, temiz anlamına geldiğinden Nefi, bu sözcüğü, tevriyeli (çift anlamlı kullanarak; köpeğin, tahir (temiz) olduğunu belirtirken aynı zamanda rakibi Tahir'in köpek olduğunu da söyleyerek intikamını almış.

(bkz: alıntı)
**
(bkz: yalarım)
x görüşmeyeli zayıflamışsınız nilay hanım!
y çok teşekkür ederim sahiden öylemi?
x ama karakter olarak zayıflamışsınız.
y hööö!!!
(bkz: dobiç)
anlamadım gitti.*
Sazlıklardan havalanan bir ördek gibi sesin.