bugün

entry'ler (9)

özlemek

soyut zannedilen, yasarken sonuna kadar somutlasan caresizligin sonsuzluk katı...
bu basliklarda benim acim hep ayni, annem.
15 yasindaydim, grip oldum diyerek doktora gittigimizde. annem olecek korkusuyla sabahlara kadar aglayip acaba cocuk oldugum icin abartiyor muyum diye yazmisim gunlugume. hala duruyor gunlugum...
her seyden habersiz.
annemin mesajlarini gorunce ogrenmistim sonucu.
kanser.
yari yogun bakim yari okul diyerek bitirdim.universiteyi. 85 kilo, etine dolgun annem 35 kilo sirtimda kalkiyordu yataktan.
sirtindaki yatak izlerini tasiyan annemin acisini ben misliyle cekiyordum.
dayan dedim ona, elime ekmegimi alayim ben aslanlar gibi bakarim, senin kizinim ben dedim.
ve ben annemi ilk maas gunumde kaybettim.
yagmurlu soguk bir aralik gecesi.
iste baslikta gecen o ozlemek kavrami o gunden beri kalbimde, cigerimde, burnumun direginde...

çocuk yapmak için evlenmek

temel amac olmamali ancak evlenme nedenleri icinde olmask daha makuldur. Bkz cocugun tibben olmuyor olmasi durumunda kisilerin birbirlerini sayfa misali atmasi, hic bir gelecek temeli gutmemesi hos degil.

mabel matiz klipleri

ben Turk'um diye bagiran ve beni gururlandiran klipleri olan sarkici. Ozgun ve kendine has olusu da en onemli kriteridir bence.

sarıkız maden suyu

Maden suyu markasi.
tum markalarin ustunde tuttugum canim maden suyudur. Asidi guzeldir, tadi daha keskindir, turk kahvesi yaninda bicilmis kaftandir.

odunsu kokular

Bir kadina, ayni zamanda bir erkege yakisan en cekici kokudur benim icin.

kadınların bir erkekte baktıkları ilk yer

Tirnak ve disler.
tirnak temizligi ve agiz bakimina dikkat etmeyen adamin baska yerine bakmak? aman diyeyim...

oha filan oldum yaanee diyen kezo

Bir donem tum "elit" takilan kizlarin agzina sakiz olmustu. Sakiz diyorum cunku o agizlarini yaya yaya 'yaneeee' degislerinin baska aciklamasi olamaz.

kızların çantalarının içi

Trigonometriden bile çok daha karmaşık, çözülmesi zor yer. Bir evi bir çantaya sığdırmak sözünün hayata geçmiş halidir.

her sabah güneşin doğuşunu görenler kulübü

Derdin, sıkıntının, iç bunalımlarının size yadigarı olan durum.