bugün

'ya neler var bu çantanın içinde' diye merak ettiğimiz sırdır. çantanın büyüklüğü içindekileri daha da merak ettirir.
(bkz: ne sen sor ne ben söyleyeyim)
(bkz: kara delik)
çoğu zaman gereksiz şeylerle dolu olan yada içi boş olunca doldurmak için ne eline geçerse atılan bir tür çöp torbasıdır.
tedarikli bir kızın çantasında ıssız adaya düşüldüğünde, kutuplara düşüldüğünde, çöle düşüldüğünde bi müddet yetecek kadar yiyecek, kıyafet ve ilk yardım malzemeleri bulunur.
er kişinin kazara içinden birşey alma gafletinde bulunmasıyla , hatun kişi tarafından sanki yüksek gerilim hattındaki bir trafoya tutunmuşcasına surata yerleştirilen hayret, kızma, bu ne cüret, ifadelerinin ard arda takınılmasına sebep olan nesnedir.

içindekilerin miktarı haklı olarak abartılıp sözlüğe meze olsada, özünde iyi bir buluştur.

içindekiler:

telefon
anahtar
cüzdan
ayna
parfüm
ıslak mendil
selpak
güneş gözlüğü
not defteri
kalem
naneli sakız
mp3 player
cep kitabı
çikolata
su
her boyda toka
her boyda ped
her boyda makyaj malzemesi
akla gelecek gelmeyecek her şey bulunur da, lazım olduğunda bir tek cep telefonlarını ve anahtarlarını bulamazlar bu çantada... *
karmaşık bir yapıdır. ayrıca kızlar o karmaşıklığı görmemizi pek istemeyebilirler. o çanta içleri, iç dünyasıdır aslında kızların.
Bayanların ;
-ıssız bir adaya düştüğünde sadece yanında çantam olsa geri bile dönmek istemezsin ölene kadar. Dedikleri kendi olmazsa olmazlarıdır. Ayrıca şapkasız çıkmam abinin bayan versiyonudur.
karamürsel sepeti.
yok yoktur içlerinde, en acil durumlarda kullanılacak iğne iplik, yedek çorap, tırnak makası, törpü, pafüm, ıslak mendil, ruj, göz kalemi etc etc...
(bkz: benden başka herşey var)
anahtarı nereye koymuştum yha şeklinde yakarışlar eşliğinde kapı önünde 10 dakika bekleten devasa krater. bazen de cep telefonunu 10 dakika açmayan tiplere uyuz olursunuz ya. onların suçu diil. suç hep çantanın efenim.
(bkz: krater)
(bkz: Journey To The Center Of The Earth)
hatuna göre, kesinlikle çantanın dışından daha önemsizdir. zira, güzellik ondur dokuzu dondur.
"bir bayanın çantası karıştırılmaz "lafı da kanımca çantanın karışıklığından ve tabiki de pat diye karşınıza ped çıkma olasılığı düşünülerek söylenmiştir. öyledir de..

her kızın çantasının içinde olanlar şunlardan ibarettir
-makyaj malzemesi, genellikle makyaj çantası içinde yer alırlar.(ee tazelemek lazım tabi)
-parfüm (kötü mü kokalım yani)
-el kremi (yumuşacık ellerin sırrı)
-şık bir cüzdan (cüzdan içine hiç girmemek lazım)
-yaz ise güneş gözlüğü
-her daim imdada yetişen tokalar
-ıslak mendil, bir kutu sakız
-küpe,kolye vs..
-çanta olmazsa olmazı ped
-ayna
-telefon(temkinli kız ise şarj aleti)
-mp3 player
-kalem,kağıt
-fotoğraf makinası

daha fazlası kızların kişiliğine bağlıdır. kıyafet,ayakkabı falan çantaya koyanlar da yok değil~ ~swh~ ~
pis kokar. kız kişi ne bulduysa çantaya sıkıştırmıştır. envai çeşit malzeme, birbiri içinde kaybolunca bayık bir koku çıkar ortaya.
bazen yardımsever, temkinli biri bazen de ne bulduysa içine tıkıştırmış pasaklı bir insan olarak anılmanıza neden olan boyutu önemsiz çantaların içinde barındırdığı nesneler bütünü.*
bir milyon tane şey vardır. ama işin asıl acayip kısmı, çanta o kadar kalabalık olmasına rağmen, ihtiyaçları olan şeyi çantadan 5-10 saniye gibi kısa bir sürede bulabiliyorlar.
(bkz: pil şarj aleti gördüm sözlük)
yedek otomobil lastiği de olursa üzerine ne yazılıp çizilse boş olur.
karşı cinsin çok fazla abarttıklarını düşündüğüm çanta içidir. baz çantaların içinin çok uçuk malzemelerle dolu olduğu doğrudur,lakin normal bir insan gibi de çantasına telefon mp3 çalar, cüzdn koyan kızların da hakları yenilmesindir.
kısa tanım: minimum hacim, maksimum yoğunluk.
(bkz: kara delik)
okul olsa da olmasa da büyük boy defter.
benim çantamda yok ama bir arkadaşım var sözlük. inanmazsın kız çantaya şekil versin diye defterle dolaşıyor.*
- telefon
- ped
- oje
- makyaj malzemeleri
- mendil
- güneş gözlüğü
- cüzdan
- kalem
- mini not defteri
- parfüm.