entry'ler (16)

üds

Yapılan son düzenlemeyle Dilbilgisi soruları Sosyal Bilimler-Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri için aynı olan (Eskiden her alanın soruları farklıydı) ingilizcenizin neresini ölçtüğü belirsiz sınav.
Ayrıca son düzenlemeyle KPDS'den pek de farkı kalmamıştır kanımca

savursam küllerimi

Sinan Özen'in Türk sanat müziği-Arabesk kıvamındaki bir hüzün şarkısıdır.. Eski sevdicekleri akla getirir.. Adamı yakar, yıkar..

savursam küllerimi

Sinan Özen'in Türk sanat müziği-Arabesk kıvamındaki bir hüzün şarkısıdır.. Eski sevdicekleri akla getirir.. Adamı yakar, yıkar..

teori

Olaylara bakışta bir çeşit gözlük. Olguları elemine etme ve 'bakış' ile değerlendirme aracı.

immanuel wallerstein

(bkz: Dünya Kapitalist Ekonomisi)

artık üniversite okumanın anlamsız olması

Üniversite okumanın ne demek olduğunu bilmeyen biri için anlaşılabilir bir söylem..

viski şişesinde yazması gereken uyarılar

Viskiyi bitirdikten sonra lütfen içine çay koyup, vitrine koymayınız! (Yapanlar var.. Bizzat tanıyorum.)

cübbeli ahmet hoca

islam bilimlerinde bir çok hacı-hocayı solda sıfır bırakan; hapisten çıktıktan sonra da, yolunu takip edenlerin kat ve kat artacağını düşündüğün kişi.

sözüm onurum onurum hayatımdır

Retoriktir.. Söylemdir.. Geçer.. Panik yapmaya gerek yok.. Sakin..

beyaz şahin içinde müzik dinleyen 5 kıro

öyle önüne gelenin binemeyeceği arabadır. Kontenjan bellidir. Ne eksik ne fazla! (bkz: Şahine Giriş Sınavı)

before sunrise

Prag ve Aşk üzerine çok şey anlatır. Celine'e bakıp bakıp iç çektiren filmdir.

düşüşe geçen meslekler

Dünyanın en huzur verici mesleklerinden biridir. (bkz: Yorgancılık)

bir insana gereğinden fazla değer vermek

Aşk'ın ta kendisidir. Zararlıdır. Hayal kırıklığıyla sonuçlanabilir.

otobüste kulaklıkla son ses müzik dinleyenler

Kırmızı Ikarus'lara tıkıştırılasıgillerdir.

bülent arınç

"Nasıl bu kadar güzel Türkçe konuşuyorsunuz" sorusuna, "Üniversite yıllarımda çok kitap okumuştum. Onların meyvelerini yiyiyorum" diyerek cevap veren kişi.

kadıköy

Post-Modern dişillerle, kadim dünya doğulularının bir cadde ile ayrıldığı yer. (bkz: Söğütlü Çeşme Caddesi)