bugün

entry'ler (28)

hiç gelmeyecek birini beklemek

Ne kadar beklemediğimi düşünsem öyle davranmaya çalışsam da her seferinde kendimi gelmeyecek birini beklerken buluyorum istemsizce. işte bu kurtulmak istediğim bir durumdur.
Umarım bir gün...

dertleşecek insan veritabanı

Dert dinler dert anlatırım. Konuş, haykır, bağır, çağır yeterki rahatla artık geçeceğini bil ne kadar zor olsada, belki bugün değil yakın zaman da da değil ama elbet birgün derinlere inecek ve geçecek. Ama üzgünüm bazı dertler unutulmayacak hep orada biryerlerde olacak, ansızın çıkacak karşına sadece bir gülümseme oluşacak yüzünde ve gidecek. Hepsi bu.

şu anda öldürmek istediğiniz kişi

-Kendim. Belki birileri mutlu olur. Ama insanın ailesi yokmu işte onların üzüleceğini bilmek engel oluyor.

aşka inanmamak

Bir zamanlar inanmış olup yaşanan olaylarla artık bir daha inanamayacak olmak.

Belkide olur, yine hep bir umut.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Daha ne kadar dipte olabilirim derken her gün yeni birşeyler ile daha da derinlere inmiş batmakta.

zakkum

-bilir misin gözünü tavana dikip saatlerce bakmayı ? sözleri ile başlayan sevdiğim şarkıyı söyleyen grup.

diş ağrısı

öyle bir ağrı ki uyuyum geçer diyorsun , uyanınca kaldığı yerden devam ediyor.

neden sevgilin yok sorusuna alternatif cevaplar

çünkü artık insanlara güvenemiyorum, biri geldi ağzıma sıçtı gitti. istesemde olmuyor. insanın içinden gelmiyor. eski heyecanım yok demek istersem de şu an zamanı değil zamanı gelince olur deyip geçiyorum.

sevgili bulunca yapılacak şeyler

hiç bir şey yapmam hayatıma devam ederim oda buna uyarsa ne ala, zamanın ne gerekiyorsa yaptım da ne oldu, sonuç; artık insanlara güvenemiyorsun.

yazarların şu an en çok yapmak istedikleri şey

Şu an herşeyden uzaklaşmak ıssız bir adada terk edilip yalanlardan, aldatmacalardan, sahtelikten uzakta yaşama veda etmek. Belki biraz huzur bulmuş olurdum o halde.

4 buçuk g ye geçmeyen insan

internetin hızlı bitmesinin yanı sıra,şarjın süresi zaten sorun telefonlarda 4.5G ye geçip telefonu daha da zorlamak istemeyen kişidir.

anın görüntüsü

görsel

edcon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Bugün bir yurtdışı eğitim fuarına katıldım. Bilgi almak için yukarıdaki kurumun temsilcilerinin olduğu standa gittim ve bir kaç soru sordum kadın bana anlatmaya başladı herkesin bildiği genel gerçek şeyleri, ben daha detaylı bilgi almak isteyince kadın bana küçümser bakışlarıyla ''sen bilmezsin ben bu işte çalışıyorum'' dercesine cevaplar verdi, kuruma olan ilk izlenimi yok etti. Daha sonra bunu da sineye çekip başka şeyler sordum. Hatta bildiğim şeyleri sordum'' Working holiday programı hakkında bilgi alabilir miyim? (Program Yeni Zelanda da çalışıp ve gezmek ve eğitim almayı sağlıyor kısaca) Kadın '' Türkiye vatandaşları woking holiday programına katılamıyor'' dedi. Bence peki öyle iste dedim ve uzaklaştım. Şuan araştırdım ve öyle bir dünya yokmuş. Kadının bu tavrı kurumu ne kadar etkiler bilmiyorum ama böyle kişilerin çalıştığı bir kurumda ne kadar güvenilir ve kişilere karşı ne kadar ilgili olur onu biliyorum.

Böyle insanlara hoş görünüp söylemleri ve yaptıkları ile kişilere karşı hoş tutum sergilemeyen çalışanları barındıran bir kurum olduğunu için iz izlenimimi yok eden bir kurumdur.

adamın ağzına sıçan şarkılar

Belli bir şarkı yoktur insanın psikolojik durumu ve şarkıdaki sözlerin uyuşması işte o an o şarkı insanın ağzına sıçan şarkıdır.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=s7wtiTkgPDk

Zakkum - Dile Kolay Kalbe Değil

ruh sağlığını korumanın yolları

Bir şeylerle ilgilenmek ne olursa hiç fark etmez sadece problemlerden uzaklaşıp ilgimizi başka yöne kaydırmaktır. Ne zaman ki boş kalırsak yine bozulmaya başlar işte bu böyle bir döngüdür.

çocukken okunmuş unutulmaz kitaplar

bu başlığı görünce aklıma küçükken okuduğum'' simitçi Ahmet'' diye bir kitap geldi içeriğini hatırlamıyorum çok uzun yıllar geçti üzerinden sadece kitabın kapak resmi geldi gözümü.

ben bu yazıyı sana yazdım

ben bu yazıyı sana yazarken sen çok uzaklarda ... diye yada türevleri ile başlayan yazılardır.

insan ne zaman olgunlaşır

insanın kendinden bile daha çok güvendiği insanların kendisinin güvenini boşa çıkardığı zaman, kendini yarı yolda bırakılmış hissederek hataya daha farklı bakmaya başladığını anladığında, yaşam enerjisinin eksildiğini hissettiği zaman.

silah olmayıp silah amaçlı kullanılabilen şeyler

yargıtayın kararına göre leğen silah yerine geçiyor. kullanırken dikkatli olalım birine yanlış hareket yapmayalım.

http://www.cumhuriyet.com...itay__legen_i_silah_saydi

http://www.sabah.com.tr/y...rgitay-legeni-silah-saydi

http://www.gazetevatan.co...silah-saydi-868014-yasam/