bugün

entry'ler (45)

deniz suyu neden tuzludur

yüce rabbimin bir lütfu olaraktan tuzlu.

yazarların en sevdiği meyve

incir ve mandalina. bir de kavun var. ha unutmadan bir de erik. galiba ben hepsini eşit seviyorum ya, benim cevabım tüm meyveler.

anlayışta beyefendilikte zirve yapmış erkekler

kaybetmeye devam edeceğiz sanırım. boşverelim efendiliğimizden taviz vermeyelim.

sözlük yazarlarının nicklerinin anlamı

en çok özlediğim; dünyanın en keskin yeşilini temsil eden nane, dünyanın en güzel sarısını temsil eden limon. ben nane limonda takılı kaldım, sarı ve yeşilde.

unutmak istenilen şeyler

hiçbir şey. acısıyla, tatlısıyla anılar beni yaşatıyor.

kültürsüz bir sevgiliye sahip olmak

Eğer siz de kültürsüzseniz olması gerekendir. Kötü bir şey değil, herkes kendi düzeyinde insanla birlikte olmalı. Aksi her iki tarafa da zarar.

abi memleketime dönemiyorum yardım et diyen uzaylı

karnını bir güzel doyurup, cebine 3 5 uzaylı kronu konularak misafir edildikten sonra yollanmalıdır. Anadolu halkımızın samimiyeti karşısında adeta dumur olacaktır uzaylı kardeşimiz.

kadın erkek eşittir

eşittir ama aynı değildir. Milyonlarca kelime varken neden eşittir diye kocaman anlamlar barındıran bir kelime ile açıklıyoruz bu durumu. sorun orda bence, yoksa çoğu insan aynı şeyi düşünüyor diye düşünüyorum.

gereksiz bir bilgi ver

hava cidden çok sıcak.

hayatta en korkulan şey

tecrübe diye kazandığımı sandığım şeyleri tekrar tecrübe etmek zorunda kalmak. Bir nevi tekrar salak durumuna düşmek. iyi mi kötü mü bilemedim ama beni çok korkutur.

ahlak

Öz saygıdan geçen olgu. Öz saygısı olmayan insanda barınamayacak kadar nadide bir olgu. Herkeste olması gerekir aslında. Kalitesiz bireylerde bulunmaz. Uzak durmak gerekir kalitesiz bireylerden.

nasıl hissediyorsun

yaşamıyor gibiyim, çoğu şeyi hissedemiyorum. Bunlar hep çok düşünmekten valla. Ha bir de değişken ruh halinin yanında yalnızlık. Çokken bile yalnızlık. ismet Özel yalnızlığı gibi bir şey.

hatıra olarak saklanan garip nesneler

Fotoğraflar, kaybedilince bir daha erişilemezler çünkü. Bünyeniz kaldırabiliyorsa fotoğrafları saklamak, ilerleyen günlerde bakınca yüzünüzde anlık gülümsemeler oluşmasına vesile olur.

sırf ses olsun diye televizyon açmak

Kimi önemli şahıslar dinlenme tehlikesine karşı yapar bu eylemi. Tabii biz yalnızlıktan yapıyoruz o ayrı.

sorunsal sorunsalı

Sorunsal problematiği de kapsayan bir sıfattır. her sorunsal problematiktir lakin her problematik sorunsal değildir. Ayrıca problematik sorunsalın çözümüne de bir nevi katkı sağlar, sorunsal ise sadece tanımlayan bir sıfattır.

terk edilmek mi sevilmeden sevmek mi daha koyması

terk edilmek karşı taraftan ihanete uğramaktır. sevilmeden sevmek ise kendin tarafından ihanete uğramaktır. Kendiniz karar verin, gururunuz hangisini kaldırıyorsa o sizin için daha kaldırılabilir durumdur.

yorgun bitkin ve halsiz arasındaki fark

Türkçemizin yavaş yavaş elimizden kaydığını, halkımızın diline sahip çıkmadığını gösteren farklardır. Hayati inanç, oktay sinanoğlu gibi fikirleri paha biçilemez olan prof.larımız Türkçemizin etkin kullanılması konusuna inanılmaz fazla önem verir. Çünkü Türkçemiz yozlaşırsa, eskirse; gündelik hayatta sağlıklı iletişim dahi kuramayız. Bu durumun bizleri mutsuzluğa itmesinin yanı sıra, ülkemizin de işgale açık hale gelmesine sebep olur. Sömürgeler ilk önce dillerinden kopar, unutmamalı.

gereksiz bir bilgi ver

esnemek bulaşıcıdır. Ayrıca esnemek için başkasının esnediğini görmek veya esnemeyi düşünmek yeterlidir. mesela bu entry'i okuduktan sonra esneyebilirsiniz. kusuruma bakmayın artık.

gecenin sözü

Hastalıklı bir topluma uyum sağlamak, sağlıklı olmanın bir ölçütü değildir.

felsefe ne işe yarar

Yaşamaya yarar. Felsefenin ilk basamağı düşünmektir; düşünmek de yaşamanın ilk basamağıdır. Düşünmeyen bireyler yaşayamaz. Yaşadım zanneder lakin sadece soluk alıp veriyordur fazlası değil. Hatta düşünmeyen insan çevresine de zarar verir, yaşamamalıdır.