bugün

entry'ler (17)

haklıyken özür dileyen insan

olgundur. merttir. yiğittir. büyüktür.

survivor 2018 ünlüler vs gönüllüler

yeter artık bıktırdın demek istediğim yarişma.

gülerek uykudan uyanmak

hayattan keyif aldığını gösterir. mesela iş hayatında çok mutludur.

sözlük yazarlarının itirafları

son 2 buçuk ayda 4 adet şirketin işe alım mülakatına girdim fakat hiçbirinden de geçemedim dolayısıyla hala işsizim. bana bunu itiraf etme fırsatı veren uludağ sözlüğe şükranlarımı belirtmek istiyorum. Not: mühendislik lisans mezunuyum. 3.50 üstü ortalama ile yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldum ve şuanda istanbul teknik ünivesitesinde yüksek lisans öğrencisiyim. Durumun vahimliğini siz anlayın artık.

Edit(11 nisan 2018): 2 hafta önce bir mülakata girmiştim o da red. dün girdiğim bir mülakat da büyük ihtimalle red gelecek. red geleceğini bile bile ben müakatlara girmeye devam edeceğim. Maksat muhabbet olsun.

güldür güldür deki ali sunal gereksizliği

oyunu sürekli durdurması çok gereksiz. tam odaklaniyorum durduruveriyo dikkatim dagiliyo.

rümeysa isimli kızların genel özellikleri

hümeyra koyacaklarmışta acaba nüfus müdürlügünde calışan abimizin hatasıyla rümeysa mı koyulmuş? Bende canlı bi rümeysa görmedim çünkü.

ankara metrosuna keçiyle binen adam

her hayvanın eşit yaşama hakkına inandığım adaletsiz dünyamızda absürt karşılanmaması gereken bir olay değildir. tabikide absürt karşılanmalıdır. Bu hayvan yemesini sıçmasını bilmeyen bir hayvandır dolayısıyla zaten metro gibi çok fazla sıkışık olan ortamlarda hava sıkıntısı yaşarken birde bu hayvanın bokunun kokusuyla karşı karşıya kalmak durumunu düşünemiyorum. dolayisiyla o hayvanı oraya sokan bu cahil davarı, kedilere köpeklere bile kızan güvenlik görevlileri mi gözünden kaçırmış?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

şuan uyumaya çalışıyorum. 5 saat sonra kalkip istanbula gideceğim. ah bu yüksek yüksek lisansların gözü kör olsun

autocad

genellikle mimarların kullandığı çizim programı. makine, uçak, uzay vb. mühendisleri (bkz: solidworks) veya (bkz: catia) kullanırlar.

galatasaray

Beklentisini Avrupaya ve dünyaya çevirmiş ve bu bilinçle yetişen dev bir taraftarın dev kulübü. iyi ki dediğim spor kulübü. Seviliyorsunuz.

gecenin şiiri

Artık demir almak günü gelmişse zamandan,
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.
Hiç yolcusu yokmuş gibi sessizce alır yol;
Sallanmaz o kalkışta ne mendil ne de bir kol.
Rıhtımda kalanlar bu seyahatten elemli,
Günlerce siyah ufka bakar gözleri nemli.
Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu!
Dünyada sevilmiş ve seven nafile bekler;
Bilmez ki giden sevgililer dönmeyecekler.
Birçok gidenin her biri memnun ki yerinden,
Birçok seneler geçti; dönen yok seferinden.

Bence her gece aklıma gelen Yahya Kemal Beyatlı'nın Sessiz Gemi adlı şiiri.

diş ağrısı

Rakı içince geçeceği söylenen ağrı türü. Hiç bir insanın başına gelmemesi dileğiyle.

havalimanında yaşayan basketbolcu

Hergün başka ülkede yada başka şehirlerde maçı olan sporcudur.

sigarayı yakar yakmaz gelen otobüs

Sigara içmediğimden bilmiyorum ama çok sıkıntılı bir durum olduğu söylenir.

fakültede en zorlandığınız ders

Uçak Mühendisliğinde Üretim Yöntemleri dersi.

yumuşamış domatesten daha iyi menemen olması

Tavsiye üzerine denenip iyi sonuçlar alınmıştır.

şehirlerarası otobüste en ön koltuğa oturmak

En ön sırdan bilet almadan önce yanınız dolu mu diye mutlaka bakin. Eger doluysa o yaniniza oturan kisi ya 65yaş üstüdür yada dengesizdir surekli hareket halinde olup sizi rahatsiz eder. Genelde siz aldiktan sonra sizin yaniniza bilet alacak olan kisinin dengesiz yada yasli olmama ihtimali daha yüksektir. Saygılar...