bugün

yeşilköy semtinde bulunan deniz kenarındaki okuldur.

3 yıl okumuşluğum vardır.

pansiyonlu idi.

çalışan annelerin fellik fellik aradığı okul.
1994-2002 yılları arasında okuduğum okul.

sabah 9 akşam 6 arası ders olurdu. son 3 ders etüd dersleri idi. o sırada ödevler yapılır eğer ödev yoksa minyatür kale maçlar ya da top sahasında büyük sınıflar maç yapmıyorsa a sınıfı b sınıfı maçları yapılırdı. tabii ki hep biz yenerdik. b'lerde pek iş yoktu.

öğle yemeği, ikindi kahvaltıları vardı.

öğle yemeklerinde artarsa birrrr ritüelleri olurdu. sabah sınıfa girer girmez artarsa birrrr diyen, öğle yemeğinde yemek arttığında ilk o alırdı.

müthiş demokratik bir sistemdi. böylece hiç kavga çıkmaz herkes kurala uyardı.

denize sıfır, ağaçlıklar içinde bir okuldu. çağla, çitlembik, ceviz ağaçları vardı. ağaçlara tırmanıp yerdik bunları.

nedense son zamanlarda futbol oynamak yasaklanmıştı. Ancak basketbol oynamak serbestti. bizde bu nedenle basket oynardık.

ne oynadığımız önemli değildiki.

oynamak yeterliydi.

güzel okuldu, özlüyorum o günleri.
deniz manzaralı harika bahçesinde çocukluk anılarıma ev sahipliği yapmış okul. yıllar geçmiş olsa da, havuç kızartması yemeğinin tadını hala unutmadım. yeşilköy'ü çok sevmemin nedenlerinden biridir.
çok sevdiğim okulum.. bilen bilir bir de pejmürde tan var idi.. Çok severdim şerefsizi bi de paçalı horoz mu ne vardı ona ayar olurdum..keşke tan yese der kafamdan planlar kurardım.. Olmadı, başaramadım.
ağaçlarından çitlembik araklardık..
iclal hocadan dayak yerdik fln..
Ekseriyetle ben yerdim dürüst oluyorum..
istanbulda bir benzeri daha yoktur..
Aksini iddia eden müfteridir, alçaktır.
Asıl adı halil vedat fıratlı pansiyonlu ilkokuludur.
Ayrıca müdürün odasında halıya kusmuşluğum vardır.
Göt olduydu ehıhe..
Soyadı adıgüzeldi sanırım..

edit: bir arkadaşlmız garip bir şekilde futbol yasaktı demiş..
biz yasaklattırdık biz! o bokun sebebi biziz.
subjektif entry.genele yazın genele.ben nerden bileyim orayı.hem ne anlamı var şimdi bilmediğimiz bir okulu görmenin.evet.
1998-2001 dönemleri arası okudum.

3 yıl. sürekli manzaraya bakar asırlık ağaçlar altında öğrendiklerimi düşünürdüm.
adını türk eğitimci Halil Vedat Fıratlı'dan alan okul.
güncel Önemli Başlıklar