bugün

13.12.2020 tarihinde koku kaybım nedeniyle deva hastanesine test yaptırmaya gittim.

testi yaptırdıktan sonra sonucu nasıl alacağımı sordum.

sonucun 2,5 saat sonra kendim gelip öğrenmem gerektiğini belirtiler.

sistemden göremezmiyiz diye sorduğumda ise ,

iki tür testin olduğunu(antijen,pcr);

antijen test sonuçlarının sisteme girilmediğini,

pcr test sonuçlarının ise sisteme girildiğini ,

kayıt esnasında güya bana sisteme girelim mi girmeyelim mi diye sorduklarında benim yok dediğimi belirttiler.

bana böyle birşey sorulmadığını , belirtip oradan ayrıldım.

1,5 saat sonra aradığımda testimin sonucunun pozitif olduğunu pazartesi gelip dahiliyede muayene olup ilaçlarımı alabileceğini söylediler.

tekrardan muayene ücreti vermemek için ertesi sabah aile sağlık hekimliğini(ash) arayıp pozitif olduğumu belirtip ilaç talebinde bulundum.

ash da benim pozitif görünmediğimi ve dolayısıyla ilaç ve filyasyon ekibi yönlendiremeyeceklerini söylediler.

daha sonrasında deva hastenesi arayıp sistemde pozitif görünmediğimi söyledim.

onlarda sisteme aktardıklarını belirttiler.

tekrardan ash aradığımda hala daha sitemde görmediklerini söylediler.

tekrar deva hastanesini aradığımda bana skandal şu cevabı verdiler

-antijen testin sonucunu kendilerinden başka sağlık kurumunun göremeyeceğini ,
başka kurumun görmesini istiyorsanız gelip dahiliyede muayane olmanızı,
muayenede ücretsiz pcr testi yapılıp genel sisteme gireceklerini,
ilaçlarınızı muayane olarak ancak alabileceğimi belirttiler.

telefonfonda tartışma vs. derken mecbur rapor almam gerektiğinden hastaneye gittim.

paşa! gibi muayene parası ödeyip (83 tl) pcr testi yaptırmadan sisteme girdiklerini belirtip ilaçlarımı ve raporumu alıp çıktım.

dün akşam dostlar e devletten hes kodumu sorguladığımda risksiz olduğumu gördüm ..

yani fahrettin kocanın açıkladığı sayılarda pozitif olan ben yokum....

hes kodumun riskisz olması benim şu an uçağa binebileceğim, tüm kamu kurumlarına ,işime tüm toplu alanlara girebileceğim,rahatlıkla dışarıda dolaşabileceğim anlamına geliyor ...taki ben de toplumsal ahlak olmassaa...

son olarak bu sadece bende mi olmuş diye araştırdğımda aynı hastanede test yaptırmış pozitif çıkmış arkadaşlarımında hes kodunda risksiz yazıyor..

e nabız ve hes kodu görüntülerim
görseller için
(bkz: )https://hizliresim.com/kAzuVc
(bkz: )https://hizliresim.com/Ns1adm
(bkz: )https://hizliresim.com/22GxDG
-mod' lar başlığı düzeltmeli..

rezalet gibi rezalet.

tabii burda sadece bahsedilen hastane değil, özel sektördeki tüm hastanelerin aynı muameleyi çektiğini düşünmekteyim.
bu covid konusu çok şaibeli esasen, aynı ev-de bir pozitif 4 kişi negatif çıkabiliyor.

bunlar test yapılana kadar beraber degil miydiler?

zaten covid konusunda duyduğum bir efsaneye göre, devletler yaşlı nüfusu kontrol altına alıp emekli maaşı, sağlık harcaması gibi giderlerden tasarruf sağlamak amacı ile bu yolu tutmuşlar konunun çıkışı en azından bu açıdan olmuş. daha bir çok söylenti var tabi.

bu konu çok su götürür
Genç karı kocadan biri pozitif diğeri negatif olabiliyor.
Ulan bunlar virüs var diye ayrımı yatıyor.
Güven duyduğum hiçbir bölüm, kamu kuruluşu ,kişi veya zümre yok bu ülkede. Escobar Kolombiyasi gibi yalan dolan rüzgarı amk.