bugün

192837456 kişide bir duyacağınız ve Kulağa saçma gelen tüm isimler sikimsoniktir.
Abdülrezzak çok mu güzel sayın amına kodugum.
Tonguç, bu ne lan oturma organımla güldüm.
Ne yapalım Ebubekir sıddık mı koyalım aq.
Arap isimlerinden çok daha güzeldir Türkçü isimler.
ilkin ve derin gibi güzel isimleri beğenmeyenlerin koyduğu isimler :

yümnabike, abdülbasit.
bu muhabbetleri yapan idiotlar mümkünse çocuk yapmasın, başka işiniz gücünüz yokmu..
acun ismini beğenmeyenlerin koyacağı muhtemel isimlerden bazıları : melun, melune, innel.
muhammed hamza gibi sikimsonik isimlerden çok daha güzel isimlerdir.
Bir Türkçü olarak söylüyorum bazıları gerçekten sikimsoniktir.

Olum koy Mete, Metehan, Göktuğ, Gökhan, Kağan, Alperen, oğuz, Oğuzhan, Teoman.
Koy Aybüke, gökçe, Begüm.

Moğol ismi mi bu aq dedirtecek isimlere gerek yok, şov yapmayın.
Hepsinin anlamı birbirinden güzel olan isimlerdir.
Zaten eski Türklerde isim, fiziksel ve davranışsal özelliklere göre verildiği için çoğunluğu yiğitçe ve kahramanca isimlerdir. Sadece Bazıları farklı eklerden oluştuğu için garip geliyor. Tıpki bir surede geçen kelimeyi Kur'an-ı Kerimde geçiyor diye koymaları gibi. Ama ben ismimden memnunum, bir hükümdar ve ünvanı olduğu için birbirini tamamlıyor.

Ayrıca islamiyetin araplarla ne alakası var? Sırf Müslümanız diye kendi özümüzü mü kaybedeceğiz? Alparslan Türkeş'in bir sözü var; Türklük bedenim, islamiyet ruhumdur. Ruhsuz bir beden cesettir.
Yani Türklük ve islamiyet bir bütündür. Araplarla alakası yok.
tayyub, sümüş, talha, ecrin, alayinaa, musab, übeyid gibi.
türkiyede çocuklara konulan isimler ya sami dillerinden ya da ural-altay dillerinden köken aldığı için çok da sikimsonik denemez, denmemeli.
Hiçbir alman oğluna tutup vincenzo ismini koymaz mesela ...hiçbir italyan da oğluna tutup Helmut ismini koymaz.

Bunların da hepsi aynı dinderdirler.

Türk toplumunda bu Arap ismi koyma olgusu nereden gelmiştir bunu çok merak ediyorum aslında.

Sen ismi alperen ya da tonguç olan bir tane Arap görebilir misin?

Göremezsin. Halbuki onlar da bizimle aynı dinden.

Garip bi durum harbiden.
Ilteriş koyarım baybars koyarım subutay koyarım teoman koyarım sanane amk. Özüme bağlı kalırım atalarımın adlarını yaşatırım yavrumda kimi ilgilendirir!
Anlamlarını bilmeden laf atanların çekemediği güzel isimlerdir.

Ne koyulacaktı? Sırf kur'an-ı kerimde geçiyor diye bir suredeki tek başına bir şey ifade etmeyen kelimeleri mi koysalardı?

Eleştiriyi yapan kişinin nickinde geçen doğukan ismi bile Türkçeyken ne bu tantana?
tengir.
ata.