bugün

entry'ler (16)

yazarların huzur bulduğu şeyler

akşam üzeri, ılık rüzgar eşliğinde kumsalda oturup denizi izlemek

genç kızların yeni gözdesi

içlerinden birinin gönüllü olarak öne atılıp bir şeyler ortaya çıkarma çabasıdır.
(bkz: delinin biri kuyuya taş atmış)

iki kaşının ortasını alan erkek

Ortadaki parmak ucu kadar yeri alsa da almasa da dışarıdan tepki görecek erkektir.

futbolu seven bir kadınla sevişmek

bol penaltılı olur.

bir ay boyunca seks yapmayan erkek

otuz gün üzerine sonraki günü kutsal gün ilan eden erkekdir.

özürlü doğacak çocuğunu aldırmayan anne

Her şeyiyle sadece doğacak çocuğunu düşünen annedir. Dünyaya geldiği zaman bakacağı, geçip gittikten sonra bile ona kimin bakacağını düşünüp içi yanan annedir. Kimine göre haklı, kimine göre haksız olsa da cana kıyamayan merhamet örneğidir.

ilk aşk

Şimdi ben oldum yeniden
Kaçıncı kez yitirdiğim bulduğum
Kardeşim kadar eski bir sokakta seni gördüm

Anladım artık beyaz bir vapurdur aşk
Makine dairesinde söylemediğimiz sözler
Uyutmaz yolcuları sabaha kadar

Seni mi gördüm, çözüldüm geçmiş gibi
Bir karanfil açmış gibi yakamda
Kokladım yalnızlığımı, acıdım kendime sana
Zamanın üzümleri hep şarap olmuş

ilk aşkım deli aşkım bana çare bul, kendine çare bul
Bağlandı elim kolum neyleyim
ilk aşkım deli aşkım bana çare bul, kendine çare bul
Gel çöz beni azat et benden
Bu dünya naylon, anlamak güç
Bırak yıkasın içimizi geçmiş.

Ezginin Günlüğü

günün özeti

hayat, yanlışlıklar ile dolu ve biz bu yanlışların çoğunu bilerek yapıyoruz, bir hesaba çekileceğimizi hesaba katmadan.

yurta mı kalsam evde mi kalsam

ilk sene ortamın havasına bakılarak ve de bir miktar para olması şartıyla eve çıkmak daha mantıklı olacaktır. ilk sene ortamlara girilir, yeni gidilen bir şehir ise güzel yerler tespit edilir. Daha sonra kafadarlar ile birlikte bulunan en ucuz eve yerleşilir. Sonrasında mı? istediğin saatte evden çıkma, odanı istediğin gibi ayaralayabilme gibi özelliklerin artık sana devrolduğu saltanatlıktır.

çirkin kız yakışıklı erkek

herşeyi göze almış bir erkek ile havalı bir genç kızın hazin öyküsüdür.

eğitim fakültesi öğrencilerinin çok zeki olması

sidik yarışması temellerinden biri olup kendini iyi gösterme çabasıdır. zekilikle alakası olmayıp sadece kitapların ezberlenip mantığının araştırılmadığı fakülte. ezberlemek zekilikse evet zekidirler.

(bkz: ergen başlıkları)

bakışırken dinlenecek şarkılar

Yağmur Yaman - Özledim Seni
Redd - Nefes bile almadan
Hüsnü Arkan - Senin gibi
Taner Kaya - Ayrılsak ölürüz biz.

türk erkekleri gitsin de nereye gidiyorsa gitsin

gitsin türk erkeklerin hepsi gitsin. gidince yerlerine italyanı olur, sarı saçlısı olur, mavi gözlüsü mü gelsin? türk kızlarının hayal gücü ne kadar geniş yahu! böyle deyincede, iyileride var onlar kalsın derler o ayrı. sizi ne yola getirirecekse ondan vermek lazım sabah akşam tok karnına.

türk halkına öküz diyen gazeteci

halkımızın "ne bize öküz mü dedi?" diyerek, kendini mükemmeliyetçi olarak görerek tersleyeceği ve benim daha çok koyun tabirini kullandığım ileri görüşlü bir gazetecidir.

bir kadını en çok etkileyecek söz

Duygusal anlarında her söz etkileyebileceği gibi, ayrılık sırasında "Gitme, kal" demek olacağını düşünüyorum.

saba tümer

Gülümsemesine hayran olduğum, kalbi temiz insan. Kendi mutluluğnu karşıdakine kolayaca aktarabilen, dişilerde az rastlanan bir canlı örnek.