bugün

entry'ler (167)

en yakındaki kitabın 56 sayfasının 5 cümlesi

"şekildeki çember üzerinde bulunan farklı 7 nokta ile oluşturulabilecek üçgenlerin kaç tanesinin bir köşesi a noktasındadır?"
yazan; lys ye hazırlanan bir sistemzede.

üniversiteyi kazanan sözlükçülerin başarı sırları

şimdi sınava hazırlanan bir birey olarak sizlere tüyolar aktarmayı bir nevi sözlük dayanışması çerçevesinde gördüğümden dolayı sizlere 3 ayda en iyi üniversitelerden birini kazanmanın yolunu açıklayacağım toplanın hele.
malum ülke şartları belli, hepimiz derslerimizi çalışmalıyız bu aşamada, bu nedenle anlatacağım şeyler çok önemli. direkt programı yazıyorum konuyu falan siz ayarlarsınız işte.

matematik1 = günde 3 saat
matematik2 = günde 4 saat
geometri = günde 3 saat
türkçe = günde 3 saat
edebiyat = günde 2 saat
coğrafya = günde 2 saat
tarih = günde 1 saat
felsefe = günde 1 saat

1 saat yemeğe, tuvalete, kendinize zaman ayırın.
en az 4 saat uyuyun, uyku çok önemli.
okul mu ? son 3 ay kalmış ne okulu, hangi okul ?

eğer fen alanından sınava girmeyi düşünüyorsanız üstte yazan programdan bir nebze olsun fazla çalışmanız gerekmekte.

yani ek olarak ;
biyoloji = günde 2,5 saat(dakikalar çok önemli)
fizik = günde 3 saat
kimya = günde 2,5 saat(dakikalar diyorum)

evet program budur. şimdiden tüm adaylara başarılar dilemem, çünkü benim önüme falan geçen olur sözlükte, çok bozuşuruz, her neyse. çalışın!

("bir günü geçiyor ama yeaa!" söylentileri duyuyorum, hayır!!bir1. üniversiteye hazırlanan öğrenci bir günde yapacak bunları.)

tanım: öğrencileri başarıya götürme amacıyla ortaya atılmış tırt, işe yaramaz "sırlardır."

25 ağustos 2011 fc alania beşiktaş maçı

beşiktaş'ın futbol oynamadığı, hakemin futbol maçı yönetmediği, alania'lıların futbolcu gibi davranmadıkları futbol maçı.

pulp fiction

hasılatından karınlar doyan...

tek taş yüzük istemeyen kadın

asal sayılı taş isteyen kadından iyidir. daha kötü de olabilir. bilemedim şimdi sözlük.

tren raylarına yatıp fotoğraf çektirmek

ölümle dans etmektir.

seni seviyorum diyene verilen saçma cevaplar

+seni seviyorum.
-ben olsam ben de kendimi severdim, giderim var yani şimdi allah için.

youtube

video gösterilirken altında çıkan bölgenin rengi beyazdan siyaha dönmüştür.

yemek masasında yapılan en iğrenç davranışlar

ağzı doluyken bir şeyler anlatmaya çalışmak ve kişinin konuşamadığını anlasa bile ısrarla konuşmaya devam etmesi.

2 aralık 2010 cska sofya beşiktaş maçı

beşiktaş'ın 246541 yıl sonra duran toptan gol attığı maçtır.

sözlükte siyasi ve etnik başlıkların çok olması

kesinlikle katıldığım önermedir. sol frame e her baktığımda ya siyasi ya da kendisinin etnik kökeni dışında etnik bir kökeni aşağılayan, hakaret eden içerikte başlıklar bulunmakta. bu da bir yazar olarak benim gözümde sözlüğün genel görüntüsünü değiştirmektedir. başka herhangi bir sözlükte gayet güzel zaman geçirebilirken uludağ sözlük, tüm bu tartışma ve atışma düzeyi yüksek konu kapsamından dolayı benim gözümde hak ettiği öneme erişememiştir. tüm yazarlar tabiki böyle değiller. çok değişik fikirlerin ürünü olan yaratıcı başlıklar da yok değil ancak, bu başlıkların sayısı bahsettiğim diğer başlıkların sayısıyla karşılaştırıldığında sayıca çok azlar. benim isteğim sözlüğün, insanlara sadece bir kavga platformundan çok, günlük yaşantımızda da bizi daha çok eğlendirebilen, daha çok düşündüren ve bilgilendiren bir oluşum olması. bu konuda bütün yazarlara sözlüğü daha iyi bir yer yapma adına görev düşmekte. umarım zamanla diğer yazarlar da bu görüşü destekleyerek uludağ sözlüğü hak ettiği seviyeye ulaştırabilirler.

uzaylı görülünce sorulacak sorular

küçük çocuklar: bu alet kaç basıyo abi? abiabiabiabisöyleabihadiabi......
uzaylı : onu bilmem de süper gaus topu var yollayayım mı oynarsınız ?
k.ç : hadihadiolurabi...

sonuna amına koyim yazılabilecek reklamlar

artık herkes fiat sahibi olacak amına koyum!

sonuna amına koyim yazılabilecek reklamlar

tefal. ne varsa sende var amına koyim.

tek gecelik seks için sevgili numarası yapan erkek

en azından adam olmayan kişidir. hologramdır olsa olsa...

aşk ötesi işlevi

konuşulurken sadece aşktan bahsediliyorsa oluşan durumdur. aynı şekilde (bkz: dil ötesi işlev)

yeni askerlik modelini istemiyoruz

bu şekilde yüksek okul mezunu insanların zorda bırakıldığını düşünüyorum. eğer gerçekten eşitlik istiyorlarsa herkesi 6 ay yaptırsınlar olsun bitsin.
tanım: eşitlik adı altında birçok kişiyi üzecek olan askerlik modelini eleştiren istektir.

lisanslı sporcu sözlük yazarları

mertyswest - satranç(amatör)

hay babanın şarap çanağına sıçayım

ailemin yaşca ermişleri tarafından ağır bir hakaret olarak kullanılır.

sözlük yazarlarının kiloları

sene başında 83, şimdi 68