bugün

doğru dürüst üniversite kazananların paylaşması gereken sırlardır. katü hemşireliği afedersiniz nenem de kazanır.
sakinim.
edit: belli ki birazdan burası ayar dolacak. sadece başlığa sıçmayı biliyorsunuz.
çok zor olmadı : baba parası.
montla sıçtım.
öss sabahı çalıştım.gece uyuya kalmışım.
dersaneye gitmemek. evet, aynen öyle.
yarısında çıktım.
beyin bedava. attım hafızaya baktım karşıma çıktı yaptım.
(bkz: olin)
şifreler sağolsun.
test kitaplarıyla hatim indirmek. * *
bir klişe olarak (bkz: içip girdim)
adayların öncelikle istikrarlı bi yıl geçirmelerini temenni ediyorum. klişe deme istikrar önemlidir.

sır, iksir ve türevi şeyler arayan adaylar söyleyeceklerime üzülebilir, kızabilir belki. fakat sır falan yok güzel kardeşim.

tek olay var,

--spoiler--
dizini kıracaksın, ve çalışacaksın.
--spoiler--

zeki olmak başarıyı getirmez, hocalarınıza bu özelliğinizi öne çıkararak ukalalık yapmayın, sonra çok pis göt olursunuz.

inekleyen tiplere kızmayın, siz de onlar gibi olun. 1 sene adamı öldürmez.

"ben çalışmıyorum yeaa" diyip 80leri 90ları götüren arkadaşlarınızdaki tezatlığın farkına varın, hiç bir kopya yöntemi bir öğrenciye yıl içerisinde istisnasız başarı sağlayamaz, unutmayın. dikkatli olun, onlar sizin yolunuza taş koymaya çalışan insanlardır, bırakın dostu, arkadaşı onlar insan dahi değildir. sizdeki potansiyeli gördükleri anda, eksiltmeye, sizi düşürmeye, yolunuza taş koymaya hazırlanacaklardır. fark edin ve tuzağa düşmeyin. bunu fark ettiyseniz, siz de onlara tuzak falan kurmaya kalkmayın, boş işler bunlar. taş yerinde ağırdır, insanlık öğrensin orospu çocukları.

mükemmel aktivite yaptım, spor hayatımdan kısmadım, sosyal yaşantım gayet iyiydi diyen öss şampiyonlarına inanmayın. spor yapan bi adam 90 kilo olamaz, bunun muhakemesini iyi yapın.

bir klişe vardır;

"hiç bir şey sizden daha değerli değil." şeklinde. bu doğrudur evet, fakat yeterli değildir. hayatınızı siz kazanacaksınız, bu cümlelerin sahibi olan hocalarınız sadece size yol gösterebilir.

samimiyetine ve iyi niyetine inandığınız, karşılıklı yardımlaşabileceğiniz, çok samimi olmayacağınız bir kanki edinin. yardımlaşın. bir kişi diyorum, ikincisine gerek yok. unutmayın, "nerde çokluk orada bokluk".

ve unutmamanız gereken bir nokta daha var:

bir işi bir kişi yapıyorsa herkes yapabilir. gerekli olan herşeyi yaptığınız takdirde en mükemmeli sizsinizdir. gerisini sallamayın.

sevgiliniz çok trip atan türlerdense üzülerek söylüyorum, ayrılın. çok engel olur.

aptal olmadığını düşünüyorsan başarmak için çok yaşlı sayılmazsın.

hayal kur, fakat hayallerini düşünmeye ayırdığın vakti abartma. zaman her şeyin, bunu da unutma.

hedeflerini koy, planını yap, ve başla. kararlılıkla yürürsen, önünde kimse duramaz.

bir şey daha var unutmaman gereken,

azmin sonu zaferdir. azimli ol. şimdilik bu kadar.

allah yolunuzu açık etsin, kalbim sizinle olacak. sizinle derken, çalışırsanız. sonra bozuşuruz.
meslek lisesi okumak ve ondan dolayı sınavsız geçiş hakkına sahip olmak.
hiç çalışmadım, param var okuyorum, itirazı olan ? *
akasya durağı.
üniversiteyi kazanmanın tek bir sırrı vardır. o da oturup çalışmak. çalışma süreniz size daha doğrusu istediğiniz bölüme bağlıdır. temeliniz varsa günde 2 saat yeter ama benim sağlam bir altyapım yoktu ve hukuk istiyordum, günde 6, 7 saat çalıştım. yazarak çalışmak da çok önemli bir faktördür. çalışma masamın yanındaki duvar notlarla kaplı, ne zaman sınavda hatırlayamadığım bir ayrıntı olsa notlar gözümün önüne gelirdi. bir diğer önemli husus ise azim. her zaman azimli olun, kimsenin sizden daha zeki olduğuna asla inanmayın. herkes eşit zekadadır ancak birileri daha fazla çalışır ve öne geçer. söylebileceklerim bu kadar. zor bir sene, allah kolaylık versin. hiçbir zaman azminizi, özgüveninizi yitirmeyin. mutlaka başarıyı yakalarsınız.
(bkz: ösym den tanıdık bulmak)
hepsi atafen'den mezun .aslan parçaları .
(bkz: atafen ali biçim)
''çok değil ama planlı çalıştım. önemli olan da budur aslında. her şeye vakit ayırdım, sosyal aktiviteleri de bırakmadım. günü gününe çalışınc..''

şaka lan şaka, olayla alakam bile yok yani yanlış anlaşılmasın.*
Öncü dershanesi, 14.000 tl paran varsa ya da burs kazanabilecek kadar zekiysen, seni istediğin bölüme gönderir, ha azına eder o ayrı mesele.
paradır efenim.. ne yalan söyliyim normal bir özel üniversitesiye kapak atmak maddi güce dayalıdır... tabi herkes burslu okuyamıyor, ne bileyim ya da bi koc, bi sabanca üniversitesi gibi ucuk puanlar arzulamıyan üniversitelere girmek icin fazla beyin gucu gerekmiyor..
okunmuş pirinç taneleri. yoksa okunmuş küp şeker de olur.
enerji içeceğiyle hazırlandım siz de için çalışmak hikaye demiycem tabi oturup adam gibi çalışmak
lazım .düzenli çalışıp bol soru deneme pratik gerisi de gelir elbet.
iyi kopya çekmek.
liseden sonra aklımın başıma gelmesidir. eşşek* gibi çalıştım.
güncel Önemli Başlıklar