bugün

entry'ler (9)

dolmuşta ineceğini söyleme şekilleri

inecek var diyenler vardı ben küçükken. Bende sanki başkası inecekte adam kibarlıktan öyle söylüyor sanıyodum. Çocuktum işte..

fısıltı

Becca Fitzpatrick' in devamı Çığlık, sessizlik ve final olan kitabıdır. çok güzeldir. Tavsiye ederim.

öyle her yerden alışveriş yapmayan yaşlı insanlar

Anneannemdir. Mesela geçen yaz ordaydım. kadın çağırıp duruodu. Yaklaşık bir hafta orda kaldım. Nerdeyse her gün evlerinin arkasındaki alışveriz merkezine götürürdü beni poşetleri taşıyayım diye. bişey aldığı yoktu ama, yinede götürürdü beni işte.
O güzel değil, bunu pazarda daha ucuza buluruz, falan fişmekan..
Alışveriş merkezinden bi b*k almdan çıkardık. nedense pazardaki çürük çarık meyve sebzeler, demode kıyafetler onun daha çok ilgisini çekerdi. Butiklerden bile alışveriş yapmazdı ne hikmetse. Ama pazardan bile olsa, en kaltelilerini almaya çalışırdı vesselam.

anne sesi

Dünya nın en güzel en sevecen en yumuşak sesidir.

sarı saç gözlük olmasa türk kızlarının hali neolur

Daha bi özgüvenli olurlar. Bu halleriyle daha güzel olacakları için, kendilerine güvenleri gelir :D

bim de satılması olası antibiyotiğe isim önerileri

leyotik. egzantirik gibi. on kuruştan verio adamlar bunu.

ben yatıyorum sözlük bir şey diyor musun

"iyi gceler tavan" demek gibi bişeydir.

besmelesiz yapılmış çocuk cin çocuğudur

misafir çocuğudur bence. Yani eşyaları parçalayan, koltuğun minderini söken(minder derken oturulan kısmı değil kenarı), evde ne kadar tabak varsa kıran, bilgisayarın mına koyan birinden ne beklenir ki sdfghjk

misafirlikteyken o bir şey içmez diyen anne

Ne pastalar, ne börekler kaçırmışım annemin o lafından sonra.
Ama hala daha misafirlikte bişey ikram etseler, anneme bakarım. yeme derse yemicem yani :D