bugün

entry'ler (20)

harry potter and the deathly hallows

harry potter'ın teddy lupin'in vaftiz babası ilan edildiği ve 19 yıl sonra kısmının sırf yazmış olmak için yazıldığını düşündüğüm kitap.

veritaserum

hayli uğraştırıcı ve oldukça etkili doğruluk iksiri ve aynı zamanda harry potter okuyucularının ilgisini çekebileceğini tahmin ettiğim yazar.

alerji

hayatı yaşanılmaz hale getirmenin tek kelimeyle anlatılış biçimidir (hele de ota boka alerjisi olan insanlardansanız).

doğum günü

hediye almanın güzelliğini sadece sevdiğin insanların yanında olduklarını bilmenin ikinci plana atabileceği bir gündür nitekim ben bu gün bunu yaşamışımdır.

birden fazla kadını idare eden erkek

uslanmaz bunlar, idare ettiği üç kişinin gazabına uğrar dördüncüye takılır gözü.

tekstil mühendisliği

1:sen şimdi neci olacaksın?
2:teksil mühendisi.
1:iyi okulu bitirince bize de bir şeyler dikersin.
2:terzi demedim ben hasta şahıs mühendis dedim.
(bu muhabbet defalarca kez tekrarlanır ve sonunda 2. kişi terzi olmaya karar verir)

iskender

sene başında söylediği gibi psikolojimi alt üst eden ulu hoca.

kayıp gençlik

manga'nın bir şarkısında geçen "ne o öyle saçlar başlar, bi kulaklarını çekmek lazım" sözleriyle oldukça fazla karşılaşan gençler.

klan savaşları

fotokopici abimizin de klan savaşları oynadığını gören arkadaşın para yerine ganimet teklif etmek istemesiyle şok geçirdiğim oyun.

ps

playstation denilen, insanlarda bağımlılık yapmasına anlam veremediğim oyunun isminin kısaltması.

hiro nakamura

ingilizce konuştuğu halde uzun zaman japonca konuştuğu konusunda iddialara girdiğim karakter.

hepimiz soytariyiz

Hepimiz Ruh Hastasıyız!! dedirten hadise.

90 larda çocuk olmak

tayfun duygulu'nun hadi yine iyisin şarkısının ne kadar berbat olduğunun farkında olmadan sürekli söyleyip insanlara işkence etmek.

the lord of the rings

fantastik kurgu dalında yazılabilecek en iyi kitap olduğunu düşündüğüm ve filmi de kendisi kadar iyi olan J. R. R. Tolkien eseri.

harry potter

çocuk kitabı diyenlere okumalarını tavsiye edebileceğim, yedi kitaptan oluşan ve filmleri halen çekilmekte olan J. K. Rowling yapıtı.

silgi tozlarını birleştirmek

ilkokul dönemlerinin vazgeçilmez uğraşı.

manga

sing your song adlı yarışmada ikinci olan, Ankara'da bar programları yaptıkları dönemde dikkatimi çekmiş, solistlerine hayran olduğum müzik grubu.

linkin park

sekiz yıldır dinlemekten bıkmadığım grup.

galatasaray

UEFA kupasını Türkiye'ye getirebilmiş tek takım (gelecekte neler olacağını bilemiyoruz tabi)

peter petrelli

heroes dizisini izlemeye başlama sebebim.