entry'ler (85)

mezar taşına yazılacak en anlamlı söz

görsel

devlet bahçeli

Git artık mk. Şu partilerin başına adam gibi adamlar gelsinde biraz partiler arası rekabet olsun. işte ozaman ülke gelişmeyi bırak, uçarlan uçar. Allasen bu adam başbakanlık yapabilir mi la. Kendiside inanmıyodur. Ama götü rahat, niye. Çünkü zaten seçilmeyecek. Bir savaşa kaybetmek için girilirmi laan

atatürk yaşasaydı chp lilerin yüzüne tükürürdü

Billahi tillahi doğru.

collum chirurgicum

Aaaa yeni gördük len bunu demek bi yerde işime yarıyomuş. Sözlük biliyom len ben bunu.

kadına şiddet uygulayan erkek

Yiyorsa beni bulsun, bana uygulasın.
(bkz: götün varsa gel)
(bkz: yazık lan yazık)

erkeğim ve kadının saçından tahrik olmuyorum

Doğrudur. Bilimsel bir açıklamasıda vardı. Ama şimdi hatırlayamadım.

erkekler insandır

Bazıları da gerçekten insan taklidi yapii ama.

şeytan mı insanın imtihanı yoksa insan mı şeytanın

Şeytana adem'e secde et dendiğinde şeytan: ben ateştenim o topraktan, diyerek allah'ın emrine karşı çıkmıştır. Ve imtihanı kaybetmiştir. Ve o gün allahtan müddet istemiş ve insanoğlunu yoldan çıkaracağına yemin etmiştir. Sorunun cevabını da siz verin.

başı açık dolaşan hafif meşrep kadınlar

Sizin gibi dini yanlış anlayan dindarlar yüzünden insanlar dinden soğuyorlar. Arkadaşlar evet başörtüsü, toplumsal huzurun sağlanması açısından Allahın bir emridir. Fakat kimse bir başkasını buna zorlayamaz. Ben dindar bir insan olarak doğrusunu anlatırım, geriye kalan insanların tercihidir derim. Sizin yaptığınız gibi insanları küçümsemek, yermek, ne insanlıktır ne dindarlıktır. Sen seni yaratana saygı duyduğu için öyle bir hayat tarzında bulunan bir ailede doğmuşsan o doğmamışsa o kişinin suçu ne. Tabi allah'a doğrusan savaş açan dinsizlerden bahsetmiyorum. Onların durumu apayrı. Ama ben dindarım deyip geçinipte hoşgörüden zerre nasıbi almamış insandan ne beklersin. Lan din hoşgörü demektir. Yaşayamıyosun bayri ben dindarım demede insanlar dini yanlış anlamadın. En azında bu kadar büyük bir yükü almamış olursun.

ülkemiz adına en gurur verici olaylar

Son G-20 zirvesi türkiye'de yapılmıştır.
(bkz: G-20)

kızları anlamaya çalışmak mallıktır

işsizis olum başka ne yapak.

ölüm bir ihtiyaç mıdır

Dedenin dedesinin dedesi yaşasaydı ne olurdu kardeş.
(bkz: boku yerdik)

sözlük yazarlarının benzediği ünlüler

Doğuş balbay.

bağlanmayacaksın

(bkz: doğru kişiye bağlanacaksın)

sözlük yazarları ölümden korkuyor mu

Peki haketmek için bişeyler yapamaz mıyız yol yakınken. Sonuçta sonsuz bir hayattan bahsediyoruz. Riske atmaya değer mi?

bir şiirin en çarpıcı dizesi

Oluklar çift, birinden nur akar birinden kir.
Sakarya türküsü

allahın yarattığı vücudu gizlemek

O utanmaz da. Senin utanmanı istiyor.
(bkz: utanmaz)

sözlük yazarları ölümden korkuyor mu

istatistiği belgelere göre her 5 saniyede 9 insan hayatını kaybediyor. Ve herkesin öleceği bir gerçek kimse itiraz edemez. Peki ölüm hakkında ne düşünüyorsunuz. Korkuyor musunuz? Sonrası hakkında fikirleriniz neler? Amacım felsefe yapmak değil. insanların görüşlerini merak ediyorum. Teşekkür ederim.

Edit: bazı arkadaşlar zaten kesin olacak o yüzden korkmuyorum diyor. Acı veren ve olmama ihtimali olmayan bir şey daha çok korkutmaz mı?

eli yüzü düzgün ne demek sorunsalı

Eğer çok yakışıklı/güzel olsaydı daha farklı bir tabir kullanılırdı kanımca. Bu biraz daha ortalamanın üstü gibisinden.

hastası olunan sözler

Oyun bitince, şahla piyon aynı torbaya girer.
Kurtlar vadisi