entry'ler (35)

osmanlıca başlık açıyoruz

Osmanlıca Türkçesini bilmiyorum?

osmanlıca başlık açıyoruz

Osmanlıca Türkçesini bilmiyorum?

en son ne yediniz

Bu akşam dana kıymalı köfte, mercimek köftesi, patates, bulgur, domates, havuç salatası ve ev ekmeği. Ayran ve su içtim. Anneciğim sağ olsun güzel yapmış yemeği. Evde, dışarıda yemek yemiş kadar oluyorum. Keşke sevdiğim insanın yaptığı yemeği de yesem.
Not: imkansız çünkü beni sevmiyor.

kışı sevene saygı duymuyorum

Kışı severim

zam geliyor ama ezanlar susmuyor

Devletin memura vereceği para bittiğinde ezanlar 1-2 gün susabilir. ondan sonra tarikatların eline geçer camiler

orta okul seviyesi oğlanların espiri anlayışı

Ben espriden anlamıyorum ve yapamıyorum

chp fakirlere ve taşraya ulaşamıyor

Elitler halkı yol göstermediği, eğitmediği hatta halkla empati yeteneği olmadığı için kaybediyor. Onun için şu anki Türkiye'deki elitleri sevmiyorum. halkıda sevmiyorum. Kısaca bu ülkede ne değer kaldı nede kültür.

Her zamanki gibi ülke de kendi fikirlerimle yalnızım. Sadece iç geçirdim

diş beyazlatma

Kimsenin gülüşünü alamıyorsam dişim beyaz olmuş olmamış umurumda değil.

oyumu ak partiye veriyorum

Oyumu kimseye vermiyorum.

lodosslumehmet

Yok erkeğim. Bende memnun oldum

yerli malı türkün malı

Yerli malı yiyelim ama oda kaliteyi düşürdü

lodosslumehmet

Ben eskikitaplarim sitesinden geldim. Site kapandı. https://www.eskikitaplarim.com/

kırmızı tuborg un 75 lira olması şaka mı

https://www.uludagsozluk.com/e/46837060/ yorumu tekrarlıyorum

zamların bitmesi gerekliliği

Soluk aldığınız sürece bitmez.

bir sürü ricaya rağmen hala bildiğini okumak

Bilinmez

yalnızlık hissine karşı yapılacak şeyler

Ağzınıza silahı götürüp sıktın mı? bitti. Artık ne yalnızsın nede etrafın sıcacık gülümsemeler var artık.

mide bulantısı

Her hangi konudan yada bir nedenden oluşan mideden çıkmaya yakın yiyecek asit. Boğazı yakar

brokoli

Ekşili güzel oluyor

istediğim gibi giyinirimci kızlar

giyinmeyi bilmeyen insanların sözü. Bu kişiler daha çok kendini beğenmiş kişilerdir. Şehrin içinde bikini yada içimize giydiğimiz şeyleri şehrin ortasında giyinmek doğru değildir.

kırmızı tuborg un 75 lira olması şaka mı

içen kişinin sorunu bu içmeyen insan için değil. Bir kere hayatın çoğunu uyuyarak geçiriyoruz bir de onu içip daha çok zaman kaybı yaşamayalım. Zaman bu dünyada kıymetli. Duyar kasan kişilere söylüyorum bıktım sizlerden. Nedeni biliyor zaten her şeye zam geliyor ama bu sadece gereksiz bir içecek aynı uyuşturucu gibi zararlı. Tabi doğru ya herkes kendi zevkinden ülkeyi toparlayalım demez. Sadece hükümet, partiler, memurlar sorunlu değil ekonomide, halkta sorumlu. çünkü bunları siz yaşatıyorsunuz. Annem ölse yaşama hevesim kalmayacak bu Dünyada sonra ben sokakta ölsem bile artık pek umurumda. Yaşamda sevilmediğim sürece ölmek problem değil bana.