bugün

entry'ler (23)

ılımlı alkolik

aylarca sözlüğe girmemiştim. bunun için girdim.
adam gibi adam derler ya ben bu kavramı onda öğrenmiştim. ben barda çalışırken tanıştım, yazmamak için de uğraştım ama duramadım. kimseyi kırmamaya çalışandı. tanışmamız 6 yıl önce ben barda çaşlışırken oldu. her gün gelirdi, oturur bbirasını içer kalkardı. nickim ondan esinlenmedir, ondan öğrenmiştim biraya limon koymayı.
arada bir bara gelir birasını içerdi, arada bir barman, barmaid kim varsa selamını verir, hal hatır sorardı. öyle tanıştık biz de. deniz'in doğum günü var dedik küpe aldı geldi adama ertesi gün öyle de inceydi. gitmeseydin ya be...
önce şaka sanıp sözlüğe baktım, olacakmış, belliymiş. sonra aradım arkadaşı hastanedeyiz, alcaz birazdan dedi.
hiç abi dedirtmedin, aramıda 5 yaş vardı ama dedirtmedin. ama yapmayaydın ya be abi, brıakmayaydın ya bizi...
ölmekten korkmaz hatta olsun derdi, tek dileği "acı çekmeden olsun" derdi. daha önce görmüş "kalp krizi çok acılı, umarım olmaz" demiştin. bunu mu reva görmüş sana rabbim? umarım düşündüğün gibi olamıştır, umarım korktuğun gibi olamıştır. şu sikko yılı atlatalım derken bunu mu verdin bize yeni yılda be abi.
şimdiye kadar söylemedim artık söyleyeyim;
"kusursuz bir aşktı benim sana büyüttüğüm,
sen ne yaşadın bilmiyorum"
sen yoksan ben de gelmem be artık buralara.

yaran entry ler

(#21880200) sondaki tehtid içerikli cümle güldürmüştür.

erkekleri çekici kılan meslekler

bakkaldır efendim. bey amcamızın dondurma dolabını açmak için, cebinden o küçücük anahtarı çıkarırken ki karizmasını hiç bir meslekte göremedim. o ne asalet, ne kendine güven, ne buradan dondurma çıkacaksa ben çıkartırım tavırlardır.*

lösev e jöle bağışlama kampanyası

düşüncesizce, troll olma çabasında, normalde höt desen al sana döt diyecek, ağzı yüzü kıralası, kalavye başına geçince dünyaya hükmettiğini sanan insanın aklına gelebilecek kampanya.

çırılçıplak banyo yapana cin musallat olması

tesettüre girip yapıldığında aşılabilecek sorundur, ayrıca çamaşır derdi de kalmaz, ekonomik olur. şimdiye kadar gelmedi ama temkinli olmak lazım.

sözlük yazarlarının facebook kapak fotoğrafları

görsel
gerektiği gibi olandır.

14 ağustos 2012 tkp iftar yemeği

saçmadır. bir duruşunuz olsun. koyunu herkes toplar, toplayın da, koyun varsa toplanmak içindir ama herkes tek cinsi toplasın, her yere kaymayın cicişler.

destekli sütyen

takmadan gezene, desteksiz takana, iri memeli olana, destekli sütyen takana laf eden, sütyen diyince eli klavyeden inen, sütyeni ancak annesinin eşyalarını karıştırdığında gören insanların ilgilendiği iç çamaşırıdır.

dövmeli kızlar

"dikkat çekeyim, belki dövmeli kızlara kızan bir kız bulurum da iş çıkar" düşüncesinde abazaların malzeme yapmaya çalıştığı kızdır.

sözlük yazarlarının boyları

171 cm, herşey dahil.

dişçisine aşık olan insan modeli

adam resmen ağzının içine bakıyor, gel de aşık olma.

peygamber e hacı akşam napıyon diyen sahabe

aynı zamanda türkçe konuşabilen sahabedir.

sözlük yazarlarının lisede aldığı en düşük not

şaşırtıcı soru, cevap anket olacaktı. oturun, hepinize sıfır.

sevgilinin uğruna ölebileceğini ispatlaması

sevgilinin uğruna öldürebileceğini ıspatlamasından daha kabul edilebilir ancak beklenmeyen, istenmeyen, gerek duyulmayan harekettir. önce bir sevgilin için yaşamayı öğren, sonra ölmeyi düşünürsündür.

nadir bilinen güzel şarkılar

kaç kişi biliyor bilemem ama;
"pera - sensiz olmaz" bilinmelidir.

türk erkeği vs amerikan erkeği

genel olarak ikisi de ingilizce konuşabilmektedir. birisi türkçe konuşamasa da kasmaz, diğeri türkçe cümle içinde ingilizce kısaltma kullanır.

baş ucunda olması gereken şeyler

sigara, çakmak ve küllüktür kesinlikle, bir bardak su da fena olmaz.

her gün mini etek giyen dershane öğrencisi

erkekse garip öğrencidir, büyük ihtimal gaydir.

burger kingde oruç açan müslüman

8'li soğan halkasını da menüye ekletmesi gereken kişidir.

insan sebze midir meyve mi

"armut meyve midir, yazar mı?" sorusunu akıllara getirendir.