bugün

bu amerikalılar ne rahat adamlar lan. ohh altında araba, hafta sonu git nba maçına. takımın yenilsin ama hiç üzülme, alkışlayıp dışarı çık. sonra al kızı beraber eve gidin. hayat bu işte amına koyim diye düşünüyoruz tabi zaman zaman. olayı araştırdım arkadaşlar. yine hiçbir masraftan kaçınmadım. arkadaşımın kirayı paylaşmak için evine aldığı amerikalı crazy young boy'la kanka oldum. anladım ki türk olmak apayrı bir şey. güzellikler detaylarda gizli. paylaşıyorum hemen...

1-kahvaltıda corn flakes yiyorlar. ben 2 gün özenip yedim. yemin ederim adaya düşsem en fazla bir hafta. daha fazla yiyemem. bir gün şöyle menemenli, peynirli, zeytinli bir kahvaltı yaptık. aklı çıktı pezevengin. yıllarca boşa yaşadığını söyledi. öğlen ve akşam yemeklerini anlatmıyorum bile. tahmin edebilirsiniz.

2- kafayı duvara vurduğunda 'ouchh' diye tepki mi verilir lan? delikanlı gibi 'ahhh hay amına koyim' şeklinde nara atarsın. şaşırmaları, sevinçleri hemen hemen hepsi bir garip. suni yani. ne bileyim öyle işte.

3-adam eve pide söylüyor. yerken bir dilim ikram etmez misin ulan? dolaptan çıkartıp kendine almış olduğun biralardan birini uzatmaz mısın? paylaşımcılık hiç yok hiç.

4-arkadaşlar çok önemli bir ayrıntı geliyor şimdi. odasına girdiğimde ağır bir koku aldım. çamaşırlarını ortaya koymuş ertesi gün yıkatmaya götürecekti. derken gözüme donu ilişti. donu bokluydu lan. oha dedim 21 yaşında adam altına mı sıçıyor amına koyim? hadi bir tane donuna azıcık değdirirsin. araştırmalarım sonucu hepsinin berbat halde olduğunu gördüm. aklıma birden bunların kıçlarını yıkamadıkları geldi. eahhh amına koyim. klozetlerinde kıç yıkama musluğu bile yokmuş zaten normalde. sikeyim böyle hayatı. sonra öğrendim ayda 3-4 kere falan duş alıyormuş. babalar gibi yıkanmak da yok. biraz su tut olay tamam.

5-kendisine sordum. dedim ki sizin bu filmlerdeki arkadaşlar affedersin sevişirken birbirlerine hakaret içerikli cümleler sarf ediyorlar. doğru mudur nedir işin aslı? gerçekte var mı böyle bir şey? "yeaahh" cevabını alıyorum. pis pis sırıtıyor bir de. ayıp ulan ayıp. az terbiyeli olun. insancıl olun.

daha devam edebilirim. ama gerek yok. bunlar yeterli bence. sokarlar böyle crazy hayata. şükrediyorum yeminle türk olduğuma. baba gibi kahvaltımı yapıyorum. kafamı duvara koyduğumda ahhh diye haykırıyorum. pidemi ben ikram etmeden arkadaşlarım yarısını yiyor zaten sağolsunlar. kıçım boklu da gezmiyorum. 5. si hakkında yorum yapamayacağım. o kadar da özele giremem kusura bakmayın.
-türk erkeği "güzelim" der, amerikan erkeği "baby".
birisi erkek öbürü topoştur.
türk erkeği kıskançtır, hesap sorar. amerikan erkeği pek kıskanç değildir. rahat bi tiptir.
türk erkeği duygulu, ilgili ve romantiktir, amerikan erkeği kazmadır.
biri dana eti yer diğeri domuz.*
türk erkeği sert yüz hatlarına sahiptir, erkeksidir. amerikan erkeği ise baby face'tir.
türk erkeği gerdeğe girdiği kadının bakire olmadığını öğrenince bunu senden beklemezdim der, amerikan erkeği gerdeğe girdği kadının bakire olduğunu öğrenince bunu senden beklemezdim der.
aynidirlar, kiz kiza aksam seansina sinemaya gitmenize izin vermezler.

lan noluyo? 5 yil gecmis entryi yazali, eksileri basmisiniz? sozlugu amerikan erkekleri mi basti?
amerikan erkeği;

(bkz: take it easy man)

türk erkegi;

olm rahat ol lan, ne takıyon kafaya? sana kız mı yok? boşver kendisi kaybetti. senin gibisini mi nah bulur.
koy götüne gitsin. merak etme, ağlaya ağlaya ayaklarına kapanacak bir gün.

(bkz: samimiyet)
bir taraf cm ile ölçerken, diğer taraf inc ile ölçer.

türk'ün rakamsal değeri daha yüksek tabii ki.
amerikan erkeği kadınları sex aracı olarak görürken türk erkeği de kadınları sex aracı olarak görür. olmadı sanki. erkek değil mi hepimiz aynıyız ulan.
amerikan erkeği bira, amerikan futbolu ve sex üzerine kuruluyken; türk erkeği sex, sex, sex üzerine kuruludur.
türk: - şşş!!.. lan aloo. noolyo lan burda!!?

amoş: - hey dostum sanırım bir sorunumuz var.
usa guy: hey dostum o lanet elini kız arkadaşımın kalçalarından çeker misin?
turkish guy: güm, pat, çat, küt...silah sesleri.
hakkaten insandan insana deişen durumdur. iki tarafta da çok cömert ya da çok yavşak insan vardır. çalışma hayatı, iş ciddiyeti bakımından kesinlikle amerikalının önde olduğunu söyleyebilirim çalıştım biliorum. kadınına sahip çıkma olayı zaten bariz; kaldı ki bu herifler yeri geldiğinde partnerlerini arkadaşlarıyla deiştirip bildiğiniz üzre grup bile yapabilen insanlar.. görgü,nezaket,görmüş geçirmiş olmak filan bunlar da kişiden kişiye deişir ama amerikalı bu bakımdan bizi geçer gibime gelio. zekada daha önde olduğumuzu düşünüyorum, tip bakımından da biz daha iyiyizdir.
türk olan erkektir.amerikanın ne bok olduğu belli değil.kıyaslamaya bile gerek yoktur.
Farklı kültürlerin,farklı insanlarıdır.Kıyaslamak gerekirse sevgilileriyle ilişkileri en göze çarpan özellikleri olacaktır.''Rahat'' olarak tabir ettiğimiz amerikan erkeğinin umursamaz ve ''s.k.mden aşağı'' tavırlarına karşılık ''ya benimsin ya da toprağın'' zihniyetleri dikkat çekecektir.Elbetteki ikisi de erkektir,bildiğimiz insandır farklı olsalar dahi özleri aynıdır.
amerikan erkeği amerikan mallarını kullanır.
türk erkeği amerikan mallarını kullanır.
amerikan erkeği starbucks'ı türk erkeği kadar sallamaz.
ömer mısır patlatir, wings nutella yer.
her koşulda türk erkeği açık ara kazanır. daha sempatiktir, daha yardımseverdir, daha korumacıdır, daha babadır... bu böyle uzaaaar gider.
bir çogu gerçek amerikalı olmadıgı için göç şeklinde melez insanlar oldukları için karma şekilde tiplerdir. ortada bir gerçek amerikalı göremedigim için türk erkekleri tabiki anketi kazanır.
türk erkeğinin adı hasandır, amerikan erkeğinin adı harveydir.
bizimkiler * genelde esmer, zayıf ince kollu kassız daha çok kemikli erkeklerdir. amerikan erkekleri daha kaslı üçgen vücutlu, atletik sarışın mavi gözlü erkeklerdir. amerikan erekekleri genelde iyi eğitim almışlardır hemen hemen on erkekten dokuz'u üniversite mezunudur daha çok spor kıyafetler giyerler bizimkiler ise daha çok lise mezunu, kot, t-shirt takılan erkeklerdir.
kavga çıkarsa türk erkekleri siker der köşeme çekilirim.

bu siktimin amerikanları bizim taşaklarımızı yesin. bizde geri vites yok amerikada zenciye full gider! akıllı olsunlar akıllı!