bugün

entry'ler (27)

unutulmak istenen ilkokul anıları

ilkokul 1. Ve 2. Sınıftaki öğretmenim derse geldiğinde yalnızca ayağa kalkmazdık, ayrıca onu alkışlardık da. Kendiliğimizden değil, bu onun özel isteğiydi. Tabii biz bunun yalnızca bizim öğretmenimizin isteği olduğunu bilmiyorduk. Tüm sınıflarda aynı uygulamanın var olduğunu düşünüyorduk. Velhasıl 3. Sınıfa geçtiğimde başka bir yere taşındık, yeni bir okula başladım. Ve yeni öğretmen sınıfa geldiğinde onu coşkuyla alkışladım. işte tam da bu anımı, öğretmenimin ve sınıf arkadaşlarımın o anki şaşkın bakışlarını hafızamdan silmeyi gerçekten isterdim.

anemi

Öyle bir hastalıktır ki, çaydanlığın dibindeki kireci kazıyıp yemek istersiniz. Kil, buz ve toprak da anemi hastaları için cazip yiyeceklerdendir.

eyvah düşüyorum

aslında güzel bir kurgusu var fakat sorular basit, sunucu basit. izlenmiyor.

barbaros şansal

Cenk eren'e "cenk veren" dediği için tazminat ödemek zorunda kalmış, "ödediğim para benim bir gecede harcadığım para. Bir etek provasından kazandığım para. Olsun, Demek ki cenk'in ihtiyacı vardı." gibi ukala ukala cümleler kuran itici insan. Cenk eren hayranı falan değilim, hatta kendisini hiç sevmem ama yapılan gerçekten büyük terbiyesizlik. Paran varsa istediğin kişiye istediğin gibi söv, istediğin gibi hakaret et. iyiymiş.

yüzüklerin efendisini hiç izlememiş insan

izleme zorunluluğu da olmayan, fantastik film ve kitaplardan hoşlanmayan insandır.

sözlükçülerin başına gelen en saçma şey

Okul tuvaletindeki kurutma makinesine çarpıp, çıkan "höööööööööööööööööö" sesi yüzünden çığlığı basıp tuvaletten kaçmak. O aralar psikolojim iyi değildi tabii.

ben yatıyorum sana yedi cüceler diyen kız

ipek ongun okumuş, serra'yı kendine örnek almış kızdır. "hayretim şaştı." derse de hayretiniz şaşmasın, hep serra'nın lafları bunlar.

melatonin

00.00-03.00 arası, karanlık ortamda uyunduğunda salgılanan hormon. Bence de Gece oturmak çok keyifli, ama ayda en azından 10 gün kendinize bu iyiliği yapabilirsiniz.

çocukken gidilen misafirlikte sıkılmak

"anne! eve ne zaman gitcez?" diye sorma sebebidir. ama pek sevgili ev sahibesi, anneden evvel bu soruya soruyla cevap verir; "napcan evde?"

itü sözlük

Mobil uygulaması çok kötü olan sözlük. Başlıklar çok saçma bir şekilde çıkıyor karşınıza. Bizden farklı olarak entry girdikten sonra silebiliyorsunuz fakat onlarda da bizdeki gibi edit butonu yok.

dikkat bebek var

başrollerinde ceyda düvenci ve kaan girgin'in yer aldığı,2000 yılında yayınlanmış trt dizisiydi. pek severdim.

evliliğin en güzel yanı

(bkz: horoz kadar kocan olsa harman kadar yerin olur)

ruh hastalığına yol açan çocuk şarkıları

pat pat patlıcan
patlasın senin kocan
biberler var biberler
beyoğlunda gezerler
elimi kestim kan çıktı
kız senin kocan kel çıktı

evde kalmış kız fesatlığı var sanki bu şarkıda. Bence çocuklara uygun değil, hoş değil.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

bim bam bom çok şükür dostlar
benim de artık bir sevgilim var
hırsızlar! çatlasın düşmanlar
benim de artık bir sevgilim var.

hırsız kötü bir şey. düşman zaten kötü bir şey. ee bir de çocuksun. "hırsından çatlamak" ne demek bilmiyorsun. o zaman; hırsızlar, çatlasın düşmanlar!

adalet mülkün temelidir

asıldığı yerlerden acilen kaldırılması, yerine "el elin eşeğini..." yazılması gereken söz.

ağlayan kek

üzerine sosla ya da bilimum pasta süsüyle gülen surat yapılması, bunalımdan çıkması için uğraşılması gereken pastadır. ardından "mutluluktan ağlayan kek" diye sevdiklerinize yedirebilirsiniz. afiyet olsun.

kavgalıyken sevgilinin yanlış mesaj atma blöfü

gerçekten yanlışlıkla mesaj atanları mağdur eden blöftür.

sabah ilk akla gelen şeyler

"kac saat uyudum acaba?"**

şimdi sen gidiyorsun ya

kıt'a dur. bir ki...

eski sevgiliye yıldönümü mesajı

"ayrılmasaydık bugün tam bilmem kaç yıl olacaktı."
acıklı, gereksiz, tuhaf.