bugün

entry'ler (189)

sosyal medya yasaklanıyor

ne faysbuk ne tivittir ne de isntagram kullanmadığım için çok da sikimde değildir.

bitlis te bulutların dansı

stark siluyeti var resmen. winter is caming diyor gibi.

aniden cinsiyetin değişse ne yaparsın

tadını çıkarırdım.

üçüzlere verilebilecek isimler

iki oğlan bir kız olursa Fatih Sultan Mehmet mantıklı gibi. nokta boşluk.

çocukların anlamakta zorlandığı sesteşler

Ben anlaşılması biraz zordur nokta boşluk.

bir osmanlı padişahını söylemeden anlat

"uyan ey gözlerim gafletten uyan".

sakarya da tüm patileri kesilen köpek

bu ve buna benzer şeyleri yapan yaratıklar vatana millete ne katkı sağlayabilir, insanlığa ne sunabilir çok üzgünüm bugün birkez daha utandım insanlığımdan. allah belanızı versin

ne yetiştirip tüketime katkı sağladın

10 tane kuzu almıştım zamanın birinde besleyip satmıştım. ha bi de domates dikmiştik arkadaşla 3000 fide, onların büyüyüp kızardığını görmek yorgunluğumu almıştı.keşke daha çok şey yapabilseydim. nokta boşluk.

oruç tutmayanların ortak bahaneleri

sigara içmeyince sağa sola çatıyorum.

fransada cep telefonu kullanımının yasaklanması

http://www.haberturk.com/...p-telefonu-yasagi-2005840

fransada cep telefonu kullanımının yasaklanması

fransada ilk ve orta dereceli okullarda cep telefonu yasaklanmış güzel bir gelişme umarım emsal teşkil eder diğer ülkelere. haber linkini ateşleriz bir ara.

uludağ sözlük sahur tayfası

kalkamadım sözlük su içtim sadece. ezan okunuyor.

ülkeden kovmak istediğiniz insan tipi

şahinci boş beleş adamlar.

çocukluğunuzu hatırlatan şeyler

Az önce tezek kokusu geldi burnuma,gözlerimi kapattım bir an köyü,çocukluğumu anımsadım.

özlü dini sözleri kim yazıyor

hep merak etmişimdir dini gün ve gecelerde gelen mesajları kim yazıyor. yollayan kişi hiçbir karşılık beklemeden yapıyor bi de bunu, zira gelen mesajların içeriğini birçok kişi çok nadir okur, yollayan kişiye karşılık vermez. ilk defa okudum ben de güzelmiş ama;
"Dili Bismillah olanın işi yarım kalmaz, sözü inşallah olanın planı bozulmaz, gözü maşallah olanın içi kararmaz. Zikri subhanallah olanın eksiği olmaz. Şükrü elhamdulillah olanın rızkı azalmaz. Anahtarı iman olanın açamayacağı kapı olmaz. Hayırlı Cumalar." bi de bunların 10 kişiye paylaşırsan... gibi versiyonları var. ama bu türler biraz vicdanını kemirir insanın diğeri gibi masum değil yani.

abd nin büyük korkusu recep 1453 füzesi

şu bilim adamı dedikleri üniversitelerde oturup siyasetle uğraşan, yabancı dil sınavını güçlükle geçen, ünvan değiştirmek için torpil arayan kimseler mi?. doğrusu bilim insanı olmalı bi de bunların bayan versiyonları var alınıyorlar sonra.

murat bardakçı

kendisiyle 10 dk konuşsam çok pis dalarım dediğim kibirli tarihçi.

en son eliniz ne zaman toprağa değdi

dört yanı betonarme metropollerde yaşayanlar sorgulasın. bugün elin değmezken yarın bütün bir bedenin toprak olucak. o yüzden geç olmadan toprağa-üretime geri dönülmeli. tüketen değil üreten bir toplum ümidiyle.

hande erçelin komedi dalında altın kelebek alması

kuşkusuz güzel gülüyor diye komedi dalında ödül almıştır. haketmiş tebrikler.

eşeği israil rengine boyayıp taşlayarak öldürmek

yok eşşaan ziki.