bugün

entry'ler (15)

işler güçler bitti diye kurban kesen adam

bizim sektöre hareket getirmiş kardeşimizdir. ama işler güçler ne onu anlamadım, inek şabanlı gibi bir şey mi?

kızlara iyi davranan yaşlı erkek

ağamdır.

ne zaman ilçeye alışverişe gitsem, gelip hanıma hal hatır soruyor, aylığımı bırakıyor. çok kral adam.

köylü milletin efendisidir

kim demiş bilmem ama ağamda bizim efendimiz olduğuna göre, hepinizin ona itaat etmesini gerektiren söz.

merak etmeyin maraba dostudur kendisi.

baha bayırlı nın kilosu

bizim süredeki koyunların kilosuna yakındır.

kurbanlık diye okutsak, kimse yok demez.

zevce

evlenene kadar tanışılmayan, büyük bir süprizdir.

allahından bul, bunu mu uygun gördün ağam.

sözlük formatı

bir garip çobanın bile uyabileceği kadar kolayken, koskocaman üniversiteli çocukların nasıl beceremediği anlaşılamayan format.

pavyon

ağadan izin alınabilirse, ayda bir kere gidilebilen mekan.

ilçeye gidiş baya pahalı olsa da, bir aylık emeğimin karşılığını görmek, sonraki ayda güdüm performansımda çok büyük artışlara yol açıyor.

iphone 5

kaval ile birlikte her çobanın sahip olması gereken yegane alet.

koyunlarımdan kaybolan olsa bile, artık hepsine taktığım gps ile, onları rahatca bulabiliyorum. ayrıca günlük planma aşamasında çok yardımcı oluyor. mesela koyunlarımı sulağa götürceğim vakti bazen unutabiliyorum ama ayfonum hemen hatırlatıyor sağolsun. teknolojinin gözünü seveyim, iyi ki varsın ayfon.

samanyolu tv

acun yoksa, geriye kalan tek tercih edilesi kanal.

hep ilim, insanlık yolunda yayın yapıyorlar. en son içinde allah yazan muzu görünce, aklımdaki tüm sorular kayboldu ve 5 vakit namazıma başladım. birde büyük şehirlerdeki anasına eziyet eden çocuk ve gelinleri gördükce içimiz çız etmiyor dersem yalan olur. allah bizi öyle insanlardan koruduğu ve gözümüzü açtığı için samanyolundan razı olsun.

kaval

sabahtan akşama çalınsa bile, sıkmayan üflemeli çalgı.

ağa

binlerce kişinin ekmek kapısı, kol kanat gericisi.

haftalığımızı aksatmaz. yeri gelir çoluğumuza çocuğumuza iş bulur. mesela beni altı yaşından beri çoban olarak eğitilmeme ön ayak olan kendisidir. anama kalsa okula falan gidip boşa zaman öldürecektim. ah saf anam, bak ne güzel meseleğim var şimdi.

hatta kendisi, bizim yerimize bile düşünür, seçim geliyor, gene haber etti, hangi partiye oy basacağımızı. valla bana kalsa düşün düşün, bilemezdim hangisine oy vereceğimi. teşekkürler ağam.

acun ılıcalı

türkiyenin en süper adamı.

hayvanları güdüp geldiğim yorgun bir gün sonrası, küçücük evimizde 7 kişilik ailemle kah kahkahalara boğuyor, kah hüzünlendiriyor. ayrıca survivor taner gibi has bir kardeşimizi bize tanıttığı için kendisine şükran duyuyoruz.

turkcell 3g

en hızlı interneti veren 3g.

allah sizi inandırsın, şu dağ yerinde benekli koyunumun fotoğraflarını facebookta paylaşmak, sözlüklere girmek, özlü söz tweetleri paylaşma gibi azami işlerimi şipşak hallediyiyor.

not: ama çok kontür yiyor ya.

hayvancılık

büyük şirketlerin ele geçirdiği iş.

artık benim güttüğüm hayvana kimse tamah göstermiyor, varsa pınar, varsa şahinler pastırma.

ağam mutsuz. sanırım kovulacağım.

çobanlık

çilesi bol mesleklerin başında gelir.

davarı, koyunu yağmur çamur demeden otlak otlak gezdirirsin, hayvan kaçar, kurt kapar gene ağa seni şuçlar.