bugün

entry'ler (105)

türk erkekleri gitsin biscolata erkekleri gelsin

geldim.

not: bu entry sadece bakınızdan oluşmuyor.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

(bkz: kadın orgazmı)

bir kadını deli etmenin en kolay yolu

en kolayı bilmem ama en zoru klitorisinden geçer.

bir kadının gerçek sarışın olduğu nasıl anlaşılır

bu başlığın altına yazıyorsa kesin sarışındır.

türkiye nin en büyük sorunu

sevişememektir.

kızlar niye teklif etmiyor sorunsalı

Geldim.
Simdi o oyle degil.
Esasen fizyolojik, psikolojik ve sosyolojik acilardan ayri ayri irdelenmesi gereken derinlemesine bir konuyu "kizlar niye teklif etmiyor sorunsali" yuzeyselliginde inceleyemeyecegimizden cok da derine giremeyecegim. Gerek yukaridaki karikatur, gerekse yumurta, sperm yaklasimi oldukca dogru gibi geldi bana. Fakat bunlara arti olarak eklemek istedigim birsey de; eger dunyadaki butun erkekler birden, 24 saatligine "kizlara" teklif etmeyi keserlerse, ertesi gun dunyanin en buyuk orgy sine sahit olabiliriz. Sorunsalidir.

tanışır tanışmaz evlilik muhabbeti açan erkek

Sizin varliginizdan etkilenmis ve sacmaliyor olabilir.

durex prezervatif vs ok prezervatif

işte faydalı bir başlık.

biliyoruz ki sağlıklı bir cinsel hayatın başında prezervatif kullanmak gelir. Evet biliyorum, bende açıkçası kullanmaktan çok hazzetmiyorum, fakat eğer özgür bir cinsel hayatınız varsa kullanmanın gerekli olduğu bir durumdur.

Piyasada bir çok marka ve çeşit prezervatif bulunmaktadır fakat pazarın tepesinde bu iki marka yer almakta. prezervatif çeşidi olarak favorim ekstra ince olanları, onun dışında hiç bir çeşit prezervatif kullanmayı sevmiyorum. bunun sebebi, bir çok çeşidin bende uyandırdığı hissiyatı ve karşımdaki insanı hissedememekten ötürüdür. kimi prezervatifler kadınların daha fazla zevk alması için tırtırlı olmaktadır. Bunu denemiş ve partnerime de danışmış biri olarak söyleyebilirim ki , bu çeşit prezervatifler ne erkekte ne de kadında hiç bir yeni hissiyat oluşturmamış aksine erkeğin hislerini daha da körelttiği görülmüştür. Bu sebepten markası ne olursa olsun, tırtırlı prezervatif kullanmayı tavsiye etmiyorum.

Bir diğer çeşit prezervatif içerisinde sperm öldürücü veya geciktirici olan prezervatif çeşididir. Bu noktada belirtmenin önemli olduğunu düşündüğüm bir konu var. Bazı kadınlar (bu erkekler için de geçerli olabilir) alerjik bir bünyeye sahip olabiliyor ve prezervatifin içerisindeki bu maddelere alerji gösterebiliyor dahası kendisi de bazen böyle bir alerjisi olduğundan haberi olmayabiliyor. Böyle bir durumda çok güzel bir anı, mahvetmek mümkün. Ayrıca geciktirici krem kullanmayı sağlıksız buluyor ve önermiyorum.

bazı prezervatif çeşitleri ise meyve aromalı oluyor. Aynı şekilde bazı kadınların bu tarz kimyasal karışımlara alerji duyması muhtemel ben şahsen bu prezervatiflerin kokularını da beğenmiyorum.

Sizinle geçenlerde başıma gelen bir olayı paylaşayım, tam da bu konuya uygun olan bir durum. Yazımın başında da bahsettiğim gibi, tercih ettiğim prezervatif çeşidi, ultra ince olanlardan ve öncelikli markam durex. prezervatif almak için gittiğim bir markette durex kalmadığını öğrendiğimde ok markasının hisset çeşidini alma gafletine düştüm. başıma gelecekleri az çok hesap etsem de yeni çıkan ve reklamları yapılan bu çeşidi denemek için biraz da meraklandım. uygun zaman geldiğinde ve prezervatifi kullanmak için açtığımda içerisinden pembe renkli bir şey çıktı. evet sanırım çilekliydi. işin ilginç yanı paketin üzerinde bu konuda hiç bir uyarı bulunmamasıydı. O.k şaşırtmadı, gene yaptı yapacağını, ben genede kullanmayı göze almış ve takmakla uğraşırken, partnerim bu çeşit bir prezervatifi kullanamayacağını çünkü bu tarz kimyasallara alerjisi olduğunu söyledi. ikimizde hayal kırıklığı içerisinde bir birimize baka kaldık. Gerçekten kötü bir durumdu. Her ne kadar geceyi bir şekilde zevk ile sonlandırsak da, tam olarak istediklerimizi yapamamanın burukluğu içerisindeydik.

böyle durumları yaşamamak adına benim sizlere önerim her zaman durex dir.

sevişirken caz dinlemek

eşinizle bebop veya hard bop eşliğinde sevişmek monotonluğa iyi gelebilir, cinsel hayatınıza esprili bir yaklaşım sunabilir. yirmi yılı devirmiş evli çiftler için; sinatra :)

yeni çiftlere

down tempo, melow jazz ritimleri denemeye değer.

face to face pozisyonu

evet sevgili okuyucular gün geçmiyor ki sizlerle yeni bir sevişme pozisyonu paylaşmayayım. bu geceki pozisyonumuz face to face yani yüz yüze pozisyonu. Benim favorilerimden bir diğeri olan pozisyon. Bunun sebebi ise ağır ve yavaş hareketlerle ulaşılan orgazmın diğer orgazmlardan çok daha şiddetli ve haz dolu olması. Bu pozisyonun özelliği de yavaş hareket ettirmeyi gerektirmesi. Bu sebepten bazı çiftler tarafından pek tercih edilmeyebilir. emek ve zaman isteyen bir pozisyon ama farklı pozisyonları deneyimleyip sevişmenin sonunu da bununla getirmek de güzel olabilir.

Bu pozisyonumuzda kadın ve erkek karşılıklı olarak oturur şekildedir. erkeğin bacakları açık vaziyette, kadının onun bacaklarının arasına girip kendi bacaklarını da erkeğin beline doladığı bir pozisyondur. Bedensel temasın oldukça fazla olduğu, tarafların yüz yüze baktıkları ve rahatça öpüşebildikleri bir pozisyondur.

eşler bir birlerini iterek salınma halinde hazza ulaşabilirler. tekrar söylemekten hiç usanmayacağım bu pozisyona da yaratıcılığınızı katabilirsiniz, çeşitli eklemeler yapabilirsiniz. benim ilk aklıma gelen erkeğin kadını belinden kavrayarak ağır bir şekilde cow girl pozisyonuna geçirebilir olduğudur. zaten sevişme pozisyonlarının en güzel özelliği sadece tek bir pozisyonda takılıp kalmak yerine yaratıcı çözümlerle bir diğerine geçebilmektir.

Not: sağlıklı bir cinsel yaşam için korunmayı unutmayınız!

depresyondan ilaçsız kurtulma yolları

bol bol aşk yapmak.

bir saat boşalmayan erkek

yettim.

Hernekadar troll başlığı gibi gözükse de, şöyle bilgi içerikli bir entry girelim.

türkiye de ki ortalama boşalma süresi 3.7 dakika olarak hesaplanmış bir istatistik bulunmaktadır. bu istatistiki bilgi nekadar geçerli bilmiyorum kaynak (#5598291) fakat bu sürenin çok da uzadığını sanmıyorum. öncelikle bir erkeğin boşalma süresini etkileyecek şeylere bir bakalım.

boşalmayı etkileyen şeylerin başında ilişkiden alınan haz gelir. erkek ne kadar çok haz alıyorsa boşalması da bununla ters orantılıdır.
bu durum kendiliğinden değişecek bir şey değildir. ilişki temelinde zaten haz almayı barındırdığından, öncelikle alınan bu hazzı kontrol edebilmek gerekir.

bir diğer etken ise, fizyolojik durumdur. araştırmalar göstermiştir ki , kan dolaşımındaki çeşitli maddeler orgazm süresine doğrudan etki edebilmektedir. bunun başında alkol gelmektedir. Kandaki alkol oranı boşalma süresini değiştirebilmekte kimi zaman ise boşalamamayla sonuçlanmaktadır. benim şahsi görüşüm iki kadeh şarabın bu yönde olumlu bir etki göstermesidir. fakat bir şişe şarap tüketildiğinde sertleşme problemi yaşamak işten bile değildir. (bkz: tequila weenie) o yüzden dikkat gençler. Belli bir miktar alkol sizi uzun süre idare etmenize yardımcı olurken, fazlası başarısızlığa sürükleyecektir.

bu konunun en önemli etkeni ise kendi kendini kontrol edebilme durumudur. bu kişinin kendini tanıması ve her deneyiminden bir ders çıkarması ile olabilecek bir şeydir. Çünkü kimse size, sizin bedeninizle ilgili ayrıntılı bilgi veremez. Fakat sizinle paylaşabileceğim bir sır var ise o da (bkz: kegel egzersizi) dir. Kendi deneyimlerimden yola çıkarak önemle tavsiye ettiğim bir egzersizdir. bu bölgedeki kaslarınızla olan kontrolünüz sizin boşalma sürenizi ayarlamada en önemli etkendir.

Bütün bunların dışında daha farklı yöntemler de bulunmaktadır tabiki, bu sizin ve partnerinizin arasındaki iletişimle ve ne yoğunluklta bir cinsel ilişki yaşadığınızla doğrudan ilgilidir. Bu konuda özellikle internette ingilizce kaynaklarda, ayrıntılı olarakda çeşitli forumlarda püf noktalarına dair bilgiler edinmek mümkündür.

not: sağlıklı bir cinsel yaşam için korunmayı unutmayın!

kaşık pozisyonu

tekrar merhabalar sevgili okuyucular bu sefer sizlerle paylaşacağım sevişme pozisyonu adından da anlaşılacağı üzere, spoon yani kaşık pozisyonudur. Bu pozisyon bana oldukça duygusal gelmekte. aşk dolu bir sevişmeyi anımsatır nedense. Ayrıca hamile kadınlara da kesinlikle önerdiğim bir pozisyondur. Kaşık pozisyonunu çiftlerin bildiğini düşünüyorum, genelde kadınlar uyurken erkeğin ona arkadan sarılmasından oldukça hoşlanırlar, sanıyorum ki bu onlara korunmasız oldukları uyku süresince güvenlik hissinin verdiği bir rahatlatma yaşatmaktadır. Bunu bir de sevişirken yaşadığınızı düşünsenize hanımlar, tadından yenmez. kips ;).

bu pozisyonu ağır bir tempoda ve yavaş hareketlerle yapılması taraftarıyım fakat siz nasıl isterseniz öyle yapmakta özgürsünüz.
Kadın ve erkek aynı yöne bakarak kadın önde olacak şekilde yan yana uzanırlar, kadının kalçasını biraz arkaya doğru çıkarması, birleşme açısından taraflara rahatlık sağlayacaktır. bu pozisyonun ilerleyen dakikalarında beyler eşinin üstteki bacağını diz altından nazikçe kavrayıp hafifçe yukarı kaldırarak daha farklı bir varyasyonu deneyebilirler. Her pozisyonda olduğu gibi bu pozisyona da ufak süprizler eklemek, çiftlerin açık fikirliği, rahatlığı ve yaratıcılığıyla ilgilidir, yeni şeyler denemekten çekinmeyiniz.

Bu pozisyonla ilgili olarak internette okuduğum bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bende ilk defa öğrendim ve ilk fırsatta denemek istiyorum.

Bu pozisyonu uygularken eşlerin nefes alışverişlerini senkronize etmeleri, aralarında sözsüz bir diyaloğa olanak tanımaktaymış. Sizleri bilmem ama ben ilk fırsatta bunu denemeyi düşünüyorum. kips .

Not: sağlıklı bir cinsel yaşam için korunmayı unutmayınız!

davıd copperfıeld pozisyonu

tekrar merhabalar sevgili okuyucular. Başlığımızın sihirbaz beyfendinin başlığıyla karışmaması için bu başlık altında açıyorum.

gene bir oral seks pozisyonu paylaşmak istiyorum sizlerle , bir öncekinden hafifçe farklı. Bu pozisyonumuzda kadın sırt üstü uzanır, kalçasının altına bir yastık yerleştirmek onu ve sizi rahatlatacaktır. Kadın dizlerini kendine çekerek ayaklarını, kadının bacaklarının arasına yerleşmiş olan erkeğin omuzlarına koyar. Bu pozisyonda erkek elleriyle kadının karın altı bölgesini nazikçe yukarıya doğru itmesi sonucunda kadının klitorisine daha rahat bir ulaşım sağlayabilir ve eşini zevkin doruklarına çıkarabilir.

Erkekler için oral seks bazen yorucu olabilmektedir. Dil kasları çok çabuk yorulabildiğinden dolayı ara ara dinlendirmek ve yeniden başlamak faydalı olacaktır.

Not: sağlıklı bir cinsel yaşam için korunmayı unutmayınız.

direk pozisyonu

Favori pozisyonlarımdan biri olan direk pozisyonunun her çiftin yaşaması gereken bir deneyim olduğunu düşünüyorum. Deneyince sizde bana hak vereceksiniz. Bu pozisyonumuzda erkek sırt üstü uzanır ve tek dizini kaldırarak diğer bacağını yana doğru hafifçe açar. kadın erkeğe sırtı dönük bir şekilde onun üzerine oturur ve erkeğin dizine sarılarak onu destek olarak kullanır. Aynı zamanda bu kadının kalça hareketlerini yaparken sizden güç almasını da sağlayacaktır.
Erkek için bu pozisyonun artısı, eşinin sırtını ve kalçalarını rahat bir pozisyonda görebilmesi ve aynı zamanda onun içine giriş anınında tadına varabilmesidir. Kadınımız açısından ise muhteşem bir zevk söz konusu olacaktır. Beyler bu pozisyondayken size tavsiyem , eşinizin sırtında parmak uçlarınızı gezindirmeniz olacaktır. Kadınlar buna bayılır ve alacağı hazzı ikiye katlar.

Not: sağlıklı bir cinsel hayat için korunmayı unutmayınız!

one up

Biri yukarı anlamına gelen bu sevişme pozisyonumuz esasen oral seks pozisyonudur. Kadın yatağın kenarına sırt üstü olarak uzanır ve tek bacağını havaya kaldırır. Bu noktada erkek yatağın kenarına diz çöker ve diliyle onu uyarmaya başlar. Kadının havadaki bacağını elleriyle sararak desteklemesini isteyebilirsiniz çünkü uzun süre bacağını havada tutmak eşinizi yorabilir.

Bu pozisyonun artısı, kadının, onu yalamakta olan erkeğini yönlendirebilmesi ve ona çalışacak daha fazla alan vermesinin yanı sıra erkeğin doğru noktayı bulmasında da yardımcı olabilmesidir. Hanımlar, beyler, bu pozisyonu denemenizi özellikle öneriyorum. Bence ön sevişmede mutlaka kullanılmalıdır. sizinde hoşlanacağınızı düşünüyorum.

Not: sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için korunmayı unutmayınız!

waterfall

sevgili hanımlar ve baylar bugün ki sevişme pozisyonu incelememizin ilki, waterfall yani şelale isimli pozisyondur. Çok az bilinen bu pozisyonumuzun bir çoğunuzun seks hayatına renk katacağını umuyorum. Biraz ilginç bir pozisyon olmasından ötürü basitçe anlatmaya çalışacağım. Bu pozisyonumuzda erkek yatağın kenarından başı aşağıya gelecek şekilde sırt üstü sarkar ve omuzları üzerinde durur, kalçası ve belden aşağısı yatağın üzerindedir. Kadın da onun üzerinde yerini alır. Bu pozisyonun artısı, erkeğin her iki başına da kan hucum etmesidir:). bu noktada kadın kalçasını hareket ettirerek aktif bir rol oynar.

biraz ileri seviye bir pozisyon olduğundan yeni başlayanlara tavsiye etmiyorum. Biraz daha deneyimli çiftlerin yapması yerinde olacaktır.

Not: Sağlıklı bir cinsel yaşam için korunmayı unutmayınız!

cinsel geçmişi kalabalık erkek

(bkz: fidel castro)

fidel in beyin takımının iddiasına göre 35 000 kadınla yatığı söylenmektedir.

Not: Fidel özel hayatıyla ilgili bir bilgi vermemekte çok ısrarcı olup, bu iddiayı ne yalanlamış ne de doğrulamıştır.

sevgiliye kahvaltı hazırlamak

seviştikten sonra yatağa getirmek en güzelidir.

kadınları çekici yapan detaylar

kakül. evet evet, nedenini bilmiyorum ama çok hoş bişey.