bugün

Bir insan akıl sağlığını korumak için birşey yapıyorsa akıl sağlığı yerindedir..
Ortada bir akıl sağlığı olsaydı var olması muhtemel olacak olan ama çünkü fakat yine de olmadığı için varlığından söz edemeyeceğimiz yöntemlerdir.
hobileriyle uğraşması. hobisiz insan gereksiz insandır ve kafa gider.
(img:#2209082)
beden sağlığına öncelik vermek, "sağlam kafa sağlam vücutta bulunur""
Akıl sağlığımı bozmaya çalışanları delirterek.
sözlüklerde takılıyorum. diğer manyakları görünce otomatikman ruh ve akıl sağlığım korunuyor.
Kitap okumak, gezmek , yemek yemek.
Kitap,çikolata,kahve.
motorla gezmek. böyle güzel bir şey yok. motora benzini doldurup dağları taşları dolanıyorum. gittiğim yerlerde fotoğraf makinemi de götürüp fotoğraf çekerim, entel hissetmemi sağlıyor.
Benim bi yöntemim yok. Sayısız psikolog, psikiyatri seanslarından sonra akıl sağlığımı korumamakta karar verdim.
bir yöntemim yok, kontrolüm elimden kayıp gidecekmiş gibi hissediyorum.

akıl sağlığım elimden gitse çok kötü bir sonla kara toprağı boylayacağımdan eminim.
boşandım !..
mantığını kullanmak, kafayı oyalamak, fazla titiz davranmamak akışına bırakmak ve en önemlisi her şeyi kafaya takıp düşünmemek.
Müzik dinlemek..
Haber izlemeyerek büyük bir kısmını koruyabiliyorum. Geri kalan kısmı içinse her şeyin yolunda olduğuna kendimi inandırmak kalıyor.
evcil hayvanlarım... valla bir hareket yapıyorlar bazen bir anda güzelleşiyor her şey.
kemalizmden alevilerden ve solcuların alayından uzak durmaktır.
hoşlandığım bir şeyi yapmak.
psikoloğa gitmek.
olmayan şey korunamaz arkadaşlar. geç kaldık.
biraz delilik iyidir, çok deliliği önler. hatta bazı şeyleri anlamak için biraz deli olmak gerekir. *